Таг: претрес

1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ
ВО ШЕМА СО УАПСЕНИОТ ВРХОВЕН СУДИЈА ГЕОРГИЕВ БИЛ ИЏЕТ МЕМЕТИ, ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕНИ ДЕКА ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

ВО ШЕМА СО УАПСЕНИОТ ВРХОВЕН СУДИЈА ГЕОРГИЕВ БИЛ ИЏЕТ МЕМЕТИ, ЧЛЕН НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ, ОСОМНИЧЕНИ ДЕКА ПРОДАВАЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ПАРИ

Паралелно со големиот претрес во Врховниот суд до полноќ, од каде што биле земани докази против уапсениот судија Наќе Георгиев, истражителите од ОЈО з ...
НОЌЕН ПРЕТРЕС ВО ВРХОВНИОТ СУД, ИСТРАЖИТЕЛИ ОД ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И ОД МВР ПРИБИРААТ ДОКАЗИ ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА НА УАПСЕНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ

НОЌЕН ПРЕТРЕС ВО ВРХОВНИОТ СУД, ИСТРАЖИТЕЛИ ОД ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ И ОД МВР ПРИБИРААТ ДОКАЗИ ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА НА УАПСЕНИОТ СУДИЈА НАЌЕ ГЕОРГИЕВ

Голема група од 30-ина луѓе до доцна во ноќта вршеле претрес во Врховниот суд, во канцеларијата на осомничениот врховен судија Наќе Георгиев, уапсен в ...
ПРЕТРЕСИ КАЈ ЛИЦА ЗА КОИ ИМА СОМНЕЖ ДЕКА СЕ ПОВРЗАНИ СО СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛИ КЛИНИКАТА ФУНКЦИОНИРА НОРМАЛНО

ПРЕТРЕСИ КАЈ ЛИЦА ЗА КОИ ИМА СОМНЕЖ ДЕКА СЕ ПОВРЗАНИ СО СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛИ КЛИНИКАТА ФУНКЦИОНИРА НОРМАЛНО

Од утринава се вршат претреси утринава кај лица за кои постои сомнеж дека се поврзани со скандалот на Клиниката за онкологија, објави државната агенци ...
РУСКОВСКА РАЗРЕШЕНА ОД ОБВИНИТЕЛКА, ПОРАДИ НЕЗАКОНСКИ ПРЕТРЕС КАЈ ДИРЕКТОРОТ НА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА АРАФАТ МУАРЕМИ

РУСКОВСКА РАЗРЕШЕНА ОД ОБВИНИТЕЛКА, ПОРАДИ НЕЗАКОНСКИ ПРЕТРЕС КАЈ ДИРЕКТОРОТ НА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА АРАФАТ МУАРЕМИ

Поранешната шефица на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска, која е суспендирана уште од лани, разрешена е од функцијата ...
ЗАТВОРЕНИЦИ ОД ИДРИЗОВО ИСТЕПАЛЕ 10 ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ВРШЕЛЕ ПРЕТРЕС ВО ЗАТВОРОТ

ЗАТВОРЕНИЦИ ОД ИДРИЗОВО ИСТЕПАЛЕ 10 ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ВРШЕЛЕ ПРЕТРЕС ВО ЗАТВОРОТ

Десет полицајци се повредени откако биле нападнати од затвореници во затворот Идризово додека вршеле претрес. Како што соопштија од Министерството за ...
РАЦИЈА НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО ДОМОВИ НА АКТИВИСТИ ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

РАЦИЈА НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО ДОМОВИ НА АКТИВИСТИ ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ

Германската полиција рано утринава упаднала во домови на членови на групата за активисти за климатски промени „Последна генерација“, во 15 градови низ ...
ФБИ НЕ ПРОНАЈДЕ ДОВЕРЛИВИ ДОКУМЕНТИ ПРИ ПРЕТРЕСОТ ВО ДОМОТ НА БАЈДЕН

ФБИ НЕ ПРОНАЈДЕ ДОВЕРЛИВИ ДОКУМЕНТИ ПРИ ПРЕТРЕСОТ ВО ДОМОТ НА БАЈДЕН

Истражителите на ФБИ не пронашле доверливи документи при вчерашниот претрес во куќата на американскиот претседател Џо Бајден во Делавер, изјави негови ...
ФБИ ВРШИ ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА БАЈДЕН ВО ПОТРАГА ПО УШТЕ ДОВЕРЛИВИ ДОКУМЕНТИ

ФБИ ВРШИ ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА БАЈДЕН ВО ПОТРАГА ПО УШТЕ ДОВЕРЛИВИ ДОКУМЕНТИ

ФБИ врши претрес во домот на американскиот претседател Џо Бајден во Делавер во рамките на истрагата за доверливи документи, изјави неговиот адвокат. ...
КАЈ ПОЛИЦАЈЦИТЕ УАПСЕНИ ЗА ПОТКУП НА ПРЕМИНОТ ТАБАНОВЦЕ НАЈДЕНИ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА

КАЈ ПОЛИЦАЈЦИТЕ УАПСЕНИ ЗА ПОТКУП НА ПРЕМИНОТ ТАБАНОВЦЕ НАЈДЕНИ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА

Полицијата поднесе кривична пријава против 12 лица вработени во полициската станица за гранични проверки - Табановце за кривичните дела Злосторничко з ...
ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ И ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА 800.000 ЕВРА ПРИ ПРЕТРЕС ВО ФАБРИКА ЗА КАНАБИС ВО БИТОЛА

ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ И ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА ВРЕДНА 800.000 ЕВРА ПРИ ПРЕТРЕС ВО ФАБРИКА ЗА КАНАБИС ВО БИТОЛА

Пет лица се приведени, а запленета е дрога во вредност од 800.000 евра при претрес во фабрика за производство на канабис за медицински цели во Битола ...
1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ