Таг: Пржино

1 2 324 / 24 НАПИСИ
ЕУ БАРА НОВО ПРЖИНО

ЕУ БАРА НОВО ПРЖИНО

Европската унија ги повикува сите партии итно да се вратат на преговарачката маса и да ги имплементираат преземените обврски за реформа меѓу кои и они ...
БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР БАРА ЦЕЛОСНА ИСТРАГА НА СОМНЕЖИТЕ ОД ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ

БРИТАНСКИОТ АМБАСАДОР БАРА ЦЕЛОСНА ИСТРАГА НА СОМНЕЖИТЕ ОД ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ

И британскиот амбасадор Чарлс Гарет, исто како и Амбасадата на САД побара појаснување околу изјавата на претседателот Иванов за аболицијата. „Ако о ...
БЕЛ ДЕН

БЕЛ ДЕН

  1 Што си мислат во ВМРО-ДПМНЕ и во ДУИ? Дека ќе одат на избори на 5 јуни, ќе го укинат Специјалното обвинителство и ќе продолжат сложно ...
СТАПИ ВО СИЛА ЗАКОНОТ ЗА СВИРКАЧИТЕ

СТАПИ ВО СИЛА ЗАКОНОТ ЗА СВИРКАЧИТЕ

Скопје, 18 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Законот за укажувачите од денес стапи во сила. Со него се уредуваат заштитеното пријавување на криминал и ко ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ