Таг: протест

1 57 58 59 60 61 70 590 / 697 НАПИСИ
КАЛАЈЏИЕВ ЌЕ ПЛАТИ 50 ЕВРА КАЗНА ЗА ФРЛАЊЕ БОЈА НА ПРОТЕСТ

КАЛАЈЏИЕВ ЌЕ ПЛАТИ 50 ЕВРА КАЗНА ЗА ФРЛАЊЕ БОЈА НА ПРОТЕСТ

Проф. Гордан Калајџиев, прeтседател на Хелсиншкиот комитет на Македонија и професор на Правниот факултет на УКИМ, е казнет со парична казна од 50 евра ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ СТАВИ ВО ЗАТВОР ПОМИЛУВАНИТЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ СТАВИ ВО ЗАТВОР ПОМИЛУВАНИТЕ

Демонстрантите на Шарената револуција денеска носат кукли облечени во затворски облеки. На главите на куклите се ставени ликовите на политичарите кои ...
БИТОЛЧАНИ ГО СПРЕМИЈА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА В ЗАТВОР

БИТОЛЧАНИ ГО СПРЕМИЈА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА В ЗАТВОР

Битолските антивладини демонстранти вечерва пред зградата на општината ставија кукла со ликот на градоначалникот Владимир Талевски. Кукла е со пелена ...
УСТАВНИОТ СУД РЕШАВА ЗА ИЗБОРИТЕ И ЗА СОБРАНИЕТО

УСТАВНИОТ СУД РЕШАВА ЗА ИЗБОРИТЕ И ЗА СОБРАНИЕТО

Граѓанската иницијатива Протестирам ги повика уставните судии да застанат на страната на правдата кога на денешната седница, која е во тек, треба да о ...
ШАТОРИ И ШАРЕНИ СТРУМИЧКИТЕ УЛИЦИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ИЗБОРИТЕ

ШАТОРИ И ШАРЕНИ СТРУМИЧКИТЕ УЛИЦИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ИЗБОРИТЕ

Струмичани и вечерва протестираа во знакот на Шарената револуција барајки одложување на изборите и повлекување на аблоцијата од страна на претседатело ...
ПОВТОРНО ГОРИ ПОДВОЗНИКОТ КОН ВЛАДАТА КАЈ СКЕНДЕРБЕГ

ПОВТОРНО ГОРИ ПОДВОЗНИКОТ КОН ВЛАДАТА КАЈ СКЕНДЕРБЕГ

Антивладините демонстранти запалија факели за време на движењето кај споменикот на Скендербег, низ подвозникот кај поранешната Стоковна куќа Мост, на ...
ВО БИТОЛА БЛОКИРАН ВЛЕЗОТ НА ГРАДОТ „КАЈ ФИЛЏАНО“ ОД КАЈ РЕСЕН

ВО БИТОЛА БЛОКИРАН ВЛЕЗОТ НА ГРАДОТ „КАЈ ФИЛЏАНО“ ОД КАЈ РЕСЕН

Шарената револуција во Битола вечерва го блокира влезот на градот „од страната на Ресен, во близина на Педагошката академија, јавуваат репортерите на ...
„ВЛАДО МОРИ ДУШМАНКЕ“, НАПИШАА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ВЛАДАТА

„ВЛАДО МОРИ ДУШМАНКЕ“, НАПИШАА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРЕД ВЛАДАТА

Со шарање на раскрсницата кај Владата, заврши уште еден марш на Шарената револуција, јавуваат репортерите на САКАМДАКАЖАМ.МК. Демонстрантите со големи ...
ТАЛЕВСКИ ГО ВРЗАА СО ЛИСИЦИ ПРЕД ОПШТИНА БИТОЛА

ТАЛЕВСКИ ГО ВРЗАА СО ЛИСИЦИ ПРЕД ОПШТИНА БИТОЛА

Со лисици вечерва демонстрантите врзаа фотографии од битолскиот помилуван градоначалник Владимир Талески врз металната ограда пред општина Битола. ...
БИТОЛЧАНИ СО СЕНО ЗА НЕДОКАПЕНИОТ КОЊ НА ФИЛИП

БИТОЛЧАНИ СО СЕНО ЗА НЕДОКАПЕНИОТ КОЊ НА ФИЛИП

Филип Втори во Битола само го одмија, но не го искапија. Неколкуте битолчанки од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ кои попладнево се зафатија да го исчист ...
1 57 58 59 60 61 70 590 / 697 НАПИСИ