Таг: прослава

1 2 3 4 5 6 40 / 59 НАПИСИ
ОВАА ВЛАДА СЕ ОБИДУВА ДА МЕ ЗAОБИКОЛИ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА КАКО ШТО ГО ЗАОБИКОЛИЈА ГЛИГОРОВ ЗА ТАЈВАН, КАЖА ИВАНОВ НА ИЛИНДЕНСКАТА ПРОСЛАВА ВО КРУШЕВО

ОВАА ВЛАДА СЕ ОБИДУВА ДА МЕ ЗAОБИКОЛИ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА КАКО ШТО ГО ЗАОБИКОЛИЈА ГЛИГОРОВ ЗА ТАЈВАН, КАЖА ИВАНОВ НА ИЛИНДЕНСКАТА ПРОСЛАВА ВО КРУШЕВО

Не го прифаќам Договорот за името со Грција, нема да ме поколебаат разните обиди за притисоци и останувам доследен на мојот став, рече претседателот Ѓ ...
ВЛАДАТА ПОТРОШИЛА 179.500 ЕВРА ЗА ПРОСЛАВАТА ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО

ВЛАДАТА ПОТРОШИЛА 179.500 ЕВРА ЗА ПРОСЛАВАТА ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО

Владата за организирање на прославата во 15 градови по повод добивањето покана за НАТО и утврдување на датум за преговори со ЕУ, потрошила 179 илјади ...
СЕКОЈ ДЕН ЌЕ ЈА ПОВИКУВАМ ОПОЗИЦИЈАТА ЗАЕДНО ДА ЈА ИЗБЕРЕМЕ МАКЕДОНСКАТА ИДНИНА, КАЖА ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА ВО БИТОЛА

СЕКОЈ ДЕН ЌЕ ЈА ПОВИКУВАМ ОПОЗИЦИЈАТА ЗАЕДНО ДА ЈА ИЗБЕРЕМЕ МАКЕДОНСКАТА ИДНИНА, КАЖА ЗАЕВ НА ПРОСЛАВАТА ВО БИТОЛА

Да го испратиме во историјата и да го заборавиме еднаш засекогаш синдромот да го порекнуваме успехот на другиот. Ова е успех на сите нас без раз ...
НЕ ИМ ВРШЕТЕ ПРИТИСОК НА МУЗИЧАРИТЕ, АПЕЛИРАШЕ ЗАЕВ ДО ВМРО-ДПМНЕ

НЕ ИМ ВРШЕТЕ ПРИТИСОК НА МУЗИЧАРИТЕ, АПЕЛИРАШЕ ЗАЕВ ДО ВМРО-ДПМНЕ

Премиерот Зоран Заев ја повика ВМРО-ДПМНЕ да го поздрави добивањето покана од НАТО и да престане да сее омраза помеѓу граѓаните. „Ја повикуваме ВМР ...
ВЛАДАТА ЌЕ ПРАВИ ЗАБАВА ВО 15 ГРАДА ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО

ВЛАДАТА ЌЕ ПРАВИ ЗАБАВА ВО 15 ГРАДА ЗА ПОКАНАТА ОД НАТО

Владата в сабота организира забава во 15 града по повод добивањето покана од НАТО да станеме 30-та членка, најави премиерот Зоран Заев од Брисел. „ ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СЛАВЕА ТИТУЛА, ПА ИМ СЕ ЗАПАЛИ АВТОБУСОТ

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СЛАВЕА ТИТУЛА, ПА ИМ СЕ ЗАПАЛИ АВТОБУСОТ

Автобусот што ги превезувал фудбалерите на Црвена звезда по вчерашниот натпревар со Вождовац се запалил во населбата Автокоманда, при што немало повре ...
КИНА МУ ПОДАРИ НА ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ТРИР СТАТУА ОД КАРЛ МАРКС ЗА 200-ГОДИШНИНАТА ОД НЕГОВОТО РАЃАЊЕ

КИНА МУ ПОДАРИ НА ГЕРМАНСКИОТ ГРАД ТРИР СТАТУА ОД КАРЛ МАРКС ЗА 200-ГОДИШНИНАТА ОД НЕГОВОТО РАЃАЊЕ

Во југозападниот германски град Трир денес почнува прославата на 200 години од раѓањето на економистот и таткото на комунизмот Карл Маркс, а на церемо ...
ПРОСЛАВАТА НА ПРВИОТ ТРИУМФ НА ФИЛАДЕЛФИЈА НА СУПЕРБОУЛОТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ВАНДАЛИЗАМ

ПРОСЛАВАТА НА ПРВИОТ ТРИУМФ НА ФИЛАДЕЛФИЈА НА СУПЕРБОУЛОТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ВАНДАЛИЗАМ

Историската ноќ во Филаделфија излезе од контрола, откако прославувањето на првиот триумф на Иглс во Супербоулот се претвори во вандализам и грабежи. ...
НОВОГОДИШНОТО УКРАСУВАЊЕ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 15 ДЕКЕМВРИ, НЕ Е ЗАВРШЕНА ТЕНДЕРСКАТА ПРОЦЕДУРА

НОВОГОДИШНОТО УКРАСУВАЊЕ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 15 ДЕКЕМВРИ, НЕ Е ЗАВРШЕНА ТЕНДЕРСКАТА ПРОЦЕДУРА

Новогодишното украсување на Скопје уште не е ни почнато. На плоштадот Македонија и главните улици низ центарот на градот нема ниту еден новогодишен ук ...
БИТОЛСКИТЕ ВМРОВЦИ ВО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКААТ ДА СЕ ТРОШАТ 50.000 ЕВРА ЗА НОВА ГОДИНА, КОЛКУ ШТО ПЛАЌАЛ ТАЛЕСКИ

БИТОЛСКИТЕ ВМРОВЦИ ВО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКААТ ДА СЕ ТРОШАТ 50.000 ЕВРА ЗА НОВА ГОДИНА, КОЛКУ ШТО ПЛАЌАЛ ТАЛЕСКИ

Општина Битола во време на ексградоначалникот Владимир Талески трошела по 50.000 евра за новогодишните прослави на плоштадот Магнолија. Оваа сума долг ...
1 2 3 4 5 6 40 / 59 НАПИСИ