Таг: Пржино

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ Е ПРВПАТ ДА БЕГА ОД ГЕРМАНЦИ

НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ Е ПРВПАТ ДА БЕГА ОД ГЕРМАНЦИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не беше во земјава за време на посетата на специјалниот пратеник на германското министерство за надворешни работ ...
ХАЈНДЛ В СРЕДА ВО СКОПЈЕ, ПОСЕТАТА НА НУЛАНД НЕПОТВРДЕНА

ХАЈНДЛ В СРЕДА ВО СКОПЈЕ, ПОСЕТАТА НА НУЛАНД НЕПОТВРДЕНА

Германскиот посредник за решавање на политичката криза во Македонија, германскиот амбасадор во Австрија, Јоханес Ханјдл, в среда ќе допатува во Скопје ...
ГЕРМАНСКИОТ ПРАТЕНИК ХАЈНДЛ ТРЕТ ПАТ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНСКИОТ ПРАТЕНИК ХАЈНДЛ ТРЕТ ПАТ ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

Германскиот специјален пратеник за Македонија, Јоханес Хајндл во вторник повторно ќе допатува во Македонија, јавува агенцијата Мета. Тој ќе се срет ...
ХАЈНДЛ: НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ОД ПОСЛЕДИЦИ ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПОПРЕЧУВААТ ПРОМЕНИТЕ

ХАЈНДЛ: НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ОД ПОСЛЕДИЦИ ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ ГИ ПОПРЕЧУВААТ ПРОМЕНИТЕ

Договорот од Пржино и натаму е добра основа за изнаоѓање на решение за кризата во Македонија, вели во интервју за „Дојче веле“ специјалниот пратеник н ...
ХАЈНДЛ ОД БРИСЕЛ ПРЕКУ СКОПЈЕ ВО АТИНА

ХАЈНДЛ ОД БРИСЕЛ ПРЕКУ СКОПЈЕ ВО АТИНА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК - СИЛВЕРА ПАДОРИ - КЛЕНКЕ Специјалниот пратеник на германското министерството за надворешни работи за Макед ...
ГЕРМАНИЈА НАЗНАЧИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

ГЕРМАНИЈА НАЗНАЧИ СПЕЦИЈАЛЕН ПРАТЕНИК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Шефот на германската дипломатија, Франк Валтер Штајнмаер го назначи амбасадорот Јоханес Хајндл за специјален пратеник за Македонија кој треба да посре ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО

Антивладините демонстанти го почнаа протестот пред СЈО. Протестот го организира граѓанската инцијатива „Протестирам“. Тие бараат итно повлекување н ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Почна протестот на граѓаните кои протестираат против аболицијата од Претседателот Ѓорѓе Иванов и за одложување на изборите на 5 јуни. Тие традиционалн ...
СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА АКО НЕМА ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ И АКО СЕ ОТПОВИКА АБОЛИЦИЈАТА

СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА АКО НЕМА ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ И АКО СЕ ОТПОВИКА АБОЛИЦИЈАТА

СДСМ ќе оди на преговори во Виена само ако пред тоа се исполнат два услови: Претседателот Иванов да ја повлече одлуката за аболицијата и Собранието да ...
ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ, ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ

ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ, ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ

За денеска во 18 часот пред седиштето на СЈО во Скопје повторно е закажан протест на граѓаните што се противат на одлуката на претседателот Иванов за ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ