Таг: протест

1 61 62 63 64 65 70 630 / 697 НАПИСИ
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ВО КАНАДА СО ПОДДРШКА ЗА СЈО И ЗА ТЕХНИЧКА ВЛАДА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ВО КАНАДА СО ПОДДРШКА ЗА СЈО И ЗА ТЕХНИЧКА ВЛАДА

Шарената револуција се прошири и во Канада. Пред македонскиот конзулат во Торонто вчера протестираа седумдесетина Македонци кои што протестираа за сос ...
НЕМА РАБОТНИЧКИ ПРАВА, НЕМА МИР, УТРЕ ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

НЕМА РАБОТНИЧКИ ПРАВА, НЕМА МИР, УТРЕ ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Со паролите „Нема работнички права, нема мир“, во Скопје вечерва се одржа Второмајскиот протестен марш што го организира Повелбата за солидарност на с ...
ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ ДЕНЕШНИОТ СИНДИКАЛЕН МАРШ

ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ ДЕНЕШНИОТ СИНДИКАЛЕН МАРШ

Шарената револуција ќе продолжи утре. Денеска граѓанското здружение „Протестирам“ соопшти дека ќе ги поддржи десетте синдикати што ќе организираат Вто ...
ДЕНЕС ВО СКОПЈЕ ПРОТЕСТЕН МАРШ НА ДЕСЕТ СИНДИКАТИ ЗА РАБОТНИЧКИ ПРАВА

ДЕНЕС ВО СКОПЈЕ ПРОТЕСТЕН МАРШ НА ДЕСЕТ СИНДИКАТИ ЗА РАБОТНИЧКИ ПРАВА

Денеска во 18 часот, пред Домот на градежници во Скопје почнува Второмајскиот протестен марш, што го организира Повелбата за солидарност на синдикатит ...
ВРАБОТЕНА ВО АРМ ТВРДИ ДЕКА Е ПРЕКОМАНДУВАНА ПОРАДИ УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ

ВРАБОТЕНА ВО АРМ ТВРДИ ДЕКА Е ПРЕКОМАНДУВАНА ПОРАДИ УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИТЕ

Вработена во Армијата на Република Македонија тврди дека поради учеството во протестите на „Шарена Револуција“ била прераспределена на друга работна п ...
ПРОТЕСТИТЕ ЌЕ ПРАЗНУВААТ, НА ДЕМОНСТРАНТ ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ

ПРОТЕСТИТЕ ЌЕ ПРАЗНУВААТ, НА ДЕМОНСТРАНТ ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ

Здружението „Протестирам“ за денеска попладне нема најавено протести. На демонстрантите што вчера маршираа низ Скопје не им беше речено дали протестит ...
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

На Борјан Ефтимов, еден од демонстрантите на кои им беше одредена мерка осумдневен домашен притвор од вчера му е одреден 30-дневен притвор, соопшти то ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БИТОЛА ЗАПАЛИЈА СВЕЌИ ПРЕД БРАНИТЕЛИТЕ ЗАГИНАТИ ВО ВЕЈЦЕ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БИТОЛА ЗАПАЛИЈА СВЕЌИ ПРЕД БРАНИТЕЛИТЕ ЗАГИНАТИ ВО ВЕЈЦЕ

Демонстрантите во Битола  вечерва положија цвеќе и запалија свеќи пред споменикот Ангел посветен на бранителите кои загинаа во конфликтот во 2001 годи ...
ГРУЕВСКИ И ИВАНОВ ОБОЕНИ ПА ЗАПАЛЕНИ ПРЕД ВЛАДА

ГРУЕВСКИ И ИВАНОВ ОБОЕНИ ПА ЗАПАЛЕНИ ПРЕД ВЛАДА

Скандирајќи „Готов си Никола!“ демонстрантите запалија слики од Ѓорѓе Иванов и од Никола Груевски.  Тие претходно пред Влада поставија големи портрети ...
ШАРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ „МВР ПРОДУКЦИЈА“ И ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

ШАРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ „МВР ПРОДУКЦИЈА“ И ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

Антивладиниот протест во Скопје вчера беше помалку масовен од претходните денови, но антивладините демонстранти беа погневни поради куќниот притвор шт ...
1 61 62 63 64 65 70 630 / 697 НАПИСИ