Таг: протест

1 60 61 62 63 64 70 620 / 698 НАПИСИ
ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА Е КРВАВО ЦРВЕН ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ

ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА Е КРВАВО ЦРВЕН ВО СПОМЕН НА МАРТИН НЕШКОВСКИ

Со црвена боја демонстрантите испишаа „Убијци“ на Плоштадот Македонија на кој пред пет години беше убиен Мартин Нешковски. Насекаде оставија траги кои ...
БОЈА И БОМБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДИК

БОЈА И БОМБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ДИК

Балони со боја летаа синоќа кон зградата на поранешна НИП „Нова Македонија“ каде што е сместена Државната изборна комисија. Демонстрантите од Шарената ...
ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

Шарените револуционери, по неколку дена одмор, вечерва продолжија со протестите и по кумановските улици. Претставници на невладини организации, опозиц ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА, „ЧЕСТИТО АБОЛИЦИЈА“ ЗА ТАЛЕСКИ

Со транспаренти „Долу маските“ и „Честито аболиција“ демонстрантите од Битола го чекаа градоначалникот Владимир Талески пред Центарот за култура каде ...
И ФУЕРЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

И ФУЕРЕ СЕ ПРИДРУЖИ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Поранешниот евроамбасадор во Македонија, Ерван Фуере вечерва им се приклучи на демонстрантите, кои традиционално својот протестен марш го почнуваат пр ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

Шарената револуција синоќа го зафати Кривичниот суд во Скопје кој држи во куќен притвор демонстранти од антивладините протести, а сите осомничени за к ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО БИТОЛА, ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ – ЈАЈЦА

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО БИТОЛА, ЗА ПОЛИЦАЈЦИТЕ – ЈАЈЦА

Шарената револуција продолжи и во Битола. Вечерва жените на протестот пред зградата на Општината им делеа шарени јајца на полицајците што беа во кордо ...
И КРИВИЧНИОТ СУД ПАДНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

И КРИВИЧНИОТ СУД ПАДНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Шарената револуција вечерва ја бојадисува зградата на Кривичниот суд. Се фрлаат балони со боја и се скандира паролата „Нема правда, нема мир“. Антивла ...
АКО НЕМАТЕ ЈАЈЦА, ПОВЕЛЕТЕ! – ЖЕНИТЕ ВО БИТОЛА КОН ПОЛИЦАЈЦИТЕ

АКО НЕМАТЕ ЈАЈЦА, ПОВЕЛЕТЕ! – ЖЕНИТЕ ВО БИТОЛА КОН ПОЛИЦАЈЦИТЕ

Жените на вечерашниот протест во Битола им делеа јајца на полицајците што ја чуваат општинската зграда од бојосување. „Ако немате јајца повелете“, ...
ПРОТЕСТИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО НА АВГАНИСТАН НА КРИЗНАТА СВЕТСКА МАПА

ПРОТЕСТИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО НА АВГАНИСТАН НА КРИЗНАТА СВЕТСКА МАПА

Граѓанското здружение Протестирам најави дека од вечерва повторно ќе се организираат протести низ Скопје, со почеток во 18 часот пред седиштето на Спе ...
1 60 61 62 63 64 70 620 / 698 НАПИСИ