Таг: простување

ДА СИ ПРОСТИМЕ, ДА ПОЧНЕМЕ ОД 27 АПРИЛ И ДА ТРГНЕМЕ КОН ЕУ И НАТО, ГИ ПОВИКА ЗАЕВ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

ДА СИ ПРОСТИМЕ, ДА ПОЧНЕМЕ ОД 27 АПРИЛ И ДА ТРГНЕМЕ КОН ЕУ И НАТО, ГИ ПОВИКА ЗАЕВ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ

Премиерот Зоран Заев, на  денешната расправа на пленарната собраниска седница за измени на Уставот, ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за ...
МОЕТО СРЦЕ ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ НА „КАМП НОУ“, КАЖА ИНИЕСТА НА ПРОСТУВАЊЕТО ОД БАРСЕЛОНА

МОЕТО СРЦЕ ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ НА „КАМП НОУ“, КАЖА ИНИЕСТА НА ПРОСТУВАЊЕТО ОД БАРСЕЛОНА

Откако навивачите и играчите си заминаа од „Камп ноу“ по синоќешниот натпревар со Реал Сосиедад, една фигура остана осамено да седи на центарот на игр ...
БУФОН И ТОРИНО ПЛАЧЕА ЕДЕН ПО ДРУГ

БУФОН И ТОРИНО ПЛАЧЕА ЕДЕН ПО ДРУГ

Џанлуиџи Буфон во солзи се прости од Јувентус, откако против Верона го одигра последниот натпревар во дресот на клубот во којшто помина 17 години, но ...
3 / 3 НАПИСИ