Таг: продажба

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
ИЛОН МАСК ГО КУПИ ТВИТЕР ЗА 44 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ИЛОН МАСК ГО КУПИ ТВИТЕР ЗА 44 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Управниот одбор на Твитер ја прифати понудата на Илон Маск за преземање на компанијата за 44 милијарди долари. Шефот на „Тесла“, кој ја достави шокант ...
АБРАМОВИЧ ПОТВРДИ ДЕКА ГО ПРОДАВА ЧЕЛСИ, ВЕЛИ ДЕКА ПРОФИТОТ ЌЕ ГО ДОНИРА ЗА ЖРТВИТЕ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

АБРАМОВИЧ ПОТВРДИ ДЕКА ГО ПРОДАВА ЧЕЛСИ, ВЕЛИ ДЕКА ПРОФИТОТ ЌЕ ГО ДОНИРА ЗА ЖРТВИТЕ НА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Сопственикот на Челси Роман Абрамович потврди дека го продава англискиот фудбалски клуб Челси, велејќи дека тоа е најдобрата опција за клубот во актуе ...
„БЕТОН“ ГО ПРОДАВА НЕДОГРАДЕНИОТ ХОТЕЛ ДО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

„БЕТОН“ ГО ПРОДАВА НЕДОГРАДЕНИОТ ХОТЕЛ ДО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Градежната кмпанија „Бетон“ го продава недоградениот хотел залепен до белата палата на ВМРО-ДПМНЕ во строгиот центар на Скопје. На хотелот, кој почна ...
СЛАДОЛЕДИ „МИЛКА“ И „КИТ КАТ“ ПОВЛЕЧЕНИ ОД ПРОДАЖБА, ОНИЕ КОИ ГИ КУПИЛЕ ДА НЕ ГИ ЈАДАТ ОТИ НЕ СЕ БЕЗБЕДНИ

СЛАДОЛЕДИ „МИЛКА“ И „КИТ КАТ“ ПОВЛЕЧЕНИ ОД ПРОДАЖБА, ОНИЕ КОИ ГИ КУПИЛЕ ДА НЕ ГИ ЈАДАТ ОТИ НЕ СЕ БЕЗБЕДНИ

Сладоледите „кит кат“ и „милка“ од денеска се повлекуваат од продажба бидејќи се небезбедни за здравјето на граѓаните. При контролата на Агенцијата за ...
НИКОЈ НЕ СЕ ЈАВИ НА ПОВИКОТ НА ОПШТИНА ВЕЛЕС ЗА КУПУВАЊЕ НА НЕКОГАШНИОТ ХОТЕЛ „ВИЛА ЗОРА“

НИКОЈ НЕ СЕ ЈАВИ НА ПОВИКОТ НА ОПШТИНА ВЕЛЕС ЗА КУПУВАЊЕ НА НЕКОГАШНИОТ ХОТЕЛ „ВИЛА ЗОРА“

Во двата обида не се продаде делот од поранешниот хотел „Вила Зора“ кој е во сопственост на Општина Велес. Почетната цена беше 70,57 милиони денари, к ...
ДРЖАВНОТО ЗЕМЈОДЕЛСКО ЗЕМЈИШТЕ ЌЕ СЕ ПРОДАВА САМО ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ЦЕЛИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ХОЏА

ДРЖАВНОТО ЗЕМЈОДЕЛСКО ЗЕМЈИШТЕ ЌЕ СЕ ПРОДАВА САМО ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ЦЕЛИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ХОЏА

Државното земјоделско земјиште што во иднина ќе се продава според новиот Нацрт-закон кој го усвои Владата, ќе биде наменето само за земјоделски цели и ...
ЦРНОГОРСКАТА ВЛАДА НЕ МОЖЕ ДА ГИ ПРОЦЕНИ ЛУКСУЗНИТЕ МЕРЦЕДЕСИ НА ЃУКАНОВИЌ ЗА ДА ГИ ПРОДАДЕ

ЦРНОГОРСКАТА ВЛАДА НЕ МОЖЕ ДА ГИ ПРОЦЕНИ ЛУКСУЗНИТЕ МЕРЦЕДЕСИ НА ЃУКАНОВИЌ ЗА ДА ГИ ПРОДАДЕ

Продажбата на двата државни луксузни автомобили „Мерцедес мајбах“ доцни бидејќи сè уште не е направена нивна проценка, соопшти црногорската влада. ...
ИСЛАХАНЕТО ТРЕБА ДА СЕ ЗАЧУВА ВО ИЗВОРНА СОСТОЈБА, ВЕЛАТ ОД БИТОЛСКИ ЗАВОД И МУЗЕЈ ЗА РУИНИРАНИОТ ОБЈЕКТ ШТО БЕШЕ СТАВЕН НА ПРОДАЖБА

ИСЛАХАНЕТО ТРЕБА ДА СЕ ЗАЧУВА ВО ИЗВОРНА СОСТОЈБА, ВЕЛАТ ОД БИТОЛСКИ ЗАВОД И МУЗЕЈ ЗА РУИНИРАНИОТ ОБЈЕКТ ШТО БЕШЕ СТАВЕН НА ПРОДАЖБА

Органичени се евентуални интервенции врз старото занаетчиско училиште во Битола наречено Ислахане бидејќи објектот е валоризиран и треба да се зачува ...
СЕ ПРОДАВА ТУРСКОТО ИСЛАХАНЕ ВО БИТОЛА СТАРО 120 ГОДИНИ, ГО НЕМА НА ЛИСТИТЕ НА ЗАШТИТЕНИ ОБЈЕКТИ

СЕ ПРОДАВА ТУРСКОТО ИСЛАХАНЕ ВО БИТОЛА СТАРО 120 ГОДИНИ, ГО НЕМА НА ЛИСТИТЕ НА ЗАШТИТЕНИ ОБЈЕКТИ

Транспарент со натпис „објектот се продава“ е поставен на пространата градба на некогашното турско ислахане, односно училиште за занаети и уметности о ...
СЕ ПРОДАВА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР „РАМСТОР“ И ЛАНЕЦОТ МАРКЕТИ, ГИ КУПУВА „СИТИ ПЛАЗА“ НА АЈДОВАН АДЕМОВСКИ

СЕ ПРОДАВА ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР „РАМСТОР“ И ЛАНЕЦОТ МАРКЕТИ, ГИ КУПУВА „СИТИ ПЛАЗА“ НА АЈДОВАН АДЕМОВСКИ

Трговскиот центар „Рамстор“ и истоимениот ланец маркети се ставени на продажба, а ќе ги купи фирмата „Сити Плаза“ сопственост на Ајдован Адемовски. До ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ