Таг: Претседател

1 2 3 16 10 / 154 НАПИСИ
ЕРДОГАН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА

ЕРДОГАН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА

Турскиот претседателот Реџеп Таип Ердоган тврди дека победи на претседателските избори, иако пребројувањето на гласовите уште трае. Според тековното п ...
ЕРДОГАН ВОДИ ПО ПРЕБРОЕНИ ПОЛОВИНА ОД ГЛАСОВИТЕ ВО ВТОРИОТ ИЗБОРЕН КРУГ

ЕРДОГАН ВОДИ ПО ПРЕБРОЕНИ ПОЛОВИНА ОД ГЛАСОВИТЕ ВО ВТОРИОТ ИЗБОРЕН КРУГ

Претседателот на турскиот Врховен изборен совет, Ахмет Јенер, изјави дека Реџеп Тајип Ердоган е во водство со 54,47 отсто од гласовите, а неговиот сек ...
ЕРДОГАН И КИЛИЧДАРОГЛУ СЕ СУДРИЈА ЗА ПРОТЕРУВАЊЕТО НА СИРИСКИТЕ БЕГАЛЦИ ПРЕД ВТОРИОТ КРУГ НА ИЗБОРИТЕ

ЕРДОГАН И КИЛИЧДАРОГЛУ СЕ СУДРИЈА ЗА ПРОТЕРУВАЊЕТО НА СИРИСКИТЕ БЕГАЛЦИ ПРЕД ВТОРИОТ КРУГ НА ИЗБОРИТЕ

Последните часови од трката за претседател на Турција стануваат сè понапнати пред утрешниот втор круг, во кој Реџеп Таип Ердоган влегува со предност в ...
ПОИСТОВЕТУВАЊЕТО СО НЕМОЌНИТЕ МУ ДАВА СИЛА НА АЦО ШОПОВ ДА НЕ МОЛЧИ ПРЕД НЕПРАВДИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО УНЕСКО ВО ПАРИЗ НА СТОГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА ПОЕТОТ

ПОИСТОВЕТУВАЊЕТО СО НЕМОЌНИТЕ МУ ДАВА СИЛА НА АЦО ШОПОВ ДА НЕ МОЛЧИ ПРЕД НЕПРАВДИТЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ ВО УНЕСКО ВО ПАРИЗ НА СТОГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА ПОЕТОТ

Дали нашето време е мртво за поезија? Чуму ни се поетите и уметноста?, праша денеска претседателот Стево Пендаровски во седиштето на УНЕСКО во Париз, ...
РЕТРОСПЕКТИВА НА ТВОРЕШТВОТО Е СПЕЦИЈАЛНО ЗАДОВОЛСТВО – ГЛЕДАШ КАДЕ ТИ ОДИ ГЛАСОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ КОЈ ПРЕТСЕДАВА СО ЖИРИТО НА СОФИЈА ФИЛМ ФЕСТ

РЕТРОСПЕКТИВА НА ТВОРЕШТВОТО Е СПЕЦИЈАЛНО ЗАДОВОЛСТВО – ГЛЕДАШ КАДЕ ТИ ОДИ ГЛАСОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ КОЈ ПРЕТСЕДАВА СО ЖИРИТО НА СОФИЈА ФИЛМ ФЕСТ

Со целосна ретроспектива на творештвото и бугарска премиера на „Кајмак“, филмскиот фестивал во Софија, Бугарија ќе го претстави македонскиот режисер М ...
ИЛЈАДНИЦИ ТЕТОВИРАНИ ЧЛЕНОВИ НА БАНДИ ПРЕФРЛЕНИ ВО НОВИОТ ЗАТВОР ВО САЛВАДОР

ИЛЈАДНИЦИ ТЕТОВИРАНИ ЧЛЕНОВИ НА БАНДИ ПРЕФРЛЕНИ ВО НОВИОТ ЗАТВОР ВО САЛВАДОР

Првата група од 2.000 затвореници-членови на банди во Ел Салвадор е преместена во огромен нов затвор, централниот дел на самопрогласената војна против ...
ЗЕЛЕНСКИ БАРА СРЕДБА СО ШЈИ ЏИНПИНГ ЗА КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

ЗЕЛЕНСКИ БАРА СРЕДБА СО ШЈИ ЏИНПИНГ ЗА КИНЕСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека планира да се сретне со кинескиот лидер Шји Џинпинг за да разговара за предлозите на Пекинг за ...
АРСОВСКА РАЗРЕШЕНА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА ЗЕЛС, НА НЕЈЗИНО МЕСТО НАЗНАЧЕН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ГЕОРГИЕВСКИ

АРСОВСКА РАЗРЕШЕНА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА ЗЕЛС, НА НЕЈЗИНО МЕСТО НАЗНАЧЕН ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ГЕОРГИЕВСКИ

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска е разрешена од функцијата претседателка на Заедницата на единиците на локална самоуправа (ЗЕЛС). На денешн ...
СУДСКИОТ СОВЕТ ГО РЕИЗБРА ИВАН ЏОЛЕВ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД, СЕДНИЦАТА СЕ ПРЕКИНА ЗАШТО СНЕМА СТРУЈА

СУДСКИОТ СОВЕТ ГО РЕИЗБРА ИВАН ЏОЛЕВ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД, СЕДНИЦАТА СЕ ПРЕКИНА ЗАШТО СНЕМА СТРУЈА

Судскиот совет на денешната седница за претседател на Основниот Кривичен суд Скопје го избра досегашниот в. д. Иван Џолев. Ова ќе му биде втор 4-годиш ...
МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ЌЕ ПРЕТСЕДАВА СО ЖИРИТО НА СОФИЈА ФИЛМ ФЕСТ И ЌЕ ИМА РЕТРОСПЕКТИВА

МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ЌЕ ПРЕТСЕДАВА СО ЖИРИТО НА СОФИЈА ФИЛМ ФЕСТ И ЌЕ ИМА РЕТРОСПЕКТИВА

Со целосна ретроспектива на творештвото - неговите седум долгометражни филмови и два од краткометражните, и како претседател на меѓународното жири, Со ...
1 2 3 16 10 / 154 НАПИСИ