Таг: Протестирам

1 2 3 4 6 20 / 60 НАПИСИ
ПОРАНЕШНАТА ХОЛАНДСКА АМБАСАДОРКА СО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО

ПОРАНЕШНАТА ХОЛАНДСКА АМБАСАДОРКА СО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО

Поранешната амбасадорка на Холандија во Македонија, Симоне Филипини, дојде пред Сецијалното јавно обвинителство (СЈО) да им даде поддршка на антивлади ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ПЛАДНЕ ЌЕ БЛОКИРА РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ПЛАДНЕ ЌЕ БЛОКИРА РАСКРСНИЦИ ВО СКОПЈЕ

Граѓани кои протестираат со #Шарена револуција и #Протестирам денеска во 12 часот ќе блокираат неколку раскрсници во Скопје. „Ова е блокада за правда ...
„СПАСИ МЕ БОЖЕ ОД БОЛНИТЕ ЛУЃЕ“, ШАРЕНИТЕ РЕЦИТИРАА СТИХОВИ ОД КОНЕСКИ ПА ГО ОБОИЈА СОБРАНИЕТО

„СПАСИ МЕ БОЖЕ ОД БОЛНИТЕ ЛУЃЕ“, ШАРЕНИТЕ РЕЦИТИРАА СТИХОВИ ОД КОНЕСКИ ПА ГО ОБОИЈА СОБРАНИЕТО

Шарените револуционери пред Собрание ја рецитираа „Молитва“ од Блаже Конески. Демонстрантика од бината на микрофон ја рецитираше, а и многумина ...
ПОШАРЕНЕ ОГРАДАТА НА ВЛАДАТА ОД ВЛЕЗОТ ПА СЕ ДО МОСТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“

ПОШАРЕНЕ ОГРАДАТА НА ВЛАДАТА ОД ВЛЕЗОТ ПА СЕ ДО МОСТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“

Специјалната единица за боење на Шарената револуција вечерва соборува рекорди. Додека со два чатала се решеташе фасадата, со пушки се боеше и оградата ...
СО ДВА ЧАТАЛА СЕ РЕШЕТА ФАСАДАТА НА ВЛАДА

СО ДВА ЧАТАЛА СЕ РЕШЕТА ФАСАДАТА НА ВЛАДА

Шарената револуција стигна пред Влада. Со два чатала истовремено се решета скапата фасада. Балоните со боја стигнуваат дури и до главниот влез на Влад ...
„НЕ КАЖУВАМЕ КАДЕ ОДИМЕ, МВР НЕКА НЕ НАОЃА“, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО НОВА ТРАСА

„НЕ КАЖУВАМЕ КАДЕ ОДИМЕ, МВР НЕКА НЕ НАОЃА“, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО НОВА ТРАСА

„Ќе се чаталиме до слобода“, напишаа денес шарените револуционери на големиот транспарент. Се собраа пред Специјалното јавно обвинителство но не трг ...
„ХОРХЕ ТИ СИ СРАМ ЗА МАКЕДОНИЈА“, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ТРГНА КОН СОБРАНИЕ

„ХОРХЕ ТИ СИ СРАМ ЗА МАКЕДОНИЈА“, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ТРГНА КОН СОБРАНИЕ

„Хорхе ти си срам за Македонија“ е пораката на централниот транспарент со кој шарените револуционери го почнаа денешниот протест. Тие тргнаа кон Собра ...

СЕКТАШКА АБОЛИЦИЈА

  1 Супер е ова шаренава револуција.  Убава културно забавна манифестација која трае еве повеќе од 40 дена. И чаталот е супер иновација. Речис ...
РЕДИЦА ЗА ЧАТАЛОТ, НА АБОЛИЦИРАНИТЕ ИМ ТЕЧЕ ОД НОГАВИЦИ

РЕДИЦА ЗА ЧАТАЛОТ, НА АБОЛИЦИРАНИТЕ ИМ ТЕЧЕ ОД НОГАВИЦИ

Демонстрантите што маршираа во Шарената револуција вечерва пред Собранието чекаа во редица за да го гаѓаат со боја со големиот чатал. Претходно, како ...
„ЏАБЕ ТИ Е АБОЛИЦИЈА, НИКОЛА“ ЕЧЕШЕ ПРЕД ВЛАДА

„ЏАБЕ ТИ Е АБОЛИЦИЈА, НИКОЛА“ ЕЧЕШЕ ПРЕД ВЛАДА

Демонстрантите што маршираат во Шарената револуција вечерва пред Владата испишуваа слогани на улицата, но поради голем број полицајци кои го блокираа ...
1 2 3 4 6 20 / 60 НАПИСИ