Таг: професори

1 2 322 / 22 НАПИСИ
ОСОМНИЧЕНИТЕ БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И ОПШТИНА, А ПРОФЕСОРИТЕ ОД ЕКОНОМСКИ НЕ СМЕАТ ДА ПРЕДАВААТ

ОСОМНИЧЕНИТЕ БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И ОПШТИНА, А ПРОФЕСОРИТЕ ОД ЕКОНОМСКИ НЕ СМЕАТ ДА ПРЕДАВААТ

Професори и асистенти од Економскиот факултет во Скопје осомничени за примање поткуп и злоупотреба на службената положба и овластувањата не смеат да р ...
ПРОФЕСОРИТЕ ОД ТЕТОВСКАТА ГИМНАЗИЈА ШТРАЈКУВААТ ПОРАДИ ОДЛУКАТА ДА СЕ РАБОТИ ВО ТРИ СМЕНИ

ПРОФЕСОРИТЕ ОД ТЕТОВСКАТА ГИМНАЗИЈА ШТРАЈКУВААТ ПОРАДИ ОДЛУКАТА ДА СЕ РАБОТИ ВО ТРИ СМЕНИ

Професорите од гимназијата во Тетово од денеска се излезени на штрајк, како последица на одлуката на управата на гимназијата, која соопшти дека од 07. ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ