Таг: реформски закони

ОДЛОЖЕНА СЕДНИЦАТА ЗА СУДСКИТЕ РЕФОРМИ СО ЕВРОПСКО ЗНАМЕНЦЕ ПОРАДИ СЛУЖБЕН ПАТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ

ОДЛОЖЕНА СЕДНИЦАТА ЗА СУДСКИТЕ РЕФОРМИ СО ЕВРОПСКО ЗНАМЕНЦЕ ПОРАДИ СЛУЖБЕН ПАТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ

По бурната расправа ноќеска во Собранието до 5 минути по полноќ, кога без да објасни претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина седницата за ...
25 МИЛИОНИ

25 МИЛИОНИ

1 Пратениците си зедоа 10 дена одмор. Песимистите би рекле – којзнае што нѐ чека штом толку треба да одмараат. Оптимистите би рекле – значи не е нож д ...
ОСТАНУВА УШТЕ ЗАКОНОТ ЗА СУДОВИ, ЗА ДИК И ДРУГИТЕ ЗАКОНИ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ СЕ ДОГОВОРИЈА

ОСТАНУВА УШТЕ ЗАКОНОТ ЗА СУДОВИ, ЗА ДИК И ДРУГИТЕ ЗАКОНИ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ СЕ ДОГОВОРИЈА

Работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ и викендов не ги усогласија ставовите за измените на Законот за судовите, а пред договор се за Законите за кри ...
ИЗГЛАСАН ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТЕНИ СВЕДОЦИ, ЗА ДРУГИТЕ РЕФОРМСКИ ЗАКОНИ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ УСОГЛАСЕНИ КАКО ДА ГЛАСААТ

ИЗГЛАСАН ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТЕНИ СВЕДОЦИ, ЗА ДРУГИТЕ РЕФОРМСКИ ЗАКОНИ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ УСОГЛАСЕНИ КАКО ДА ГЛАСААТ

Собранието ги изгласа измените на Законот за заштита на сведоци со 83 гласови „за“. За измените гласаа и пратениците од власта и од опозицијата. Измен ...
4 / 4 НАПИСИ