Таг: протест

1 58 59 60 61 62 75 600 / 741 НАПИСИ
ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ МАКЕДОНЦИ  ВО ТЕТОВО НА ПРОТЕСТИ НАМЕСТО ВО ШКОЛО

ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ МАКЕДОНЦИ ВО ТЕТОВО НА ПРОТЕСТИ НАМЕСТО ВО ШКОЛО

Наместо на училиште, тетовските гимназијалци, кои наставата ја следат на македонски јазик, новата учебна година ја започнаа со протести. Поддржани од ...
ЗНМ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

ЗНМ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

Здружението на новинари на Македонија на 1 септември ќе организира протест за ослободување на новинарот Зоран Божиновски, соопшти претседателот на ЗНМ ...
ВОДАТА Е НАША И НЕ МУ ЈА ДАВАМЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ, ПОРАЧАА НА ПРОТЕСТ ЖИТЕЛИТЕ НА БОГОВИЊЕ

ВОДАТА Е НАША И НЕ МУ ЈА ДАВАМЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ, ПОРАЧАА НА ПРОТЕСТ ЖИТЕЛИТЕ НА БОГОВИЊЕ

Жителите на Боговиње по четврти пат годинава излегуваат на протест за селскиот водовод пред зградата на општината. Тие бараат од локалната власт да пр ...
ТЕТОВЦИ ИСТУРИЈА ВРЕЌИ СМЕТ ПОД ВЛЕЗОТ ОД ОПШТИНАТА

ТЕТОВЦИ ИСТУРИЈА ВРЕЌИ СМЕТ ПОД ВЛЕЗОТ ОД ОПШТИНАТА

Револтирани тетовци истурија вреќи со смет пред влезот од зградата на Општина Тетово. Така тие го изразија својот револт кон градоначалничката Теута А ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УТРЕ НА ПРОТЕСТ ЗА ЗАШТИТА НА ГТЦ И МОБ ОД БАРОК

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УТРЕ НА ПРОТЕСТ ЗА ЗАШТИТА НА ГТЦ И МОБ ОД БАРОК

Граѓанските движења „Го сакам ГТЦ“ и „Шарена револуција“ повикуваат на заеднички протест утре пред Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за спас на Г ...
ПРОТЕСТ ВО КУМАНОВО СО АПЕЛ ДА НЕ СЕ ПОЛИТИЗИРА СМРТТА НА АЛМИР

ПРОТЕСТ ВО КУМАНОВО СО АПЕЛ ДА НЕ СЕ ПОЛИТИЗИРА СМРТТА НА АЛМИР

Демонстраните во Куманово кои протестираат поради насилната смрт на 4 годишниот Алмир побараа од политичарите да не ја злоупотребуваат несреќата во по ...
КАМЕНОЛОМОТ НА БИЛБИЛ КАМЕН БИТОЛЧАНИ ГО СПОРЕДИЈА СО ЧЕРНОБИЛ

КАМЕНОЛОМОТ НА БИЛБИЛ КАМЕН БИТОЛЧАНИ ГО СПОРЕДИЈА СО ЧЕРНОБИЛ

„Битола не смее да стане Чернобил II“. Со вакви транспаренти граѓани од Битола излегоа на денешните протести пред новиот каменолом за ископ на гранит, ...
БИТОЛСКИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ ЈА ОСТАВИЈА РАБОТАТА И ПРОТЕСТИРААТ ЗА ПОДДРШКА НА ТАЛЕВСКИ

БИТОЛСКИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ ЈА ОСТАВИЈА РАБОТАТА И ПРОТЕСТИРААТ ЗА ПОДДРШКА НА ТАЛЕВСКИ

Битолските административци денес околу 14 часот  ги напуштија работните места за да протестираат пред Апелациониот суд во Битола за поддршка на градон ...
СТУДЕНТИ И ПРОФЕСОРИ ГО БЛОКИРААТ РЕКТОРАТОТ, БАРААТ ЛЕГИТИМНИ ПРЕТСТАВНИЦИ ЗА ИЗБОР НА НОВ РЕКТОР

СТУДЕНТИ И ПРОФЕСОРИ ГО БЛОКИРААТ РЕКТОРАТОТ, БАРААТ ЛЕГИТИМНИ ПРЕТСТАВНИЦИ ЗА ИЗБОР НА НОВ РЕКТОР

  Студентскиот пленум протестира пред влезот на Ректоратот на Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ и не дозволува ректорот и дел од вработените д ...
В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Движењето Шарена револуција најави нов протест за понеделник (27 јуни) во 19 часот, пред СЈО. „Правдата е под сериозна закана. Протестирам! Уставни ...
1 58 59 60 61 62 75 600 / 741 НАПИСИ