Таг: разрешен

ДИРЕКТОРОТ НА ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ЃОРЃИ ГАЛЕТАНОВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ДИРЕКТОРОТ НА ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ЃОРЃИ ГАЛЕТАНОВСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Директорот на скопската Зоолошка градина Ѓорѓи Галетановски поднесе оставка од функцијата. Галетановски дојде на директорското место пред три и пол го ...
РАЗРЕШЕН ВРХОВНИОТ СУДИЈА СТОЈАНЧЕ РИБАРЕВ КОЈ ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ ОД ПРИТВОР, ВРАЌАЈЌИ СУДИЈА ОД ПАТ ЗА БИТОЛА

РАЗРЕШЕН ВРХОВНИОТ СУДИЈА СТОЈАНЧЕ РИБАРЕВ КОЈ ГО СПАСИ ГРУЕВСКИ ОД ПРИТВОР, ВРАЌАЈЌИ СУДИЈА ОД ПАТ ЗА БИТОЛА

Затоа што правел злоупотреби во електронскиот систем за самостојна распределба на судски предмети, местел предмети за висока корупција против поранешн ...
ВЛАДАТА ГО РАЗРЕШИ СТОЈКО ПАУНОВСКИ ОД ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО, ПОРАДИ НЕПРОФЕСИОНАЛНО ОДНЕСУВАЊЕ

ВЛАДАТА ГО РАЗРЕШИ СТОЈКО ПАУНОВСКИ ОД ДИРЕКТОРСКОТО МЕСТО, ПОРАДИ НЕПРОФЕСИОНАЛНО ОДНЕСУВАЊЕ

Владата на денешната седница поради непрофесионално однесување го разреши директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски. „Согласно ...
ИНСПЕКТОРИТЕ СЕ МОБИЛИЗИРААТ, БАРААТ ОД ЗАЕВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРОТ СТОЈКО ПАУНОВСКИ

ИНСПЕКТОРИТЕ СЕ МОБИЛИЗИРААТ, БАРААТ ОД ЗАЕВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРОТ СТОЈКО ПАУНОВСКИ

Инспектори и останати вработени во Пазарниот инспекторат бараат премиерот Зоран Заев да се откаже од најавата дека ќе го разреши од функција директоро ...
ФИЛИПЧЕ ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА

ФИЛИПЧЕ ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА

Министерот за здравство Венко Филипче го разреши директорот на Струшката болница, д-р Мухамед Асани и најави дека денес или утре ќе се назначи нов дир ...
ЦК НА ВМРО-ДПМНЕ ГО РАЗРЕШИ ЈАНЧЕВ ОД ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА БИДЕЈЌИ ПОВИКА НА РЕФЕРЕНДУМОТ ДА СЕ ИЗЛЕЗЕ И ГЛАСА ПРОТИВ

ЦК НА ВМРО-ДПМНЕ ГО РАЗРЕШИ ЈАНЧЕВ ОД ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА БИДЕЈЌИ ПОВИКА НА РЕФЕРЕНДУМОТ ДА СЕ ИЗЛЕЗЕ И ГЛАСА ПРОТИВ

Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и Костадин Богданов, член на Извршниот комитет на партијата, вечерва се  разре ...
РАЗРЕШЕН ДИРЕКТОРОТ НА ОХРИДСКИОТ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА ГОРАН СТОЈАНОСКИ, УШТЕ ЕДЕН ОД КУЛТУРЊАЦИТЕ ШТО ГО ПОТТИКНАА 27 АПРИЛ

РАЗРЕШЕН ДИРЕКТОРОТ НА ОХРИДСКИОТ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА ГОРАН СТОЈАНОСКИ, УШТЕ ЕДЕН ОД КУЛТУРЊАЦИТЕ ШТО ГО ПОТТИКНАА 27 АПРИЛ

Во смената на директорите што деновиве засилено се одвива во културата, а како што велат од Министерството за култура, „заради ослободување на национа ...
РАЗРЕШЕН ДИРЕКТОРОТ НА ВЕЛЕШКИОТ ТЕАТАР ЈОРДАН ВИТАНОВ, В.Д. Е АКТЕРОТ АЛЕКСАНДАР ВЕЛЈАНОВСКИ

РАЗРЕШЕН ДИРЕКТОРОТ НА ВЕЛЕШКИОТ ТЕАТАР ЈОРДАН ВИТАНОВ, В.Д. Е АКТЕРОТ АЛЕКСАНДАР ВЕЛЈАНОВСКИ

Актерот Јордан Витанов беше 10 години директор на Народниот театар во Велес „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“, и денеска е еден од разрешените директор ...
8 / 8 НАПИСИ