Таг: расизам

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ЌЕ ГИ ИСПИТАМЕ ТВРДЕЊАТА НА МЕГАН МАРКЛ ДЕКА ИМАЛО РАСИЗАМ ВО СЕМЕЈСТВОТО, СООПШТИ БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

ЌЕ ГИ ИСПИТАМЕ ТВРДЕЊАТА НА МЕГАН МАРКЛ ДЕКА ИМАЛО РАСИЗАМ ВО СЕМЕЈСТВОТО, СООПШТИ БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА

Проблемот со расизмот што го покренаа војводата и војвотката од Сасекс е многу загрижувачки и семејството ќе го решава во приватност, соопшти Бакингам ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПСЖ И ИСТАНБУЛ ГО НАПУШТИЈА ТЕРЕНОТ ПОРАДИ РАСИСТИЧКИ ИСПАД НА ЧЕТВРТИОТ СУДИЈА, И ЕРДОГАН ГО ОСУДИ ИНЦИДЕНТОТ

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПСЖ И ИСТАНБУЛ ГО НАПУШТИЈА ТЕРЕНОТ ПОРАДИ РАСИСТИЧКИ ИСПАД НА ЧЕТВРТИОТ СУДИЈА, И ЕРДОГАН ГО ОСУДИ ИНЦИДЕНТОТ

Фудбалерите на Пари Сен-Жермен и Истанбул денеска ќе го доиграат својот натпревар од Лигата на шампионите откако синоќа го напуштија теренот поради ра ...
ТРАМП ЗЛОУПОТРЕБИ ПОПУЛАРНО ВИДЕО СО БЕБИЊА, ТВИТЕР ГО ОЗНАЧИ КАКО МАНИПУЛИРАЧКО

ТРАМП ЗЛОУПОТРЕБИ ПОПУЛАРНО ВИДЕО СО БЕБИЊА, ТВИТЕР ГО ОЗНАЧИ КАКО МАНИПУЛИРАЧКО

Твитер ја додаде ознаката „манипулирачка вест“ на видеото објавено од Доналд Трамп, кое прикажува изменета медиумска содржина, проследена со наслов „П ...
ТРАМП ЈА ПРОДОЛЖУВА КАМПАЊАТА ВО ГРАДОТ ПОЗНАТ ПО ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ МАСАКРИ НА АФРОАМЕРИКАНЦИ

ТРАМП ЈА ПРОДОЛЖУВА КАМПАЊАТА ВО ГРАДОТ ПОЗНАТ ПО ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ МАСАКРИ НА АФРОАМЕРИКАНЦИ

Доналд Трамп се соочи со жестоки критики откако најави дека својата предизборна кампања ќе ја продолжи на празникот Ден на слободата, со кој се одбеле ...
ЛОНДОН ОТСТРАНИ СТАТУА НА ТРГОВЕЦ СО РОБОВИ И НАЈАВИ РАСКРСТУВАЊЕ СО СРАМНОТО МИНАТО

ЛОНДОН ОТСТРАНИ СТАТУА НА ТРГОВЕЦ СО РОБОВИ И НАЈАВИ РАСКРСТУВАЊЕ СО СРАМНОТО МИНАТО

Лондонските власти ја отстранија статуата на познатиот трговец со робови Роберт Милиген, што со децении стоеше пред Музејот на Лондон Доклендс. Гра ...
МИНЕАПОЛИС ИЗГЛАСА УКИНУВАЊЕ НА ПОЛИЦИЈАТА ПО УБИСТВОТО НА ЏОРЏ ФЛОЈД

МИНЕАПОЛИС ИЗГЛАСА УКИНУВАЊЕ НА ПОЛИЦИЈАТА ПО УБИСТВОТО НА ЏОРЏ ФЛОЈД

Градскиот совет на Минеаполис ја изгласа одлуката за расформирање на локалниот полициски оддел, што се смета за пресвртна точка во речиси двонеделните ...
СТАТУА НА ТРГОВЕЦ СО РОБОВИ УРНАТА НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ РАСИЗМОТ ВО БРИСТОЛ И ФРЛЕНА ВО РЕКА

СТАТУА НА ТРГОВЕЦ СО РОБОВИ УРНАТА НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ РАСИЗМОТ ВО БРИСТОЛ И ФРЛЕНА ВО РЕКА

Статуата на трговец со робови во англискиот град Бристол е урната на вториот ден од протестите против расизмот што се одржуваат низ Велика Британија, ...
ТРГНЕТЕ СЕ ОД НАШИТЕ ВРАТОВИ – СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ МАРШИРАА НИЗ САД НА МИРНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ РАСИЗМОТ

ТРГНЕТЕ СЕ ОД НАШИТЕ ВРАТОВИ – СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ МАРШИРАА НИЗ САД НА МИРНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ РАСИЗМОТ

Стотици илјади луѓе маршираа по улиците на американските градови во една од најголемите мобилизации на нацијата во борбата за расна еднаквост и соција ...
НАПАЃАЧОТ НА НАРГИЛЕ БАРОВИТЕ ОСТАВИЛ МАНИФЕСТ ВО КОЈ ПОВИКАЛ НА ГЕНОЦИД НА ПОЛОВИНА ОД СВЕТСКАТА ПОПУЛАЦИЈА

НАПАЃАЧОТ НА НАРГИЛЕ БАРОВИТЕ ОСТАВИЛ МАНИФЕСТ ВО КОЈ ПОВИКАЛ НА ГЕНОЦИД НА ПОЛОВИНА ОД СВЕТСКАТА ПОПУЛАЦИЈА

Тобијас Ратхјен, кој синоќа уби девет луѓе во два наргиле бара во германскиот град Ханау, зад себе оставил манифест во кој повикал на целосно истребув ...
РАСИСТИЧКИ СКАНДИРАЊА НА БУГАРСКИТЕ НАВИВАЧИ ДВАПАТИ ГО ПРЕКИНАА МЕЧОТ СО АНГЛИЈА, УЕФА ЌЕ ГО ИСТРАЖИ СЛУЧАЈОТ

РАСИСТИЧКИ СКАНДИРАЊА НА БУГАРСКИТЕ НАВИВАЧИ ДВАПАТИ ГО ПРЕКИНАА МЕЧОТ СО АНГЛИЈА, УЕФА ЌЕ ГО ИСТРАЖИ СЛУЧАЈОТ

Бугарија се соочува со казна од УЕФА откако нејзиниот квалификациски натпревар со Англија во Софија двапати беше прекинат поради расистички скандирања ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ