Таг: претседателски избори во САД

ЖИВОТОТ НА ЏО БАЈДЕН ГО ОБЕЛЕЖАА СЕМЕЈНИ ТРАГЕДИИ, А НА ЗАЛЕЗОТ НА ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА КОНЕЧНО СТАНА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ЖИВОТОТ НА ЏО БАЈДЕН ГО ОБЕЛЕЖАА СЕМЕЈНИ ТРАГЕДИИ, А НА ЗАЛЕЗОТ НА ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА КОНЕЧНО СТАНА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Демократите и формално го номинираа Џо Бајден за свој претседателски кандидат на партиската конвенција која се одржува онлајн поради пандемијата на ко ...
ТРАМП ПОВИКА ДА СЕ ОДЛОЖАТ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

ТРАМП ПОВИКА ДА СЕ ОДЛОЖАТ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

Доналд Трамп побара претседателските избори во ноември да бидат одложени, сметајќи дека гласањето по пошта би можело да доведе до измами и неточни рез ...
КАНЈЕ ВЕСТ НОСЕШЕ ПАНЦИР НА СВОЈОТ ПРВ ПРЕДИЗБОРЕН МИТИНГ И ДЕБАТИРАШЕ ЗА АБОРТУС

КАНЈЕ ВЕСТ НОСЕШЕ ПАНЦИР НА СВОЈОТ ПРВ ПРЕДИЗБОРЕН МИТИНГ И ДЕБАТИРАШЕ ЗА АБОРТУС

Канје Вест ја почна својата претседателска кампања со хаотичен митинг во Чарлстон, Јужна Каролина, каде што се појави во панцир и на долго дебатираше ...
КАНЈЕ ВЕСТ ЌЕ СЕ ПОЈАВИ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ ВО ОКЛАХОМА НА ИЗБОРИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КАНЈЕ ВЕСТ ЌЕ СЕ ПОЈАВИ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ ВО ОКЛАХОМА НА ИЗБОРИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Канје Вест ќе се појави на гласачкото ливче во Оклахома откако ги предал неопходните документи, што следува откако некои извори изјавија дека тој се о ...
ЏО БАЈДЕН ОСВОИ ДЕВЕТ ДРЖАВИ НА СУПЕРВТОРНИК И НАПРАВИ КАМБЕК ВО ТРКАТА ЗА ДЕМОКРАТСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ЏО БАЈДЕН ОСВОИ ДЕВЕТ ДРЖАВИ НА СУПЕРВТОРНИК И НАПРАВИ КАМБЕК ВО ТРКАТА ЗА ДЕМОКРАТСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Џо Бајден направи значаен камбек во изборната кампања за демократски кандидат за претседател на САД откако победи во девет од 14-те сојузни држави на ...
И МИЛИЈАРДЕРОТ МАЈКЛ БЛУМБЕРГ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

И МИЛИЈАРДЕРОТ МАЈКЛ БЛУМБЕРГ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Поранешниот градоначалник на Њујорк, милијардерот Мајкл Блумберг, и официјално влезе во трката за претседател на САД, како уште еден кандидат на Демок ...
ЗАГИНАА НАЈМАЛКУ 37 ЖИТЕЛИ ВО БЛИЗИНА НА АЕРОДРОМ ВО КИРГИСТАН ПРИ УРИВАЊЕ НА АВИОН

ЗАГИНАА НАЈМАЛКУ 37 ЖИТЕЛИ ВО БЛИЗИНА НА АЕРОДРОМ ВО КИРГИСТАН ПРИ УРИВАЊЕ НА АВИОН

Најмалку триесет и седум луѓе загинаа кога турски карго авион се урна во населба во близината на главниот град на Киргостан, Бишкек, објавија руските ...
7 / 7 НАПИСИ