Таг: Реџеп Таип Ердоган

1 5 6 7 8 70 / 77 НАПИСИ
ТУРЦИЈА НЕ ГО ПРИМА НАЗАД ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР И ЌЕ ГО ЗАТВОРИ НЕБОТО ЗА ХОЛАНДСКИ ДИПЛОМАТИ

ТУРЦИЈА НЕ ГО ПРИМА НАЗАД ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР И ЌЕ ГО ЗАТВОРИ НЕБОТО ЗА ХОЛАНДСКИ ДИПЛОМАТИ

Турција му забрани на холандскиот амбасадор во Анкара да се врати во земјата и ги суспендираше политичките контакти на високо ниво со Холандија во дра ...
ХОЛАНДИЈА ЌЕ ЈА ПЛАТИ ЦЕНАТА ШТО МИ ГИ ИЗБРКА МИНИСТРИТЕ, СЕ ЗАКАНИ ЕРДОГАН

ХОЛАНДИЈА ЌЕ ЈА ПЛАТИ ЦЕНАТА ШТО МИ ГИ ИЗБРКА МИНИСТРИТЕ, СЕ ЗАКАНИ ЕРДОГАН

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предупреди дека Холандија "ќе ја плати цената" за  наштетување на односите, откако на два негови министри им б ...
ИВАНОВ ПОБАРА ОД ТРАМП И ЕРДОГАН ДА ЈА ОСУДАТ ПЛАТФОРМАТА

ИВАНОВ ПОБАРА ОД ТРАМП И ЕРДОГАН ДА ЈА ОСУДАТ ПЛАТФОРМАТА

Претседателот Ѓорге Иванов им испрати писмо на претседателот на САД Доналд Трамп и претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган како стратегиски партне ...
ГРЦИЈА ЈА ОДБИ ТУРЦИЈА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ОСУМ ВОЈНИЦИ

ГРЦИЈА ЈА ОДБИ ТУРЦИЈА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ОСУМ ВОЈНИЦИ

Врховниот суд на Грција пресуди против екстрадиција на осум турски војници кои избегаа во Грција во јули по неуспешниот обид за пуч во Турција, соопшт ...
ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

ТУРЦИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИТЕ ДИПЛОМИ, СТУДЕНТИТЕ ИСПЛАШЕНИ

Вознемиреност кај македонските студенти во Турција, како и турските во Македонија предизвика одлуката на Турција да го раскине договорот со Македонија ...
15 ЗАГИНАТИ ВО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ПРЕД СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ

15 ЗАГИНАТИ ВО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ПРЕД СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ

Две бомби експлодираа пред фудбалски стадион во Истанбул откако навивачите си заминаа дома синоќа, убивајќи 15 луѓе и повредувајќи десетици, соопшти т ...
ТУРЦИЈА УАПСИ ДЕВЕТМИНА НОВИНАРИ ОД ОПОЗИЦИСКИОТ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

ТУРЦИЈА УАПСИ ДЕВЕТМИНА НОВИНАРИ ОД ОПОЗИЦИСКИОТ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

Деветмина новинари, раководители и друг персонал на турскиот опозициски дневен весник „Џумхуриет“ беа формално уапсени за судење по обвинувања за теро ...
ПРИВЕДЕН ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА ТУРСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

ПРИВЕДЕН ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА ТУРСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

Турската полиција го приведе главниот уредник на опозицискиот весник „Џумхуриет“, Мурат Сабунџу, и врши претрес на раководството на тој весник, објави ...
ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

Самоубиствениот бомбашки напад во турскиот град Газиантеп во кој загинаа над 50 луѓе бил извршен од дете на возраст помеѓу 12 и 14 години, соопшти тур ...
БОМБАШ САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ

БОМБАШ САМОУБИЕЦ СЕ РАЗНЕСЕ НА СВАДБА ВО ТУРЦИЈА, НАЈМАЛКУ 30 ЗАГИНАТИ

Во експлозијата што се случи во сабота навечер на свадба на отворено во јужниот турски град Газиантеп, според последните податоци загинаа најмалку 30 ...
1 5 6 7 8 70 / 77 НАПИСИ