Таг: Претставнички дом

ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ПО ВТОРПАТ ГО ОТПОВИКА ТРАМП СО ПОДДРШКА И НА 10 РЕПУБЛИКАНЦИ

ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ПО ВТОРПАТ ГО ОТПОВИКА ТРАМП СО ПОДДРШКА И НА 10 РЕПУБЛИКАНЦИ

Доналд Трамп стана првиот претседател во историјата на САД кој двапати бил отповикан. На една недела до истекувањето на неговиот мандат, Претставничк ...
НАЈГОЛЕМО ПРЕДАВСТВО ОД ЕДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ ДОСЕГА – И РЕПУБЛИКАНЦИ НАЈАВИЈА ДЕКА ДЕНЕСКА ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП

НАЈГОЛЕМО ПРЕДАВСТВО ОД ЕДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ ДОСЕГА – И РЕПУБЛИКАНЦИ НАЈАВИЈА ДЕКА ДЕНЕСКА ЌЕ ГЛАСААТ ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП

Со поддршка од најмалку четворица републиканци, демократите во Претставничкиот дом се подготвуваат по вторпат да го отповикаат Доналд Трамп, овојпат в ...
ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ГО ОТПОВИКА ДОНАЛД ТРАМП ПО ИСТОРИСКО ГЛАСАЊЕ

ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ГО ОТПОВИКА ДОНАЛД ТРАМП ПО ИСТОРИСКО ГЛАСАЊЕ

Доналд Трамп стана само трет претседател во историјата на САД кој бил отповикан во Претставничкиот дом и сега случајот се префрла во Сенатот, каде што ...
ВЕШТЕРКИТЕ ОД САЛЕМ ИМАЛЕ ПОЗАКОНСКО СУДЕЊЕ ОД МЕНЕ, КАЖА ТРАМП ПРЕД ВЕЧЕРАШНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ

ВЕШТЕРКИТЕ ОД САЛЕМ ИМАЛЕ ПОЗАКОНСКО СУДЕЊЕ ОД МЕНЕ, КАЖА ТРАМП ПРЕД ВЕЧЕРАШНОТО ГЛАСАЊЕ ЗА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ

Доналд Трамп е на прагот да биде отповикан од функцијата претседател на САД додека Претставничкиот дом се подготвува за историска дебата за обвиненија ...
ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ИЗГЛАСА РЕЗОЛУЦИЈА ЗА ПОЧНУВАЊЕ ИСТРАГА ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП

ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ ИЗГЛАСА РЕЗОЛУЦИЈА ЗА ПОЧНУВАЊЕ ИСТРАГА ЗА ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП

Претставничкиот дом изгласа резолуција, со што и формално може да се почне со истрага за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Таа ги содржи ...
ДЕМОКРАТИТЕ СЕ ВРАТИЈА НА ВЛАСТ ВО ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ И ЈА УКИНАА ОДЛУКАТА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ВЛАДАТА

ДЕМОКРАТИТЕ СЕ ВРАТИЈА НА ВЛАСТ ВО ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ И ЈА УКИНАА ОДЛУКАТА ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА ВЛАДАТА

Демократите ја повратија власта во Претставничкиот дом во американскиот Конгрес и ја избраа Ненси Пелоси за нов спикер, враќајќи ја на функцијата што, ...
ДЕМОКРАТИТЕ ЈА ПРЕЗЕМААТ КОНТРОЛАТА ВРЗ ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ, РЕКОРДЕН БРОЈ ЖЕНИ ВЛЕГУВА ВО КОНГРЕСОТ ПО ИЗБОРИТЕ ВО САД

ДЕМОКРАТИТЕ ЈА ПРЕЗЕМААТ КОНТРОЛАТА ВРЗ ПРЕТСТАВНИЧКИОТ ДОМ, РЕКОРДЕН БРОЈ ЖЕНИ ВЛЕГУВА ВО КОНГРЕСОТ ПО ИЗБОРИТЕ ВО САД

Демократите ја презедоа контролата врз Претставничкиот дом по изборите за американскиот Конгрес, кои беа сфатени како своевиден референдум за досегашн ...
7 / 7 НАПИСИ