Таг: проекти

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ПРОЕКТИ НА ЛИЦА БЛИСКИ ДО ВМРО-ДПМНЕ ДОБИЈА НАЈМНОГУ ПАРИ ОД ОПШТИНСКАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА, ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВЕЛАТ НЕМА ПАРТИСКО ВЛИЈАНИЕ

ПРОЕКТИ НА ЛИЦА БЛИСКИ ДО ВМРО-ДПМНЕ ДОБИЈА НАЈМНОГУ ПАРИ ОД ОПШТИНСКАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА, ОД ОПШТИНА БИТОЛА ВЕЛАТ НЕМА ПАРТИСКО ВЛИЈАНИЕ

Над 200.000 денари (над 3.200 евра) се одобрени да се издвојат од општинскиот буџет на Битола, конкретно од Програмата за култура 2023, за новата мани ...
МАКЕДОНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НЕ МОЖАТ ДА КОРИСТАТ ФОНДОВИ ОД ЕУ ЗА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ОТИ ВЛАДАТА НЕ УПЛАТИЛА КОТИЗАЦИЈА

МАКЕДОНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НЕ МОЖАТ ДА КОРИСТАТ ФОНДОВИ ОД ЕУ ЗА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ОТИ ВЛАДАТА НЕ УПЛАТИЛА КОТИЗАЦИЈА

Неколку македонски организации и компании веќе добиле грантови од европската програма „Лајф“ за животна средина и климатска акција, но не можат да ги ...
ОПШТИНА КУМАНОВО СО 50.000 ЕВРА ЌЕ ПОДДРЖИ ПЕТ НЕВЛАДИНИ ПРОЕКТИ ЗА СОЦИЈАЛНА ЗАШТИТА НА РАНЛИВИ ГРУПИ

ОПШТИНА КУМАНОВО СО 50.000 ЕВРА ЌЕ ПОДДРЖИ ПЕТ НЕВЛАДИНИ ПРОЕКТИ ЗА СОЦИЈАЛНА ЗАШТИТА НА РАНЛИВИ ГРУПИ

Општина Куманово годинава ќе потроши 3 милиони денари или околу 50 илјади евра за проекти од социјална заштита за ранливи групи граѓани, кои ќе ги рел ...
МУЦУНСКИ ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ СО ОБВРЗНИЦА ОД 5,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ГИ РЕАЛИЗИРА КАПИТАЛНИТЕ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

МУЦУНСКИ ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ СО ОБВРЗНИЦА ОД 5,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ГИ РЕАЛИЗИРА КАПИТАЛНИТЕ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

Општина Аеродром ќе издаде обврзница во висина од 330 милиони денари (околу 5,4 милиони евра) за реализација на капитални проекти во општината. Одлука ...
И ПОКРАЈ КАВГАТА СО АРСОВСКА, ВМРО-ДПМНЕ ГО ИЗГЛАСА БУЏЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА 2023, ВРЕДЕН Е 114 МИЛИОНИ ЕВРА

И ПОКРАЈ КАВГАТА СО АРСОВСКА, ВМРО-ДПМНЕ ГО ИЗГЛАСА БУЏЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА 2023, ВРЕДЕН Е 114 МИЛИОНИ ЕВРА

Со 28 гласа „за“, доцна синоќа беше изгласан  буџетот на Град Скопје за наредната година вреден 114 милиони евра. За него и покрај кавгата со градонач ...
ВО РУРАЛНИТЕ ОПШТИНИ НА ПЕЛАГОНИЈА МЛАДИТЕ ПОКРЕНАА И ИЗВЕДОА 7 ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ

ВО РУРАЛНИТЕ ОПШТИНИ НА ПЕЛАГОНИЈА МЛАДИТЕ ПОКРЕНАА И ИЗВЕДОА 7 ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ

Седум инфраструктурни проекти од мал обем кои од почеток до крај беа замислени и реализирани од младите, кои успеаја да минат низ општинските совети, ...
СО НОСИТЕЛИТЕ НА НАЈГОЛЕМИТЕ ГЕРМАНСКИ ПРОЕКТИ ВО МАКЕДОНИЈА, АМБАСАДОРКАТА ХОЛШТАЈН И ГРАЃАНИТЕ ГО ПРОСЛАВИЈА 30-ГОДИШНОТО ПРИЈАТЕЛСТВО НА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

СО НОСИТЕЛИТЕ НА НАЈГОЛЕМИТЕ ГЕРМАНСКИ ПРОЕКТИ ВО МАКЕДОНИЈА, АМБАСАДОРКАТА ХОЛШТАЈН И ГРАЃАНИТЕ ГО ПРОСЛАВИЈА 30-ГОДИШНОТО ПРИЈАТЕЛСТВО НА ДВЕТЕ ЗЕМЈИ

На прославата на јубилејот - 30 години германско-македонска интензивна соработка на сите полиња, амбасадорката Анке Холштајн кажа дека Германија продо ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА СЕ ИЗВИНИ ШТО 7 МЕСЕЦИ НЕ КОМУНИЦИРАШЕ СО НОВИНАРИТЕ, РЕЧЕ ВО ИДНИНА ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНА И ТРАНСПАРЕНТНА

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА СЕ ИЗВИНИ ШТО 7 МЕСЕЦИ НЕ КОМУНИЦИРАШЕ СО НОВИНАРИТЕ, РЕЧЕ ВО ИДНИНА ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНА И ТРАНСПАРЕНТНА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска денеска се извини затоа што изминатите 7 месеци немаше комуникација со медиумите, не одговараше на повицит ...
ГРАД СКОПЈЕ ПОДДРЖА 177 ПРОЕКТИ ОД КУЛТУРАТА СО ВКУПНО 220.000 ЕВРА, АРСОВСКА КОНЕЧНО ЈА ОБЈАВИ ЛИСТАТА

ГРАД СКОПЈЕ ПОДДРЖА 177 ПРОЕКТИ ОД КУЛТУРАТА СО ВКУПНО 220.000 ЕВРА, АРСОВСКА КОНЕЧНО ЈА ОБЈАВИ ЛИСТАТА

Град Скопје доцна попладнево ја објави листата со поддржани проекти од областа на културата за 2022, една недела откако одбиените кандидати реагираа з ...
БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПЕТКОВ В САБОТА ЌЕ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА ДА ПРОМОВИРА БУГАРСКИ ПРОЕКТИ

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПЕТКОВ В САБОТА ЌЕ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА ДА ПРОМОВИРА БУГАРСКИ ПРОЕКТИ

Премиерот на Република Бугарија Кирил Петков, во придружба во придружба на уште еден висок преставник од бугарската Влада и на потпретседателката на Б ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ