Таг: Протестирам

1 2 3 4 5 6 30 / 60 НАПИСИ
ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: СО ОВАА ВЛАСТ ОДИМЕ ВО ПРОПАСТ

ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: СО ОВАА ВЛАСТ ОДИМЕ ВО ПРОПАСТ

„Со оваа власт одиме во пропаст“ е мотото на вечерашниот протест на Шарената револуција. Оваа парола е испишана на главниот транспарент, на кој се зак ...
„СИТЕ СМЕ ХУЛИГАНИ“, ШАРЕНИТЕ НА ВТОР ПРОТЕСТ ВО ИСТ ДЕН

„СИТЕ СМЕ ХУЛИГАНИ“, ШАРЕНИТЕ НА ВТОР ПРОТЕСТ ВО ИСТ ДЕН

Скопските шарени револуционери денес вторпат излегуваат на протест. Отако утрово ја обоија полициската станица Центар, тие вечерва се собираат за вооб ...
БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

Како во партизанско доба мафтаат со црвени знамиња, носат пароли за социјална правда, пеат песни од НОБ, ја слушаат Интернационалата и песната на анти ...
ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: ГРУЕВСКИ Е ПОЛИТИЧКИ ПЕНЗИОНЕР И МИНАТО

ШАРЕНИТЕ ПОРАЧАА: ГРУЕВСКИ Е ПОЛИТИЧКИ ПЕНЗИОНЕР И МИНАТО

„Никола Груевски е минато, тој е политички пензионер, му останува само едно, да одговара пред законот. Нема да дозволиме Иванов фикусот да биде сламка ...
ШАРЕНА ПРАВДА

ШАРЕНА ПРАВДА

Специјалната единица за бојадисување на Шарената револуција на вечерашниов протест со пиштоли со боја целосно го ишара Министрството за правда. Полица ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЗА СТАВ НАМЕСТО СТРАВ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЗА СТАВ НАМЕСТО СТРАВ

„Став наместо страв“ е мотото на денешниот протест на Шарената револуција. Демонстрантите со овој повик на централната парола штотуку тргнаа кон Влада ...
СЕ БОИ КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ, СО ЧАТАЛОТ ПРВПАТ РАКУВА ДЕВОЈКА

СЕ БОИ КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ, СО ЧАТАЛОТ ПРВПАТ РАКУВА ДЕВОЈКА

Специјалната единица за боење вечерва ја усоврши техниката. Откако уште еднаш ја обои Владата со чаталот со тегнало, го бојат и Собранието. Се гаѓа ди ...
ШАРЕНИТЕ ГИ СТАВИЈА ВО КАФЕЗ АБОЛИЦИРАНИТЕ

ШАРЕНИТЕ ГИ СТАВИЈА ВО КАФЕЗ АБОЛИЦИРАНИТЕ

Кафез во кој се затворени аболицираните ја предводи колоната демонстранти која се движи кон Владата. Пред да тргнат, демонстрантите ставија кукли со л ...
ШАРЕНИТЕ НА ВЛАШКИ ПОРАЧУВААТ „НЕ ЗА КРИМИНАЛОТ, НЕ ЗА АБОЛИЦИЈАТА“

ШАРЕНИТЕ НА ВЛАШКИ ПОРАЧУВААТ „НЕ ЗА КРИМИНАЛОТ, НЕ ЗА АБОЛИЦИЈАТА“

Вечерашната шарена револуција е посветена на Власите во Македонија по повод 23 мај, Денот на Власите. Централниот транспарент е на влашки и порачу ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО ДУБАИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО ДУБАИ

Македонците кои живеат во Дубаи денеска организираа протестна акција во знак на поддршка за Шарената револуција и на граѓанското движење Протестирам. ...
1 2 3 4 5 6 30 / 60 НАПИСИ