Таг: протест

1 63 64 65 66 650 / 658 НАПИСИ
ИНЦИДЕНТ КАЈ ПОРТА МАКЕДОНИЈА, ПОВТОРНО ОБОЕНА СО РАЗНИ БОИ

ИНЦИДЕНТ КАЈ ПОРТА МАКЕДОНИЈА, ПОВТОРНО ОБОЕНА СО РАЗНИ БОИ

Инцидент се случи кај Порта Македонија која вечерва пак е обоена со боја што ја фрлаат демонстрантите, јавуваат репортерите на СДК.МК. Тие бараат оста ...
ЗАЕВ СЕ ПРИДРУЖИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СОБРАНИЕТО, СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ИВАНОВ

ЗАЕВ СЕ ПРИДРУЖИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СОБРАНИЕТО, СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ИВАНОВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва им се придружи на граѓаните пред Собранието што протестираат против одлуката на Иванов за аболиција на политичари и ...
ПО ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ЧИСТИ ПОРТА МАКЕДОНИЈА

ПО ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ЧИСТИ ПОРТА МАКЕДОНИЈА

Работници ја чистат фасадата на Триумфалната капија во Скопје по вчерашните протести. Синоќа демонстрантите ја гаѓаа со јајца и боја Триумфалната порт ...
ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ, ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ

ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ, ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ

За денеска во 18 часот пред седиштето на СЈО во Скопје повторно е закажан протест на граѓаните што се противат на одлуката на претседателот Иванов за ...
ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ, ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ

ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ, ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ

За денеска во 18 часот пред седиштето на СЈО во Скопје повторно е закажан протест на граѓаните што се противат на одлуката на претседателот Иванов за ...
ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДА ЗАВРШИ МИРНО

ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДА ЗАВРШИ МИРНО

Протестот на граѓаните што се противат на одлуката на претседателот Иванов за аболиција на политичари и против изборите закажани за 5 јуни мина мирно, ...
ПОЛИЦИЈАТА ПОПУШТИ – ГО ОСЛОБОДИ ПРИСТАПОТ КОН ВЛАДАТА

ПОЛИЦИЈАТА ПОПУШТИ – ГО ОСЛОБОДИ ПРИСТАПОТ КОН ВЛАДАТА

Полицијата го ослободи пристапот кон Владата, откако не им дозволуваше на демонстрантите да им се приближат ниту на Собранието ниту на Владата, јавува ...
ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАГЛАВИ ДЕМОНСТРАНТИТЕ НА КАМЕНИ МОСТ – РЕВОЛТОТ РАСТЕ

ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАГЛАВИ ДЕМОНСТРАНТИТЕ НА КАМЕНИ МОСТ – РЕВОЛТОТ РАСТЕ

Полицијата не им дозволува на демонстрантите да им се приближат ниту на Собранието ниту на Владата, јавуваат репортерите на СДК.МК. Демонстрантите се ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕ ДОЗВОЛИ ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЛИЦИЈАТА НЕ ДОЗВОЛИ ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Полицијата не им дозволува на демонстрантите да му се приближат на Собранието. Тоа го зголеми револтот помеѓу граѓаните кои се упатија кон Владата. Но ...
И ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

И ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

Центарот на Скопје и вечерва е блокиран. Граѓаните што протестираат против одлуката на Иванов за аболиција на политичари и против изборите закажани за ...
1 63 64 65 66 650 / 658 НАПИСИ