Таг: регион

1 2 10 / 13 НАПИСИ
СЕ ФАВОРИЗИРА СКОПСКИОТ РЕГИОН, НЕ ОСТАНАА ВАУЧЕРИ ЗА ИНВЕРТЕРИ ЗА ДРУГИТЕ ГРАДОВИ, СЕ ЖАЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА СТРУМИЦА

СЕ ФАВОРИЗИРА СКОПСКИОТ РЕГИОН, НЕ ОСТАНАА ВАУЧЕРИ ЗА ИНВЕРТЕРИ ЗА ДРУГИТЕ ГРАДОВИ, СЕ ЖАЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА СТРУМИЦА

Дел од граѓаните од Струмичко реагираат на огласот и процедурата за доделување ваучери за купување инвертер клими на Министерството за економија, кој ...
ФИРМИТЕ ОД ПЕЛАГОНИЈА И ПРЕСПА ТРПАТ ЗАГУБИ ОТИ НЕМА АВТОПАТ НИ ЖЕЛЕЗНИЦА, КАДАР СЕ УВЕЗУВА ОД НЕПАЛ, РЕКОА НА БИЗНИС ФОРУМОТ

ФИРМИТЕ ОД ПЕЛАГОНИЈА И ПРЕСПА ТРПАТ ЗАГУБИ ОТИ НЕМА АВТОПАТ НИ ЖЕЛЕЗНИЦА, КАДАР СЕ УВЕЗУВА ОД НЕПАЛ, РЕКОА НА БИЗНИС ФОРУМОТ

Преспанско-Пелагонискиот Регион е производствената локомотива за економски влез на Македонија во Европа, но попусто кога нема патишта за таа да се дви ...
ШЕСТ ДРЖАВИ ОД РЕГИОНОТ ПОТПИШАА МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ЗА ЕДНО НЕБО И ЕДНА ВОЗДУХОПЛОВНА ВЛАСТ

ШЕСТ ДРЖАВИ ОД РЕГИОНОТ ПОТПИШАА МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ЗА ЕДНО НЕБО И ЕДНА ВОЗДУХОПЛОВНА ВЛАСТ

Македонските, српските, црногорските, босанските, албанските и турските цивилни воздухопловни власти вчера во Белград потпишаа Меморандум за соработка ...
СО ФОТОНАПОНСКИ ПАНЕЛИ 4 ЈАВНИ ОБЈЕКТИ ВО КОНЧЕ, РАДОВИШ, КАРБИНЦИ И ШТИП ЌЕ ИМААТ 60% ПОЕВТИНА СТРУЈА

СО ФОТОНАПОНСКИ ПАНЕЛИ 4 ЈАВНИ ОБЈЕКТИ ВО КОНЧЕ, РАДОВИШ, КАРБИНЦИ И ШТИП ЌЕ ИМААТ 60% ПОЕВТИНА СТРУЈА

Локалната акциона група „Плачковица“, која има проекти во четири општини од Плачковичкиот Регион, Радовиш, Конче, Карбинци и Штип, уште пред да почне ...
МЕСТО ДА ПОЧНЕ СО РАБОТА, ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ СЕ ОТКАЖАА ОД ЗАЕДНИЧКО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА

МЕСТО ДА ПОЧНЕ СО РАБОТА, ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ЈУГОИСТОКОТ СЕ ОТКАЖАА ОД ЗАЕДНИЧКО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА

Место да почне да функционира за десетте општини од југоистокот, регионалното јавно претпријатие за заловување и третман на кучињата скитници ќе се ли ...
УНЕСКО ДАДЕ УШТЕ 2 ГОДИНИ РОК ЗА ОХРИД ДА ГО ЗАШТИТИ ПРИРОДНОТО НАСЛЕДСТВО

УНЕСКО ДАДЕ УШТЕ 2 ГОДИНИ РОК ЗА ОХРИД ДА ГО ЗАШТИТИ ПРИРОДНОТО НАСЛЕДСТВО

Охридскиот Регион уште 2 години нема да биде впишан на Листата на светски културни и природни наследства во опасност, откако Комитетот за светско насл ...
ЛЕКАРИТЕ МИ СТАНАА СИЛНИ ПАРТНЕРИ ЗА ДА ЈА ПОБЕДАМ БОЛЕСТА, ВЕЛИ 36-ГОДИШНА КОСОВКА КОЈА СЕ ЛЕКУВА СО ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА МАТИЧНИ КЛЕТКИ НА КЛИНИКАТА ЗА ХЕМАТОЛОГИЈА ВО СКОПЈЕ

ЛЕКАРИТЕ МИ СТАНАА СИЛНИ ПАРТНЕРИ ЗА ДА ЈА ПОБЕДАМ БОЛЕСТА, ВЕЛИ 36-ГОДИШНА КОСОВКА КОЈА СЕ ЛЕКУВА СО ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА МАТИЧНИ КЛЕТКИ НА КЛИНИКАТА ЗА ХЕМАТОЛОГИЈА ВО СКОПЈЕ

Косовката Рабије Рака од Приштина, пациентка со мултипен миелом, на Клиниката за хематологија во Скопје се лекува со автологна трансплантација на мати ...
ГРЦИЈА Е СТОЛБ НА СТАБИЛНОСТА ВО РЕГИОНОТ, РЕЧЕ ПОМПЕО ВО АТИНА

ГРЦИЈА Е СТОЛБ НА СТАБИЛНОСТА ВО РЕГИОНОТ, РЕЧЕ ПОМПЕО ВО АТИНА

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска на средбата со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во Атина рече дека Грција е столб на стабилноста ...
ЗАМЕНИК-ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД ЏОН САЛИВЕН ГИ ПОФАЛИ ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ЗАМЕНИК-ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР НА САД ЏОН САЛИВЕН ГИ ПОФАЛИ ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

САД силно го поддржуваат спроведувањето Договорот од Преспа за решавање на спорот со кој Република Македонија ќе го земе заслужено местото во НАТО как ...
ЕКО-ХРАНАТА ОД РЕГИОНОТ НА АЗОТ СЕ ПРОДАВА САМО ВО ВЕЛЕС ОТИ НЕМА ПАТ

ЕКО-ХРАНАТА ОД РЕГИОНОТ НА АЗОТ СЕ ПРОДАВА САМО ВО ВЕЛЕС ОТИ НЕМА ПАТ

Седум илјади жители на регионот на Азот во Општина Чашка се во патна изолација. Имаат сообраќајна врска само кон Велес, додека иако Прилеп им е преку ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ