Таг: промоција

1 2 3 7 10 / 68 НАПИСИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ВО СКОПЈЕ ЈА ПРОМОВИРАШЕ СВОЈАТА ПАРТИЈА „ЗНАМ“

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ВО СКОПЈЕ ЈА ПРОМОВИРАШЕ СВОЈАТА ПАРТИЈА „ЗНАМ“

Поранешниот висок функционер на СДСМ, сега самостоен градоначалник на Куманово Максим Димитриевски, вечерва во Скопје ја промовираше новата партија „З ...
МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА ПРИВЛЕКУВА ТУРИСТИ СО НОВИ АЛАТКИ, СМЕТААТ ТУРИСТИЧКИТЕ РАБОТНИЦИ

МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА ПРИВЛЕКУВА ТУРИСТИ СО НОВИ АЛАТКИ, СМЕТААТ ТУРИСТИЧКИТЕ РАБОТНИЦИ

Трендовите на туристичкиот пазар покажуваат дека се потребни нови алатки за промоција на Македонија во регионот. Тоа се алатки кои се засноваат на диг ...
„ОГЛЕДАЛО ВО МАКЕДОНИЈА“ ПО ПОЛА ВЕК ГИ СПОИ ФОТОГРАФОТ НИЛ ФОЛБЕРГ И ВНУКОТ НА ДЕВОЈКАТА ОД НАСЛОВНАТА СЛИКА

„ОГЛЕДАЛО ВО МАКЕДОНИЈА“ ПО ПОЛА ВЕК ГИ СПОИ ФОТОГРАФОТ НИЛ ФОЛБЕРГ И ВНУКОТ НА ДЕВОЈКАТА ОД НАСЛОВНАТА СЛИКА

Мавровецот Горан Манојловски случајно на Интернет ја видел најавата за промоцијата на фотомонографијата „Огледало во Македонија“ на американско-израел ...
СЛОВЕНИЈА НУДИ ВРАБОТУВАЊА ЗА ШОФЕРИ, КУВАРИ, МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ДО ДОКТОРИ СПЕЦИЈАЛИСТИ ОД МАКЕДОНИЈА

СЛОВЕНИЈА НУДИ ВРАБОТУВАЊА ЗА ШОФЕРИ, КУВАРИ, МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ ДО ДОКТОРИ СПЕЦИЈАЛИСТИ ОД МАКЕДОНИЈА

Од шофери на автобуси, кувари, градежници до медицински сестри со средно и високо образование, општи доктори и специјалисти по патологија, хирургија, ...
НОВАТА СТИХОЗБИРКА „НА ВРВ НА ЈАЗИКОТ“ НА АКАДЕМИК ЌУЛАВКОВА ЌЕ БИДЕ ПРОМОВИРАНА ВЕЧЕРВА ВО МКЦ

НОВАТА СТИХОЗБИРКА „НА ВРВ НА ЈАЗИКОТ“ НА АКАДЕМИК ЌУЛАВКОВА ЌЕ БИДЕ ПРОМОВИРАНА ВЕЧЕРВА ВО МКЦ

Новата стихозбирка на академик Катица Ќулавкова, „На врв на јазикот, ќе биде промовирана вечерва во 19 часот, во Галеријата на Младинскиот културен це ...
НЕ БЕШЕ ЛЕСНО ДА СЕ ПРЕНЕСАТ МУАБЕТИТЕ НА ЏАРО НА ХАРТИЈА, РЕЧЕ МИЛИЦА ЏАРОВСКА НА ПРОМОЦИЈАТА НА КНИГАТА ЗА ТАТКО Ѝ „ЖИВОТ НА КОЦКА“

НЕ БЕШЕ ЛЕСНО ДА СЕ ПРЕНЕСАТ МУАБЕТИТЕ НА ЏАРО НА ХАРТИЈА, РЕЧЕ МИЛИЦА ЏАРОВСКА НА ПРОМОЦИЈАТА НА КНИГАТА ЗА ТАТКО Ѝ „ЖИВОТ НА КОЦКА“

Не беше лесно да се пренесат муабетите на Џаро на хартија, рече новинарката Милица Џаровска на промоцијата на нејзината книга „Џаро – живот на коцка“ ...
ДА ВИДИМЕ ДАЛИ СМЕ МАЛЦИНСТВО НИЕ ШТО ЗАМИСЛУВАМЕ НЕЗАВИСНИ СУДОВИ, ШКОЛИ И БОЛНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВОТО ДВИЖЕЊЕ

ДА ВИДИМЕ ДАЛИ СМЕ МАЛЦИНСТВО НИЕ ШТО ЗАМИСЛУВАМЕ НЕЗАВИСНИ СУДОВИ, ШКОЛИ И БОЛНИЦИ, РЕЧЕ ДИМИТРОВ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВОТО ДВИЖЕЊЕ

Граѓанството мора да биде гласно, мора да стане сила за да нема вака бришан простор за еднопартиско самоволие во државата, рече поранешниот вицепремие ...
СИ НАПИШАВ СТАРОВРЕМСКИ РОМАН, КАКО ШТО СЕ ПИШУВАЛО НЕКОГАШ, ВЕЛИ АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ ЗА СЕДМИОТ РОМАН

СИ НАПИШАВ СТАРОВРЕМСКИ РОМАН, КАКО ШТО СЕ ПИШУВАЛО НЕКОГАШ, ВЕЛИ АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ ЗА СЕДМИОТ РОМАН

Едноставно, сакав да напишам роман како што се пишувало некогаш, вели академик Влада Урошевиќ за новиот роман, седми по ред, насловен „Вистинита но не ...
ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ РОМАН НА АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ И РЕИЗДАНИЈАТА НА ТРИ НЕГОВИ КЛАСИЦИ

ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ РОМАН НА АКАДЕМИК УРОШЕВИЌ И РЕИЗДАНИЈАТА НА ТРИ НЕГОВИ КЛАСИЦИ

Академик Влада Урошевиќ утре во 19 часот во киното Фросина во Младинскиот културен центар ќе го промовира новиот роман „Вистинита но не многу веројатн ...
САД КОНЕЧНО ЌЕ ГО ПРЕТСТАВАТ НОВИОТ НУКЛЕАРЕН СТЕЛТ БОМБАРДЕР „Б-21 РАЈДЕР“

САД КОНЕЧНО ЌЕ ГО ПРЕТСТАВАТ НОВИОТ НУКЛЕАРЕН СТЕЛТ БОМБАРДЕР „Б-21 РАЈДЕР“

По неколку години таен развој, САД конечно ќе го претстават својот најнов нуклеарен стелт бомбардер. „Б-21 рајдер“ е првиот нов американски воздушен б ...
1 2 3 7 10 / 68 НАПИСИ