Таг: претседател на САД

1 2 10 / 11 НАПИСИ
КАЊЕ ВЕСТ ОБЈАВИ КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ВО 2024

КАЊЕ ВЕСТ ОБЈАВИ КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ВО 2024

Раперот Кање Вест објави дека ќе се кандидира за претседател на САД на изборите во 2024 година, што следува по серија расистички скандали поради кои м ...
ВО ОВОЈ МОМЕНТ ПОЧНУВА ВРАЌАЊЕТО НА АМЕРИКА, КАЖА ТРАМП И ЈА ОБЈАВИ КАНДИДАТУРАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ВО ОВОЈ МОМЕНТ ПОЧНУВА ВРАЌАЊЕТО НА АМЕРИКА, КАЖА ТРАМП И ЈА ОБЈАВИ КАНДИДАТУРАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Доналд Трамп и официјално ја лансираше својата трета кампања за претседател на САД, прогласувајќи дека „враќањето на Америка почнува во овој момент“. ...
ТРАМП ВЕЧЕРВА ЌЕ ЈА ОБЈАВИ ТРЕТАТА КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ДОДЕКА ЈА ГУБИ КОНТРОЛАТА ВО ПАРТИЈАТА

ТРАМП ВЕЧЕРВА ЌЕ ЈА ОБЈАВИ ТРЕТАТА КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ДОДЕКА ЈА ГУБИ КОНТРОЛАТА ВО ПАРТИЈАТА

Доналд Трамп се подготвува да ја лансира својата трета кампања за Белата куќа, што следува по разочарувачките порази на изборите за Конгресот и јаснит ...
ТРАМП СО ЗАКАНИ ГО ПРЕДУПРЕДИ ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА ДЕСАНТИС ДА НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

ТРАМП СО ЗАКАНИ ГО ПРЕДУПРЕДИ ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА ДЕСАНТИС ДА НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Доналд Трамп го предупреди популарниот гувернер на Флорида, Рон ДеСантис, да не се кандидира за претседател на САД во 2024 зашто тоа би можело да ѝ на ...
ТРАМП НАЈАВИ НОВА КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ВО 2024

ТРАМП НАЈАВИ НОВА КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ВО 2024

Доналд Трамп го даде досега најдиректното навестување дека повторно ќе се кандидира за претседател на САД во 2024. Зборувајќи на митингот во Ајова, Тр ...
ДЕМОКРАТИЈАТА ПРЕОВЛАДА, ОВА Е ДЕН ЗА НАДЕЖ, КАЖА ЏО БАЈДЕН ОТКАКО ПОЛОЖИ ЗАКЛЕТВА КАКО 46. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

ДЕМОКРАТИЈАТА ПРЕОВЛАДА, ОВА Е ДЕН ЗА НАДЕЖ, КАЖА ЏО БАЈДЕН ОТКАКО ПОЛОЖИ ЗАКЛЕТВА КАКО 46. ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Џо Бајден положи заклетва пред претседателот на Врховниот суд Џон Робертс и со тоа стана 46. претседател на САД, а со своите 78 години, и најстар досе ...
КОНГРЕСОТ ГО ПОТВРДИ ЏО БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КОНГРЕСОТ ГО ПОТВРДИ ЏО БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Конгресот го потврди Џо Бајден за нов претседател на САД откако беа одбиени сите приговори на Републиканците на изборните резултати. Ова уследи само 1 ...
ОПРА ВИНФРИ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ОТИ БОГ НЕ Ѝ КАЖАЛ

ОПРА ВИНФРИ НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД ОТИ БОГ НЕ Ѝ КАЖАЛ

Опра Винфри сака да расчисти важна работа, таа дефинитивно нема да се кандидира за претседател на САД во 2020 година, бидејќи смета дека нема дух за т ...
ОПРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО 2020

ОПРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО 2020

По нејзиниот исклучителен говор на „Златните глобуси“ ноќеска, големото прашање денеска е: Дали Опра Винфри е заинтересирана за претседателска кандида ...
ТРАМП ОДБИ ДА КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ ИЗБОРНИОТ РЕЗУЛТАТ

ТРАМП ОДБИ ДА КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ ИЗБОРНИОТ РЕЗУЛТАТ

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп одби да се обврзе дека ќе ги признае изборните резултати ако загуби на изборите, во послед ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ