Таг: ракетен напад

1 4 5 6 7 60 / 61 НАПИСИ
ИМ УДРИВМЕ ШЛАКАНИЦА НА САД, КАЖА ИРАНСКИОТ ВРХОВЕН ЛИДЕР ПО РАКЕТНИОТ НАПАД ВРЗ БАЗИТЕ ВО ИРАК

ИМ УДРИВМЕ ШЛАКАНИЦА НА САД, КАЖА ИРАНСКИОТ ВРХОВЕН ЛИДЕР ПО РАКЕТНИОТ НАПАД ВРЗ БАЗИТЕ ВО ИРАК

Иранскиот врховен лидер ајатолахот Али Хаменеи кажа дека ракетниот напад врз американските воени бази во Ирак, изведен ноќеска, бил шлаканица за САД и ...
ИЗРАЕЛ И ХАМАС СИ ЈА ПРЕФРЛУВААТ ВИНАТА ЗА СМРТТА НА БРЕМЕНА ЖЕНА И БЕБЕ ВО НАЈНОВИТЕ СУДИРИ ВО ГАЗА

ИЗРАЕЛ И ХАМАС СИ ЈА ПРЕФРЛУВААТ ВИНАТА ЗА СМРТТА НА БРЕМЕНА ЖЕНА И БЕБЕ ВО НАЈНОВИТЕ СУДИРИ ВО ГАЗА

Израел и Хамас си ја префрлуваат одговорноста за смртта на бремена жена и на нејзиното 14-месечно бебе, кои беа убиени во најопасната ескалација на ко ...
НАД 5О ЗАГИНАТИ, ОД КОИ 29 ДЕЦА ВО РАКЕТЕН НАПАД НА САУДИСКИТЕ СИЛИ ВРЗ АВТОБУС ВО ЈЕМЕН

НАД 5О ЗАГИНАТИ, ОД КОИ 29 ДЕЦА ВО РАКЕТЕН НАПАД НА САУДИСКИТЕ СИЛИ ВРЗ АВТОБУС ВО ЈЕМЕН

  Kоалицијата предводена од саудиските сили кои се борат против шиитските бунтовници,  во воздушен напад погоди автобус во северен Јемен при ш ...
НОВИ НАПАДИ НА СИРИЈА ЗАСЕГА НЕ СЕ ПЛАНИРАНИ, ОБЈАВИ ПЕНТАГОН

НОВИ НАПАДИ НА СИРИЈА ЗАСЕГА НЕ СЕ ПЛАНИРАНИ, ОБЈАВИ ПЕНТАГОН

Пентагон објави дека други напади на Сирија засега не се планирани, откако САД, Велика Британија и Франција утрово испукаа над 100 проектили на Дамаск ...
САД И СОЈУЗНИЦИТЕ ИЗВРШИЈА АГРЕСИЈА НА СИРИЈА, ВЕЛИ ПУТИН

САД И СОЈУЗНИЦИТЕ ИЗВРШИЈА АГРЕСИЈА НА СИРИЈА, ВЕЛИ ПУТИН

Владимир Путин ги нарече денешните ракетни напади на Сирија како чин на агресија, што само ќе ја влоши хуманитарната катастрофа во земјата. Во изја ...
ПОВЕЌЕТО ОД ИСПУКАНИТЕ ПРОЕКТИЛИ НА СИРИЈА БИЛЕ ПРЕСРЕТНАТИ, ВЕЛИ МОСКВА

ПОВЕЌЕТО ОД ИСПУКАНИТЕ ПРОЕКТИЛИ НА СИРИЈА БИЛЕ ПРЕСРЕТНАТИ, ВЕЛИ МОСКВА

Руското министерство за одбрана објави дека сириската противвоздушна одбрана пресретнала повеќето од проектилите, што САД и сојузниците ги испукаа ноќ ...
НАПАД НА СИРИЈА ЌЕ СЕ СЛУЧИ НАСКОРО ИЛИ НЕ ТАКА НАСКОРО, КАЖА ТРАМП

НАПАД НА СИРИЈА ЌЕ СЕ СЛУЧИ НАСКОРО ИЛИ НЕ ТАКА НАСКОРО, КАЖА ТРАМП

Доналд Трамп во својот денешен твит најави дека напад на Сирија ќе се случи наскоро, но и не така наскоро. Во својата вчерашна објава на Твитер, то ...
ТРАМП ЈА ПРЕДУПРЕДИ РУСИЈА ДЕКА СИРИЈА ЌЕ БИДЕ НАПАДНАТА СО УБАВИ И ПАМЕТНИ ПРОЕКТИЛИ

ТРАМП ЈА ПРЕДУПРЕДИ РУСИЈА ДЕКА СИРИЈА ЌЕ БИДЕ НАПАДНАТА СО УБАВИ И ПАМЕТНИ ПРОЕКТИЛИ

Доналд Трамп во својот последен твит ја предупреди Русија да се подготви за ракетни напади во Сирија, како одговор на неодамнешниот напад со хемиско о ...
РАКЕТНИОТ НАПАД НА САД Е НЕИЗБЕЖЕН, СЕ ЗАКАНИ СЕВЕРНА КОРЕЈА

РАКЕТНИОТ НАПАД НА САД Е НЕИЗБЕЖЕН, СЕ ЗАКАНИ СЕВЕРНА КОРЕЈА

Северна Кореја вели дека ракетирањето на САД е неминовно откако „злобниот претседател“ Доналд Трамп го нарече лидерот во Пјонгјанг Кин Џонг Ун „ракете ...
ПУТИН ГО ОСУДИ, ТУРЦИЈА ГО ПОЗДРАВИ НАПАДОТ НА САД ВРЗ СИРИЈА

ПУТИН ГО ОСУДИ, ТУРЦИЈА ГО ПОЗДРАВИ НАПАДОТ НА САД ВРЗ СИРИЈА

Претседателот на Русија Владимир Путин го осуди американскиот напад на Сирија и рече дека тоа е агресија врз една суверена држава и кршење на меѓунаро ...
1 4 5 6 7 60 / 61 НАПИСИ