Таг: противофанзива

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
УКРАИНА ПРВПАТ ОБЈАВИ ДЕКА НЕЈЗИНИТЕ СИЛИ ОБЕЗБЕДИЛЕ ПОЗИЦИИ НА ИСТОЧНИОТ БРЕГ НА ДНЕПАР ВО ХЕРСОН

УКРАИНА ПРВПАТ ОБЈАВИ ДЕКА НЕЈЗИНИТЕ СИЛИ ОБЕЗБЕДИЛЕ ПОЗИЦИИ НА ИСТОЧНИОТ БРЕГ НА ДНЕПАР ВО ХЕРСОН

Кабинетот на Володимир Зеленски првпат објави дека украинските сили го преминале Днепар во областа Херсон и имаат воспоставено позиции на источниот бр ...
ВОЈНАТА ВО УКРАИНА Е ВО ЌОР-СОКАК, НЕМА ДА ИМА ГОЛЕМИ НАПРЕДУВАЊА, ПРИЗНА ШЕФОТ НА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА, ВАЛЕРИ ЗАЛУЖНИ

ВОЈНАТА ВО УКРАИНА Е ВО ЌОР-СОКАК, НЕМА ДА ИМА ГОЛЕМИ НАПРЕДУВАЊА, ПРИЗНА ШЕФОТ НА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА, ВАЛЕРИ ЗАЛУЖНИ

Шефот на генералштабот на украинската војска Валери Залужни изјави дека војната во Украина влезе во ќор-сокак, најавувајќи дека нема да има брзи и дла ...
УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ОСЛОБОДИЈА ВТОРО СЕЛО КАЈ БАХМУТ ЗА ТРИ ДЕНА, ОБЈАВИ ЗЕЛЕНСКИ

УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ОСЛОБОДИЈА ВТОРО СЕЛО КАЈ БАХМУТ ЗА ТРИ ДЕНА, ОБЈАВИ ЗЕЛЕНСКИ

Володимир Зеленски објави дека украинските сили го ослободиле стратешки важното село Клишчивка близу Бахмут, што би бил нивни втор значаен успех за тр ...
ПУТИН ОЧЕКУВА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ДА БИДЕ ДОЛГА, ВЕЛИ ДЕКА СЕКОЈ ДЕН ВО РУСКАТА ВОЈСКА СЕ ПРИЈАВУВААТ НАД 1.000 ДОБРОВОЛЦИ

ПУТИН ОЧЕКУВА ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ДА БИДЕ ДОЛГА, ВЕЛИ ДЕКА СЕКОЈ ДЕН ВО РУСКАТА ВОЈСКА СЕ ПРИЈАВУВААТ НАД 1.000 ДОБРОВОЛЦИ

Владимир Путин призна дека војната во Украина би можела да биде долга, сметајќи дека САД ќе продолжат да ја гледаат Русија како непријател без разлика ...
САД ЌЕ Ѝ ДАДАТ НА УКРАИНА ТЕНКОВСКИ ГРАНАТИ СО ОСИРОМАШЕН УРАНИУМ

САД ЌЕ Ѝ ДАДАТ НА УКРАИНА ТЕНКОВСКИ ГРАНАТИ СО ОСИРОМАШЕН УРАНИУМ

САД објавија дека ќе ја снабдат украинската војска со тенковски гранати со осиромашен ураниум како дел од новиот пакет воена и хуманитарна помош вреде ...
РУСКАТА ВОЈСКА ТАКТИЧКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СЕЛОТО РОБОТИНЕ, ИЗЈАВИЈА ПРОРУСКИТЕ ВЛАСТИ НА ЗАПОРОЖЈЕ

РУСКАТА ВОЈСКА ТАКТИЧКИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СЕЛОТО РОБОТИНЕ, ИЗЈАВИЈА ПРОРУСКИТЕ ВЛАСТИ НА ЗАПОРОЖЈЕ

Висок проруски функционер од украинскиот регион Запорожје потврди дека руските сили го напуштиле селото Роботине, повеќе од една недела откако Украина ...
УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ТВРДИ ДЕКА Е ПРОБИЕНА ПРВАТА ЛИНИЈА НА РУСКАТА ОДБРАНА НА ЈУГОТ

УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ТВРДИ ДЕКА Е ПРОБИЕНА ПРВАТА ЛИНИЈА НА РУСКАТА ОДБРАНА НА ЈУГОТ

Украинските генерали тврдат дека е пробиена страшната прва линија на руската одбрана на југот, што навестува дека противофанзивата лансирана во јуни з ...
УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ГО ОСЛОБОДИЛЕ ПРВОТО СЕЛО ВО ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ

УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ГО ОСЛОБОДИЛЕ ПРВОТО СЕЛО ВО ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ

Украинските сили го слават првиот воен успех по три недели пауза откако го ослободиле селото Урожајне на југоистокот на земјата, објави заменичката на ...
ВОЈНАТА ПОСТЕПЕНО СЕ ВРАЌА НА РУСКАТА ТЕРИТОРИЈА И ТОА Е ПРИРОДЕН ПРОЦЕС, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

ВОЈНАТА ПОСТЕПЕНО СЕ ВРАЌА НА РУСКАТА ТЕРИТОРИЈА И ТОА Е ПРИРОДЕН ПРОЦЕС, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

Володимир Зеленски предупреди дека војната се враќа во Русија и додаде дека украинската војска имала „добар, моќен ден“ на фронтот, особено кај Бахмут ...
ПУТИН И ЗАПАДОТ ВЕЛАТ ДЕКА УКРАИНА ЈА ЗАСИЛУВА ПРОТИВОФАНЗИВАТА, ОСЛОБОДЕНО УШТЕ ЕДНО СЕЛО ВО ЗАПОРОЖЈЕ

ПУТИН И ЗАПАДОТ ВЕЛАТ ДЕКА УКРАИНА ЈА ЗАСИЛУВА ПРОТИВОФАНЗИВАТА, ОСЛОБОДЕНО УШТЕ ЕДНО СЕЛО ВО ЗАПОРОЖЈЕ

Украинската војска објави дека имала успеси во југоисточна Украина, додека западните функционери велат дека противофанзивата се засилува и влегува во ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ