Таг: Радовиш

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ДОГОДИНА ЌЕ ПОЧНЕ ДА СЕ ГРАДИ ПАРК СО 55 ВЕТЕРНИЦИ КАЈ РАДОВИШ И ШТИП, ИНВЕСТИЦИЈАТА ЧИНИ 500 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, НАЈАВИ МИЦКОСКИ

ДОГОДИНА ЌЕ ПОЧНЕ ДА СЕ ГРАДИ ПАРК СО 55 ВЕТЕРНИЦИ КАЈ РАДОВИШ И ШТИП, ИНВЕСТИЦИЈАТА ЧИНИ 500 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, НАЈАВИ МИЦКОСКИ

На земјиште меѓу Карбинци, Радовиш и Штип ќе гради парк на ветерници за производство на струја, најавија денеска премиерот Христијан Мицкоски и генера ...
АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА БАРА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ И ЗА СЕГАШНИОТ И ПОРАНЕШНИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА РАДОВИШ

АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА БАРА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ И ЗА СЕГАШНИОТ И ПОРАНЕШНИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА РАДОВИШ

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната седница донесе одлука да поднесе иницијатива за одговорност до Владата и Јавното обв ...
КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ БИЛ НА ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА И ЗАТОА НЕМА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ВО ОДЛУКАТА СОПРУГАТА ДА ДОБИ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ БИЛ НА ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА И ЗАТОА НЕМА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ВО ОДЛУКАТА СОПРУГАТА ДА ДОБИ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека нема никаков конфликт на интереси во тоа што компанијата каде сопственички удел има неговата сопруга Елена Ков ...
ФОТОВОЛТАИЦИ ЗА СТРУЈА ЗА УЧИЛИШТАТА И ОПШТИНАТА ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ ВО РАДОВИШ СО ПАРИ ОД ШВАЈЦАРСКАТА АМБАСАДА

ФОТОВОЛТАИЦИ ЗА СТРУЈА ЗА УЧИЛИШТАТА И ОПШТИНАТА ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ ВО РАДОВИШ СО ПАРИ ОД ШВАЈЦАРСКАТА АМБАСАДА

До летово, во Радовиш на крововите на спортската сала „25  Мај“ и на основното училиште „Крсте Петков Мисирков“ ќе се монтираат фотонапонски централи ...
ВО РАДОВИШ СО ПАРИ НА ЕУ ЌЕ СЕ ГРАДИ ТОПЛАНА ЗА ЗАГРЕВАЊЕ НА ЈАВНИ ИНСТИТУЦИИ

ВО РАДОВИШ СО ПАРИ НА ЕУ ЌЕ СЕ ГРАДИ ТОПЛАНА ЗА ЗАГРЕВАЊЕ НА ЈАВНИ ИНСТИТУЦИИ

Во наредните три години, во Радовиш ќе се гради мини топлана за загревање на неколку јавни институции. Средствата од приближно милион евра се обезбеде ...
РАДОВИШАНИ ЗАСАДИЈА 6.000 САДНИЦИ НАД ГРАДОТ ОБЕЗБЕДЕНИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ „ТРИБЕНКС“

РАДОВИШАНИ ЗАСАДИЈА 6.000 САДНИЦИ НАД ГРАДОТ ОБЕЗБЕДЕНИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ „ТРИБЕНКС“

Шест илјади садници багрем, аризонски чемпрес и бел бор беа засадени во акцијата што ја организираше здружението Трибенкс“ од Радовиш, а во која учест ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ВРШИ УВИД ВО РУДНИКОТ БУЧИМ КАДЕ ЗАГИНАА АЛПИНИСТИТЕ МАЈСТОРСКИ И СТАНИШКОВ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ВРШИ УВИД ВО РУДНИКОТ БУЧИМ КАДЕ ЗАГИНАА АЛПИНИСТИТЕ МАЈСТОРСКИ И СТАНИШКОВ

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за тр ...
ДВАЈЦА АЛПИНИСТИ ОД РАДОВИШ ЗАГИНАА ЧИСТЕЈЌИ ВИСОКИ СИЛОСИ ВО РУДНИКОТ БУЧИМ

ДВАЈЦА АЛПИНИСТИ ОД РАДОВИШ ЗАГИНАА ЧИСТЕЈЌИ ВИСОКИ СИЛОСИ ВО РУДНИКОТ БУЧИМ

Двајца радовишани, членови на Алпинистичкиот клуб „Плоча“, загинаа чистејќи високонедостапни силоси на рудникот Бучим. Веста ја потврдија и од компани ...
ЧЕТВОРИЦА ХАКЕРИ ОД БРИТАНИЈА ИСПУМПАЛЕ 250 ИЛЈАДИ ЕВРА ОД РАДОВИШКА ФИРМА ЗА 5 МЕСЕЦИ

ЧЕТВОРИЦА ХАКЕРИ ОД БРИТАНИЈА ИСПУМПАЛЕ 250 ИЛЈАДИ ЕВРА ОД РАДОВИШКА ФИРМА ЗА 5 МЕСЕЦИ

Четворица Британци упаднале во електронската комуникација меѓу фирма од Радовиш и фирма од Лондон и со лажни фактури на нашава успеале да ѝ извлечат 2 ...
16 РАКОМЕТАРИ ОД СКОПЈЕ И ДВАЈЦА ОД РАДОВИШ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, РАКОМЕТНОТО ПРВЕНСТВО ПРЕКИНАТО

16 РАКОМЕТАРИ ОД СКОПЈЕ И ДВАЈЦА ОД РАДОВИШ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, РАКОМЕТНОТО ПРВЕНСТВО ПРЕКИНАТО

Шеснаесет членови на ракометниот клуб „Голден арт КЛ 7“ од Скопје се позитивни на ковид-19, потврдуваат за САКАМДАКАЖАМ.МК од Центарот за јавно здравј ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ