Таг: пруга

1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ
ПОРАДИ РЕМОНТ НА ПРУГАТА КАЈ НЕГОТИНО, ПОПЛАДНЕВНИОТ ВОЗ ГЕВГЕЛИЈА-СКОПЈЕ ДВЕ НЕДЕЛИ ЌЕ СООБРАЌА ПОДОЦНА

ПОРАДИ РЕМОНТ НА ПРУГАТА КАЈ НЕГОТИНО, ПОПЛАДНЕВНИОТ ВОЗ ГЕВГЕЛИЈА-СКОПЈЕ ДВЕ НЕДЕЛИ ЌЕ СООБРАЌА ПОДОЦНА

Од понеделник до 20 мај, попладневниот воз Гевгелија-Скопје ќе поаѓа час и половина подоцна од она што е предвидено со возниот ред. „Поради ремонт ...
ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

„Железничката линија од Битола за Лерин е делница за поврзување меѓу двете дражави. Треба да имаме согласност и интерес од страна на соседна Грција за ...
МЕСТО ЗА ГРЦИЈА, ЌЕ СЕ ПУШТИ ВОЗ САМО ДО ЖАБЕНИ

МЕСТО ЗА ГРЦИЈА, ЌЕ СЕ ПУШТИ ВОЗ САМО ДО ЖАБЕНИ

Иако веќе неколку години се чека да свирне возот од Битола за Лерин, засега по реновираната пруга ќе сообраќа само воз до Жабени. Врз основа на извест ...
УКИНАТ ВОЗОТ СКОПЈЕ-ТАБАНОВЦЕ ОТИ НЕМА МАШИНОВОЗАЧИ

УКИНАТ ВОЗОТ СКОПЈЕ-ТАБАНОВЦЕ ОТИ НЕМА МАШИНОВОЗАЧИ

Од 4 јануари, повторно се укинати возовите на релацијата Скопје-Табановце, поради што жителите на Куманово и околните села останаа без железнички прев ...
ЗА 15 МЕСЕЦИ РЕКОНСТРУИРАНИ ШЕСТ ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПАТНИ ПРЕМИНИ ВО ВЕЛЕС

ЗА 15 МЕСЕЦИ РЕКОНСТРУИРАНИ ШЕСТ ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПАТНИ ПРЕМИНИ ВО ВЕЛЕС

Со реконструкцијата на железничкиот патен премин „Дворови“ во правец на Железен мост, завршија годинашните работи на санација. За 15 месеци модернизир ...
БИТОЛА 7 ГОДИНИ ЧЕКА ДА СВИРНЕ ВОЗОТ ЗА ГРЦИЈА НА ОБНОВЕНАТА ПРУГА ДО ГРАНИЦАТА ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

БИТОЛА 7 ГОДИНИ ЧЕКА ДА СВИРНЕ ВОЗОТ ЗА ГРЦИЈА НА ОБНОВЕНАТА ПРУГА ДО ГРАНИЦАТА ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

Како што малиот Трпе го чекал возот што татко му му го ветил за роденден, така и ние со години го чекаме возот за Грција што на секои избори ни го вет ...
ЗНАМ ДЕКА ГРАЃАНИТЕ НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА НЕКОГАШ ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА, СИСТЕМОТ НИ Е ТАКОВ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО СРАБОТИ ПРОЕКТОТ

ЗНАМ ДЕКА ГРАЃАНИТЕ НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА НЕКОГАШ ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА, СИСТЕМОТ НИ Е ТАКОВ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО СРАБОТИ ПРОЕКТОТ

Премиерот Димитар Ковачевски кажа дека е свесен за скептицизмот кај граѓаните дека некогаш ќе се изгради пругата до Бугарија, но вети дека ќе ги удвои ...
СРЦЕ НА КРСТОПАТ

СРЦЕ НА КРСТОПАТ

Ние ја градиме пругата, пругата нѐ гради нас ...
ПРУГАТА КОН БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ РЕАЛНОСТ, ИМАМЕ ПАРИ И ЦЕЛОСНИ ПРОЕКТИ СО ЧИСТА ТРАСА, ТРЕБА САМО ДА СЕ ГРАДИ, КАЖА ЛОКВЕНЕЦ

ПРУГАТА КОН БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ РЕАЛНОСТ, ИМАМЕ ПАРИ И ЦЕЛОСНИ ПРОЕКТИ СО ЧИСТА ТРАСА, ТРЕБА САМО ДА СЕ ГРАДИ, КАЖА ЛОКВЕНЕЦ

Владата денеска потпиша договори со фирмите „Штрабаг“ и „Ѓулермак“ за изградба на првата и втората фаза од пругата кон Бугарија. Со тоа, како што кажа ...
ПАТНИЦИТЕ ОДЕЛЕ ПЕШ ПО ПРУГАТА ОТИ ВЕЧЕРНИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО КРАЈНАТА СТАНИЦАТА

ПАТНИЦИТЕ ОДЕЛЕ ПЕШ ПО ПРУГАТА ОТИ ВЕЧЕРНИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС НЕ МОЖЕЛ ДА СТИГНЕ ДО КРАЈНАТА СТАНИЦАТА

Средата вечер патниците во вечерниот воз од Скопје за Велес, која поаѓа во 22,30 часот имале непријатна епизода при пристигнувањето во железничка стан ...
1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ