Таг: реформи

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
ПРОТЕСТИ И НЕРЕДИ ВО БУЕНОС АИРЕС, ИЗГЛАСАНИ КОНТРОВЕРЗНИТЕ ЕКОНОМСКИ РЕФОРМИ

ПРОТЕСТИ И НЕРЕДИ ВО БУЕНОС АИРЕС, ИЗГЛАСАНИ КОНТРОВЕРЗНИТЕ ЕКОНОМСКИ РЕФОРМИ

Аргентинскиот Сенат тесно го изгласа контроверзниот пакет екомомски реформи на претседателот Хавиер Милеј, додека на улиците на Буенос Аирес се одвива ...
МИЦКОСКИ ПРЕДЛОЖИ 20 НАМЕСТО ДОСЕГАШНИТЕ 16 МИНИСТЕРСТВА, ОБРАЗЛОЖИ ДЕКА ТОА Е ПРЕИСПИТУВАЊЕ И РАЦИОНАЛИЗАЦИЈА

МИЦКОСКИ ПРЕДЛОЖИ 20 НАМЕСТО ДОСЕГАШНИТЕ 16 МИНИСТЕРСТВА, ОБРАЗЛОЖИ ДЕКА ТОА Е ПРЕИСПИТУВАЊЕ И РАЦИОНАЛИЗАЦИЈА

Пратеникот и мандатар за нова влада Христијан Мицкоски го образложи на денешната втора собраниска седница предлогот на Законот за организација и работ ...
ЗА ЧЕТИРИ ГОДИНИ ДВОЈНО Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА НЕСРЕЌНИ УЧЕНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ УНИЦЕФ

ЗА ЧЕТИРИ ГОДИНИ ДВОЈНО Е ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА НЕСРЕЌНИ УЧЕНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ УНИЦЕФ

Македонија, како и другите земји од Западен Балкан, се соочува со емиграција на млади, образовани и квалификувани луѓе и резултатите покажуваат дека о ...
КАКО ДА НЕ БИЛО

КАКО ДА НЕ БИЛО

Како да ја снема корупцијата, кога никому од нас, што го даваме нашиот глас на избори, таа не ни пречи? ...
ЌЕ ИМА ПАРИ ЗА ОНИЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН КОИ ИМААТ ВОЛЈА ЗА РЕФОРМИ, КАЖА ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА САМИТОТ ВО ТИРАНА

ЌЕ ИМА ПАРИ ЗА ОНИЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН КОИ ИМААТ ВОЛЈА ЗА РЕФОРМИ, КАЖА ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА САМИТОТ ВО ТИРАНА

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вели дека од ЕУ ќе добијат средства оние од Западен Балкан кои имаат волја за реформи. Збо ...
НЕКОИ ЗЕМЈИ ЈА КОРИСТАТ ДЕБАТАТА ЗА РЕФОРМИ НА ЕУ КАКО ИЗГОВОР ДА СЕ ОДЛОЖИ ПРИМАЊЕТО НОВИ ЧЛЕНКИ, ВЕЛИ АВСТРИСКИОТ МИНИСТЕР ШАЛЕНБЕРГ

НЕКОИ ЗЕМЈИ ЈА КОРИСТАТ ДЕБАТАТА ЗА РЕФОРМИ НА ЕУ КАКО ИЗГОВОР ДА СЕ ОДЛОЖИ ПРИМАЊЕТО НОВИ ЧЛЕНКИ, ВЕЛИ АВСТРИСКИОТ МИНИСТЕР ШАЛЕНБЕРГ

Австрискиот министер за надворешни работи Александер Шаленберг е против дебати за реформи на ЕУ како изговор за забавување на проширувањето на унијата ...
ВИЦОТЕКА

ВИЦОТЕКА

Најсомнително е кога премиерот ќе ја брани тендерската постапката со аргументи што ја навредуваат интелигенцијата. ...
РАДЕВ ДА СИ СЕ ЗАНИМАВА СО РЕФОРМИТЕ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

РАДЕВ ДА СИ СЕ ЗАНИМАВА СО РЕФОРМИТЕ ВО БУГАРИЈА, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека бугарскиот претседател Румен Радев треба повеќе да се занимава со реформите во неговата држава, одговарајќи на ...
ФРАНЦУЗИТЕ СО СОЛЗАВЦИ И НАПАДИ НА ПОЛИЦИЈАТА ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ РЕФОРМАТА НА МАКРОН

ФРАНЦУЗИТЕ СО СОЛЗАВЦИ И НАПАДИ НА ПОЛИЦИЈАТА ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ РЕФОРМАТА НА МАКРОН

Француската полиција се судри со демонстранти облечени во црно за време на радикалните протести за 1 Мај во Париз и другите големи градови, организира ...
ФРАНЦИЈА ГОРИ ОД ПРОТЕСТИ ОТИ ВЛАДАТА СО ДЕКРЕТ ВОВЕДЕ ПЕНЗИОНИРАЊЕ НА 64 ГОДИНИ

ФРАНЦИЈА ГОРИ ОД ПРОТЕСТИ ОТИ ВЛАДАТА СО ДЕКРЕТ ВОВЕДЕ ПЕНЗИОНИРАЊЕ НА 64 ГОДИНИ

Демонстрантите повторно се судрија со полицијата во центарот на Париз поради пензиските реформи на француската влада. Илјадници демонстранти палеа огн ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ