Таг: расадник

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ВО СКОПСКИ РАСАДНИК ЌЕ ИМА ЗГРАДИ, НО НЕМА ДА БИДЕ СПАЛНА СОБА ТУКУ ЌЕ СЕ ОВОЗМОЖИ ХУМАН ЖИВОТ, КАЖА ЖИРИ-КОМИСИЈАТА ЗА РЕШЕНИЈАТА ОД КОНКУРСОТ

ВО СКОПСКИ РАСАДНИК ЌЕ ИМА ЗГРАДИ, НО НЕМА ДА БИДЕ СПАЛНА СОБА ТУКУ ЌЕ СЕ ОВОЗМОЖИ ХУМАН ЖИВОТ, КАЖА ЖИРИ-КОМИСИЈАТА ЗА РЕШЕНИЈАТА ОД КОНКУРСОТ

За 80 отсто е намалена станбената површина со конкурсните решенија кои стигнаа на меѓународниот конкурс за уредување на неизградениот просторо кај Рас ...
ВЛАДАТА ЈА ПРЕДАДЕ САЛАТА „РАСАДНИК“ НА ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА, ФИРМАТА „ИМПЕРИАЛ ДАНЕЛА“ КОЈА ЈА МЕНАЏИРАШЕ УШТЕ НЕ ГИ ПЛАТИЛА ДОЛГОВИТЕ

ВЛАДАТА ЈА ПРЕДАДЕ САЛАТА „РАСАДНИК“ НА ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА, ФИРМАТА „ИМПЕРИАЛ ДАНЕЛА“ КОЈА ЈА МЕНАЏИРАШЕ УШТЕ НЕ ГИ ПЛАТИЛА ДОЛГОВИТЕ

Општина Кисела Вода го презеде управувањето со спортската сала „Расадник“. Јавното претпријатие за стопанисување со објекти за спорт ја предаде салата ...
САЛАТА „РАСАДНИК“ СО КОЈА МЕНАЏИРА ФИРМАТА „ИМПЕРИАЛ ДАНЕЛА“ СЕ РАСПАЃА ЗАТРУПАНА ВО ЃУБРЕ, А ДРЖАВАТА НЕ МОЖЕ ДА СИ ЈА ЗЕМЕ НАЗАД ОТИ НИКОЈ ОД ФИРМАТА НЕ СЕ ПОЈАВУВА НА ПРИМОПРЕДАВАЊЕ

САЛАТА „РАСАДНИК“ СО КОЈА МЕНАЏИРА ФИРМАТА „ИМПЕРИАЛ ДАНЕЛА“ СЕ РАСПАЃА ЗАТРУПАНА ВО ЃУБРЕ, А ДРЖАВАТА НЕ МОЖЕ ДА СИ ЈА ЗЕМЕ НАЗАД ОТИ НИКОЈ ОД ФИРМАТА НЕ СЕ ПОЈАВУВА НА ПРИМОПРЕДАВАЊЕ

Не може да се изврши примопредавање на салата „Расадник“ во скопска Кисела Вода помеѓу концесионерот „Империал Данела“ и државата. Никој од фимата кој ...
ПО ВТОРПАТ ОБЈАВЕН КОНКУРСОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ НА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА, ОВОЈПАТ НЕМА ОГРАНИЧУВАЊА ЗА БРОЈОТ НА ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА

ПО ВТОРПАТ ОБЈАВЕН КОНКУРСОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ НА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА, ОВОЈПАТ НЕМА ОГРАНИЧУВАЊА ЗА БРОЈОТ НА ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА

Општина Кисела Вода вчера повторно го објави меѓународниот конкурс за идејно решение за уредување на просторот Расадник. Конкурсот ќе трае 4 месеци, а ...
НЕУСПЕШЕН Е КОНКУРСОТ ЗА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА ОТИ НЕМАЛО ДОВОЛНО ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА, ГЕОРГИЕВСКИ ВЕЛИ ЌЕ СЕ РАСПИШЕ НОВ

НЕУСПЕШЕН Е КОНКУРСОТ ЗА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА ОТИ НЕМАЛО ДОВОЛНО ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА, ГЕОРГИЕВСКИ ВЕЛИ ЌЕ СЕ РАСПИШЕ НОВ

Неуспешен е конкурсот за избор на идејно решение за уредување на просторот Расадник во Општина Кисела Вода. На конкурсот стигнале само четири идејни р ...
АРХИТЕКТИТЕ ЌЕ ОДЛУЧАТ ШТО ДА СЕ ГРАДИ ВО РАСАДНИК, ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА ОБЈАВИ МЕЃУНАРОДЕН КОНКУРС

АРХИТЕКТИТЕ ЌЕ ОДЛУЧАТ ШТО ДА СЕ ГРАДИ ВО РАСАДНИК, ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА ОБЈАВИ МЕЃУНАРОДЕН КОНКУРС

Општина Кисела Вода објави меѓународен конкурс за уредување на просторот Расадник. Конкурсната документација, односно насоките што и кои содржини треб ...
МЕЃУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА РАСАДНИК ВО ФЕВРУАРИ, НАЈАВУВА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃЕОРЃИЕВСКИ

МЕЃУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА РАСАДНИК ВО ФЕВРУАРИ, НАЈАВУВА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃЕОРЃИЕВСКИ

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски најавува меѓународен конкурс за просторот кај Расадник. Ѓорѓиевски вели дека постапката за носе ...
ПЛАНОТ ЗА РАСАДНИК ЌЕ СЕ НОСИ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ, ОД ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА ВЕЛАТ УШТЕ СЕ РАБОТИ И НАМАЛЕНА Е ПОВРШИНАТА ЗА ГРАДБА

ПЛАНОТ ЗА РАСАДНИК ЌЕ СЕ НОСИ ПОСЛЕ ИЗБОРИТЕ, ОД ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА ВЕЛАТ УШТЕ СЕ РАБОТИ И НАМАЛЕНА Е ПОВРШИНАТА ЗА ГРАДБА

Деталниот урбанистички план (ДУП) за Расадник во скопска Кисела Вода нема да се донесе пред изборите. Од Општина Кисела Вода за САКАМДАКАЖАМ.МК велат ...
МАНГУПИ И ШИЗИЦИ

МАНГУПИ И ШИЗИЦИ

Наместо да ги тргнат мангупите што ѝ пречат на државата, државата ќе го тргне зеленилото што им пречи на мангупите. ...
НОВ ПЛАН СО 40 ОТСТО ЗЕЛЕНИЛО МЕСТО 100 ЗГРАДИ ВО РАСАДНИК, БАРАА ЖИТЕЛИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО КИСЕЛА ВОДА

НОВ ПЛАН СО 40 ОТСТО ЗЕЛЕНИЛО МЕСТО 100 ЗГРАДИ ВО РАСАДНИК, БАРАА ЖИТЕЛИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО КИСЕЛА ВОДА

Нов Детален урбанистички план (ДУП) кој ќе биде донесен на меѓународен конкурс, а граѓаните да избираат меѓу трите најдобри решенија на референдум, по ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ