Таг: протест

1 59 60 61 62 63 75 610 / 743 НАПИСИ
СТУДЕНТИ И ПРОФЕСОРИ ГО БЛОКИРААТ РЕКТОРАТОТ, БАРААТ ЛЕГИТИМНИ ПРЕТСТАВНИЦИ ЗА ИЗБОР НА НОВ РЕКТОР

СТУДЕНТИ И ПРОФЕСОРИ ГО БЛОКИРААТ РЕКТОРАТОТ, БАРААТ ЛЕГИТИМНИ ПРЕТСТАВНИЦИ ЗА ИЗБОР НА НОВ РЕКТОР

  Студентскиот пленум протестира пред влезот на Ректоратот на Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ и не дозволува ректорот и дел од вработените д ...
В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Движењето Шарена револуција најави нов протест за понеделник (27 јуни) во 19 часот, пред СЈО. „Правдата е под сериозна закана. Протестирам! Уставни ...
ПОЛИЦИЈАТА СООПШТИ ДЕКА ИМАЛА СНИМКИ ОД ПРОТЕСТОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ПОЛИЦИЈАТА СООПШТИ ДЕКА ИМАЛА СНИМКИ ОД ПРОТЕСТОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Секторот за внатрешни работи Скопје собира видеоснимки и фото-материјали од оштетувањето на зградата на Министерството за правда и на споменикот Проме ...
ПРОМЕТЕЈ СО ГАЌИ – ОД СИМБОЛ НА ЛИЦЕМЕРИЕ ДО СИМБОЛ НА РЕВОЛУЦИЈА

ПРОМЕТЕЈ СО ГАЌИ – ОД СИМБОЛ НА ЛИЦЕМЕРИЕ ДО СИМБОЛ НА РЕВОЛУЦИЈА

Шарената револуција го одбрала споменикот на Прометеј за уривање оти бил симбол на кичот. Обидот да се урне споменикот во паркот „Жена-борец“ во понед ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЈА ПРОБИ БЛОКАДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЈА ПРОБИ БЛОКАДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

Само за владиката Петар не важеше блокадата на Шарената револуција во Битола. Тој на пладне со возило „ауди“ ја проби блокадата со точаци поставена на ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС ПОСВЕТЕНА НА ПЕЦКО

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС ПОСВЕТЕНА НА ПЕЦКО

Шарената револуција денешниот протест ќе го посвети на стрип-јунакот Пецко. Шарените на овој начин ќе му оддадат почит на Дарко Марковиќ, Дар-Мар, лег ...
СОБРАНИ НАД 15.000 ЕВРА ДОНАЦИИ ЗА КАЗНИ ЗА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

СОБРАНИ НАД 15.000 ЕВРА ДОНАЦИИ ЗА КАЗНИ ЗА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Граѓаните собраа 1.405 евра, 40 долари и 878.360 денари или, вкупно, 15.528 евра на вчерашната забава во кафе-бар „Излет“ за поддршка на демонстрантит ...
ДЕНЕСКА ШАРЕНА БЛОКАДА НА ТРИ РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ДЕНЕСКА ШАРЕНА БЛОКАДА НА ТРИ РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Денеска во 12 часот демонстрантите на Шарена револуција и Протестирам ќе го блокираат сообраќајот во Скопје. Блокади ќе има на 3 раскрсници во центаро ...
ОД ПОРТА НА ТРИУМФОТ ДО ПОРТА НА ОТПОРОТ – СИМБОЛОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ОД ПОРТА НА ТРИУМФОТ ДО ПОРТА НА ОТПОРОТ – СИМБОЛОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Капијата направена да го величи триумфот во Македонија, последниве месец и пол е највпечатливиот сведок за поразот на проектот Скопје 2014. Скопјани с ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОД ПОНЕДЕЛНИК ЈА ЗАОСТРУВА БИТКАТА ПРОТИВ ВЛАСТА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОД ПОНЕДЕЛНИК ЈА ЗАОСТРУВА БИТКАТА ПРОТИВ ВЛАСТА

Движењето Шарена револуција вечерва најави дека од понеделник ја менува стратегијата за отпор против власта. „Во понеделник соопштуваме бескомпроми ...
1 59 60 61 62 63 75 610 / 743 НАПИСИ