Таг: претседателски кандидат

ИЗБОРИТЕ ВО 2024 ЌЕ БИДАТ КОНЕЧНАТА БИТКА, КАЖА ТРАМП НА ПРВИОТ МИТИНГ ОД НЕГОВАТА КАМПАЊА

ИЗБОРИТЕ ВО 2024 ЌЕ БИДАТ КОНЕЧНАТА БИТКА, КАЖА ТРАМП НА ПРВИОТ МИТИНГ ОД НЕГОВАТА КАМПАЊА

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го искористи првиот митинг од неговата кампања за изборите во 2024 година да ги нападне обвинителите ...
НАТПАРТИСКИ МЕГАФОН

НАТПАРТИСКИ МЕГАФОН

1 Слика број 1: Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска-Давкова на собир на десничарските европски партии во Брисел ...
5 ГОДИНИ СУМ ПОСТАР, НО ЈА ИМАМ ИСТАТА СТРАСТ КАКО ВО 2014, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ОТКАКО И ОФИЦИЈАЛНО ПО ВТОРПАТ СТАНА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ НА СДСМ

5 ГОДИНИ СУМ ПОСТАР, НО ЈА ИМАМ ИСТАТА СТРАСТ КАКО ВО 2014, КАЖА ПЕНДАРОВСКИ ОТКАКО И ОФИЦИЈАЛНО ПО ВТОРПАТ СТАНА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ НА СДСМ

Сега сме 5 години постари, но ја имам истата страст како во 2014 година, рече Стево Пендаровски откако делегатите на конгресот на СДСМ едногласно одлу ...
31 ПАРТИЈА ЗАСТАНА ВЕЧЕРВА ЗАД НАТПАРТИСКИОТ КАНДИДАТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, ОБЈАВИ ЗАЕВ

31 ПАРТИЈА ЗАСТАНА ВЕЧЕРВА ЗАД НАТПАРТИСКИОТ КАНДИДАТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, ОБЈАВИ ЗАЕВ

Македонци, Албанци, Срби, Роми, Власи, Бошњаци се обединивме и за првпат во историјата на Македонија застануваме зад еден кандидат, Стево Пендаровски, ...
ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Професорката Гордана Силјановска е претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните претседателски избори. За неа, на партиската конвенција во Ст ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ СЕ ПРИЈАВИ НА ОГЛАСОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ СЕ ПРИЈАВИ НА ОГЛАСОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ

Долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК дека се пријавил на огласот за претседателски кандидат на неговата парт ...
ЗА КОНСЕНЗУАЛЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ СДСМ И ДУИ ЌЕ РАЗГОВАРААТ ПО ГЛАСАЊЕТО ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

ЗА КОНСЕНЗУАЛЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ СДСМ И ДУИ ЌЕ РАЗГОВАРААТ ПО ГЛАСАЊЕТО ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

СДСМ и ДУИ не разговарале за името на консензуалниот претседател на државата за претседателските избори во 2019 година, изјави премиерот Зоран Заев. ...
7 / 7 НАПИСИ