Таг: протест

1 62 63 64 65 66 74 640 / 738 НАПИСИ
БИТОЛЧАНИ СО СЕНО ЗА НЕДОКАПЕНИОТ КОЊ НА ФИЛИП

БИТОЛЧАНИ СО СЕНО ЗА НЕДОКАПЕНИОТ КОЊ НА ФИЛИП

Филип Втори во Битола само го одмија, но не го искапија. Неколкуте битолчанки од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ кои попладнево се зафатија да го исчист ...
БИТОЛЧАНКИ СО ЦРЕВО И СУНЃЕРИ ГО КАПЕА ФИЛИП ВТОРИ

БИТОЛЧАНКИ СО ЦРЕВО И СУНЃЕРИ ГО КАПЕА ФИЛИП ВТОРИ

Група битолчанки, за кои прво бевме информирани дека се од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, а потоа тврдеа дека се независни, се зафатија да го чистат с ...
ШКАРИЌ И ИВАНОВ ЗАЕДНО ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ШКАРИЌ И ИВАНОВ ЗАЕДНО ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Демонстрантка од Шарената револуција облечена со маичка на која е испишано СЈО и со учебник од Правниот факултет вчера протестираше во близина на рези ...
БИТОЛЧАНИ СО ФРИЖИДЕР ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ ИМОТИ НА КРИМИНАЛЦИ ПРЕД ОПШТИНАТА

БИТОЛЧАНИ СО ФРИЖИДЕР ЗА ЗАМРЗНУВАЊЕ ИМОТИ НА КРИМИНАЛЦИ ПРЕД ОПШТИНАТА

Демонстрантите кои бараат оставка на битолскиот градоначалник Владимир Талески вечерва поставија ладилник пред општина Битола со натпис „замрзнувач за ...
ИСПЛАШЕНА ОД ГЕРИЛАТА, БИТОЛСКАТА ВЛАСТ НЕ ГО ОДБЕЛЕЖА 9 МАЈ

ИСПЛАШЕНА ОД ГЕРИЛАТА, БИТОЛСКАТА ВЛАСТ НЕ ГО ОДБЕЛЕЖА 9 МАЈ

Битолскиот градоначалник Владимир Талески, општината и Советот денес не го одбележаа Денот на победата над фашизмот исплашени битолската герила да не ...
ЗА ВРЕМЕ НА МАРАТОНОТ БИЛ НАПАДНАТ АКТИВИСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ЗА ВРЕМЕ НА МАРАТОНОТ БИЛ НАПАДНАТ АКТИВИСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Aктивист кој на Скопскиот маратон носел транспарент „Трчај како да ја носиш веста дека Грујо е во затвор!“ бил нападнат од непознати лица, а транспаре ...
ПОЛИЦИЈАТА ОМЕКНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ОМЕКНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Шарената револуција на секојдневните протести посебно внимание и посветува на полицијата. Тоа беше особено забележливо на протестот пред Македонската ...
НИ КОЊАНИКОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НЕ И ИЗБЕГА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

НИ КОЊАНИКОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НЕ И ИЗБЕГА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Ни коњаникот Филип Втори, поставен во центарот на Битола, синоќа не и избега на Шарената револуција. Демонстрантите античкиот владетел го обоија со ...
ТАЛЕВСКИ ВО ИЛЕГАЛА, КАТИЦА МУ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА НА СВАДБА

ТАЛЕВСКИ ВО ИЛЕГАЛА, КАТИЦА МУ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА НА СВАДБА

Додека битолскиот градоначалник Владимир Талески се крие од јавноста, специјалната обвинителка Катица Јанева викендов била во Битола, дознава САКАМДАК ...
МАЛ ИНЦИДЕНТ ПРЕД МРТВ

МАЛ ИНЦИДЕНТ ПРЕД МРТВ

Пред зградата на МРТВ се случи мал инцидент кога демонстрантите нападнаа еден од полицајците што ги снимаше со камера. Граѓаните викаа „Кодош, кодош!“ ...
1 62 63 64 65 66 74 640 / 738 НАПИСИ