Таг: принц Филип

БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО СЕ ПРОСТИ ОД ПРИНЦОТ ФИЛИП НА ИНТИМЕН ПОГРЕБ

БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО СЕ ПРОСТИ ОД ПРИНЦОТ ФИЛИП НА ИНТИМЕН ПОГРЕБ

Ковчегот на британскиот принц Филип беше ставен во кралската гробница во капелата „Сент Џорџ“ во Виндзор на крајот од погребот на кој присуствуваа сам ...
ПРИНЦОТ ФИЛИП ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН НА 17 АПРИЛ, ПАЛАТАТА ГО ОРГАНИЗИРА ПОГРЕБОТ СПОРЕД НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДНИ ЖЕЛБИ

ПРИНЦОТ ФИЛИП ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН НА 17 АПРИЛ, ПАЛАТАТА ГО ОРГАНИЗИРА ПОГРЕБОТ СПОРЕД НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДНИ ЖЕЛБИ

Погребот на британскиот принц Филип е закажан за 17 април, следната сабота, во 15 часот по британско време, соопшти Бакингамската палата. Сопругот на ...
ФИЛИП ИЗБЕГАЛ ОД РОДНИОТ КРФ ВО КУТИЈА ЗА ОВОШЈЕ, ПА 70 ГОДИНИ АКТИВНО ЖИВЕЕШЕ ВО СЕНКАТА НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА

ФИЛИП ИЗБЕГАЛ ОД РОДНИОТ КРФ ВО КУТИЈА ЗА ОВОШЈЕ, ПА 70 ГОДИНИ АКТИВНО ЖИВЕЕШЕ ВО СЕНКАТА НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА

Британскиот принц Филип, чија животна улога повеќе од 70 години беше да биде поддршка на кралицата Елизабета Втора, почина денеска на 99 години. Него ...
ПОЧИНА БРИТАНСКИОТ ПРИНЦ ФИЛИП

ПОЧИНА БРИТАНСКИОТ ПРИНЦ ФИЛИП

Принцот Филип, кој повеќе од седум децении беше во брак со кралицата Елизабета Втора, почина денеска на 99 години, потврди кралското семејство на Фејс ...
99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ПОСЛЕ ЕДЕН МЕСЕЦ

99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ПОСЛЕ ЕДЕН МЕСЕЦ

Принцот Филип излезе од болница во централен Лондон откако еден месец беше под надзор на лекарите. Деведесет и деветгодишниот сопруг на кралицата Ели ...
99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ПРЕНЕСЕН ВО ДРУГА БОЛНИЦА НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ИСПИТУВАЊА ЗА СРЦЕТО

99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ПРЕНЕСЕН ВО ДРУГА БОЛНИЦА НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ИСПИТУВАЊА ЗА СРЦЕТО

Британскиот принц Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, денеска е пренесен од една лондонска болница во друга за третман на инфекција и срцеви ...
99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП СЕ ЛЕКУВА ОД ИНФЕКЦИЈА И ОСТАНУВА ВО БОЛНИЦА

99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП СЕ ЛЕКУВА ОД ИНФЕКЦИЈА И ОСТАНУВА ВО БОЛНИЦА

Принцот Филип се лекува од инфекција и се очекува да остане во болница уште неколку дена, објави Бакингамската палата. Деведесет и деветгодишниот соп ...
99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ПРИМЕН ВО БОЛНИЦА ЗАШТО НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ ДОБРО

99-ГОДИШНИОТ ПРИНЦ ФИЛИП ПРИМЕН ВО БОЛНИЦА ЗАШТО НЕ СЕ ЧУВСТВУВАЛ ДОБРО

Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на кралицата Елизабета Втора, е примен во болница во Лондон од претпазливост зашто не се чувствувал добро, соопшти ...
КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА И НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ СЕ ВАКЦИНИРАА ПРОТИВ КОВИД-19

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА И НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ СЕ ВАКЦИНИРАА ПРОТИВ КОВИД-19

Кралицата Елизабета Втора и нејзиниот сопруг принцот Филип примија вакцина против ковид-19, објави Бакингамската палата. Извор од кралското семејство ...
9 / 9 НАПИСИ