Таг: протест

1 64 65 66 67 68 70 660 / 697 НАПИСИ
ПАК ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НЕ СЕ ПОЈАВУВАЛ НА РАБОТА

ПАК ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НЕ СЕ ПОЈАВУВАЛ НА РАБОТА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески веќе неколку дена не се има појавено на работа, дознаваме од извори во Општината. Стотина битолчани и ден ...
АНТИВЛАДИНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ БЛОКИРАНИ ОД ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СЈО

АНТИВЛАДИНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ БЛОКИРАНИ ОД ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СЈО

Антивладините демонстранти што се собраа пред седиштето на СЈО се блокирани. Не можат да тргнат кон Собранието оти таму е протестот организиран од ГДО ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Почна протестот на граѓаните кои протестираат против аболицијата од Претседателот Ѓорѓе Иванов и за одложување на изборите на 5 јуни. Тие традиционалн ...
БИТОЛЧАНКИ, ФРЛАЈТЕ ГИ ШТИКЛИТЕ И ПРАВО НА ПРОТЕСТ

БИТОЛЧАНКИ, ФРЛАЈТЕ ГИ ШТИКЛИТЕ И ПРАВО НА ПРОТЕСТ

Поголема група граѓани вечерва околу еден час  ја имаа окупирано фреквентната сообраќајница кај месноста Гроздот во Битола. Организаторите изјавија де ...
СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Демонстрациите во Скопје завршија со боење на бараката каде што е сместена градската администрација и Кабинетот на градоначалникот на Скопје Коце Трај ...
ВО БИТОЛА БЛОКАДА НА КРСТОСНИЦИ И КОНТРАПРОТЕСТ НА ГДОМ

ВО БИТОЛА БЛОКАДА НА КРСТОСНИЦИ И КОНТРАПРОТЕСТ НА ГДОМ

Со блокада на крстосницата кај Гроздот вечерва продолжија протестите за оставка на битолскиот градоначалник Владимир Талески и повлекување на аболициј ...
ПРОМЕТЕЈ ДОБИ БОЈА ОД ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО СКОПЈЕ

ПРОМЕТЕЈ ДОБИ БОЈА ОД ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО СКОПЈЕ

Демонстрантите кои веќе стасаа до Собранието на Македонија фрлија боја врз споменикот на Прометеј, уште едно одбележје на проектот Скопје 2014, јавува ...
ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

Вчера во Скопје осми ден маршираа илјадници демонстранти, а се протестираше и во Прилеп, Струмица, Кочани, Куманово, Велес и Битола. Во Скопје и вч ...
ВО БИТОЛА ПОВТОРНО ОКУПАЦИЈА НА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

ВО БИТОЛА ПОВТОРНО ОКУПАЦИЈА НА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

Демонстраните во Битола  што бараат оставка на градоначалникот Владимир Талевски ја прекинаа блокадата на зградата каде што живее градоначалникот Влад ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО БЛОКИРАШЕ ПРИСТАПОТ ДО ВОДНО КАДЕ ШТО Е ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА РЕЗИДЕНЦИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ГО БЛОКИРАШЕ ПРИСТАПОТ ДО ВОДНО КАДЕ ШТО Е ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА РЕЗИДЕНЦИЈА

Полицијата вечерва го блокираше булеварот Свети Климент Охридски во Скопје за да ги спречи демонстрантите да се движат кон Водно каде што е резиденциј ...
1 64 65 66 67 68 70 660 / 697 НАПИСИ