Таг: приведен

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, СЕГА ТРЕБА ДА ПОСТАПИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ЗА ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ВНУКОТ НА АХМЕТИ

ПОЛИЦИЈАТА СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, СЕГА ТРЕБА ДА ПОСТАПИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО, РЕЧЕ СПАСОВСКИ ЗА ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ВНУКОТ НА АХМЕТИ

Полицијата ги презеде сите потребни активности и сега треба да постапи Јавното обвинителство, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за ...
ПРИВЕДЕН 46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД СРБИЈА ВО ТУРЦИЈА

ПРИВЕДЕН 46-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА ПАЛЕВСКИ ДА ИЗБЕГА ОД СРБИЈА ВО ТУРЦИЈА

Приведен е 46-годишен скопјанец кој се сомничи дека му помогнал на Љупчо Палевски - Палчо да избега во Турција, соопшти Јавното обвинителство. Спор ...
ПРИВЕДЕН ТЕТОВСКИОТ АНЕСТЕЗИОЛОГ КОЈ ОБЈАВУВАЛ СНИМКИ ОД ПАЦИЕНТИ НА ТИКТОК

ПРИВЕДЕН ТЕТОВСКИОТ АНЕСТЕЗИОЛОГ КОЈ ОБЈАВУВАЛ СНИМКИ ОД ПАЦИЕНТИ НА ТИКТОК

Анестезиолог од тетовската Клиничка болница снимал и објавувал снимки од пациенти и вработени во болницата. Откако снимките беа објавени и предизвикаа ...
НА „ТАБАНОВЦЕ“ ПРИВЕДЕН ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНА ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ

НА „ТАБАНОВЦЕ“ ПРИВЕДЕН ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНА ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ

Поранешниот директор на Царинската управа Драган Даравелски денеска е приведен на граничниот премин „Табановце“, објави „360 степени“. Даравелски б ...
ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ ЗА ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО СРЕДНИТЕ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ ЗА ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО СРЕДНИТЕ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

Попладнево приведено е едно лице кое се сомничи дека е поврзано со дојавите за поставени бомби во средните училишта во Скопје. Од Министерството за вн ...
ПРИВЕДЕН ПОРАНЕШНИОТ БУГАРСКИ ПРЕМИЕР БОЈКО БОРИСОВ

ПРИВЕДЕН ПОРАНЕШНИОТ БУГАРСКИ ПРЕМИЕР БОЈКО БОРИСОВ

Бугарската полиција вечерва го приведе поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов, објавија тамошните медиуми. Покрај него, приведени се неговата ПР с ...
ПРИВЕДЕН 56-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ЗА ПИСМАТА СО ЗАКАНИ ДО ОБВИНИТЕЛИТЕ ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА И ДО АМБАСАДА

ПРИВЕДЕН 56-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ЗА ПИСМАТА СО ЗАКАНИ ДО ОБВИНИТЕЛИТЕ ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА И ДО АМБАСАДА

56-годишниот С.З. од Битола е приведен за испраќање на заканувачките писма до Јавниот обвинител Љубомир Јовески, шефицата на Обвинителството за органи ...
ПРИВЕДЕН ДРАГИ РАШКОВСКИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

ПРИВЕДЕН ДРАГИ РАШКОВСКИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

Полицијата го приведе Драги Рашковски, доскорешен функционер во Владата на Зоран Заев, по барање на основното јавно обвинителство за гонење на организ ...
ПРИВЕДЕН ОРЦЕ КАМЧЕВ, ПО НАЈАВА ДЕКА САКАЛ ДА БЕГА

ПРИВЕДЕН ОРЦЕ КАМЧЕВ, ПО НАЈАВА ДЕКА САКАЛ ДА БЕГА

По сознание на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) дека бизнисменот Јордан Камчев, осомничен за неколку кривични дела, се спремал за бегство, то ...
ПРИВЕДЕН ЗА СИЛУВАЊЕ СРПСКИОТ УЧИТЕЛ ПО ГЛУМА МИРОСЛАВ МИКА АЛЕКСИЌ, ГO ПРИЈАВИЛЕ УЧЕНИЧКИ

ПРИВЕДЕН ЗА СИЛУВАЊЕ СРПСКИОТ УЧИТЕЛ ПО ГЛУМА МИРОСЛАВ МИКА АЛЕКСИЌ, ГO ПРИЈАВИЛЕ УЧЕНИЧКИ

Српскиот режисер, сценарист и учител по глума, Мирослав Мика Алексиќ (68) е уапсен вечерва во Белград под обвинение за силување, објави белградски БЛИ ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ