Таг: Регулаторна комисија

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
ОД ПРВИ ЈУЛИ СТРУЈАТА ЌЕ ПОСКАПИ ЗА 0,4 ОТСТО ЗА 88 ОТСТО ОД ДОМАЌИНСТВАТА

ОД ПРВИ ЈУЛИ СТРУЈАТА ЌЕ ПОСКАПИ ЗА 0,4 ОТСТО ЗА 88 ОТСТО ОД ДОМАЌИНСТВАТА

Од први јули, за 0,4 отсто ќе поскапи струјата за 88 отсто од домаќинставата, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена е направ ...
ДНЕВНА ЕВТИНА СТРУЈА ЌЕ ИМА ОД 13 ДО 15 ЧАСОТ, СТАРТУВА ВО ДЕКЕМВРИ, ОДЛУЧИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА

ДНЕВНА ЕВТИНА СТРУЈА ЌЕ ИМА ОД 13 ДО 15 ЧАСОТ, СТАРТУВА ВО ДЕКЕМВРИ, ОДЛУЧИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА

Евтина струја преку ден ќе има од 13 до 15 часот, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Днавната евтина струја ќе стартува од де ...
АРСОВСКА ДА ГО ПОПРАВИ МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ГРАЃАНИТЕ НЕ СЕ ДОЛЖНИ ДА ПЛАЌААТ ПОСКАПО ПАРНО ОТИ ТОПЛОВОДОТ НЕ Е ВО ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ

АРСОВСКА ДА ГО ПОПРАВИ МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ГРАЃАНИТЕ НЕ СЕ ДОЛЖНИ ДА ПЛАЌААТ ПОСКАПО ПАРНО ОТИ ТОПЛОВОДОТ НЕ Е ВО ФУНКЦИЈА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски ја повикува градоначалничката Данела Арсовска да се фати за работа и да го сани ...
БИСЛИМОСКИ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА

БИСЛИМОСКИ РЕИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА

Марко Бислимоски е реизбран за претседател на Регулаторната комисија за енергетика. Бислимовски доби втор мандат за претседател на Регулаторна на дене ...
ВО ПОЖАРОТ НА СКОПСКИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ ОШТЕТЕНА ТОПЛОВОДНА ЦЕВКА, БИСЛИМОСКИ ВЕЛИ ВЕДНАШ ДА СЕ САНИРА ОТИ НЕМА ДА ПРИЗНААТ ЗГОЛЕМЕНИ ТРОШОЦИ ЗА ПАРНО НА ТОПЛАНАТА

ВО ПОЖАРОТ НА СКОПСКИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ ОШТЕТЕНА ТОПЛОВОДНА ЦЕВКА, БИСЛИМОСКИ ВЕЛИ ВЕДНАШ ДА СЕ САНИРА ОТИ НЕМА ДА ПРИЗНААТ ЗГОЛЕМЕНИ ТРОШОЦИ ЗА ПАРНО НА ТОПЛАНАТА

Во пожарот на мостот „Беласица“ во Скопје оштетен е топловодот преку кој се пренесува топлинска енергија од ТЕ-ТО до топланата Запад. Претседателот на ...
ОД ЈУЛИ ПАК ЌЕ ИМА ЕВТИНА СТРУЈА ДВА ЧАСА ДЕНСКИ

ОД ЈУЛИ ПАК ЌЕ ИМА ЕВТИНА СТРУЈА ДВА ЧАСА ДЕНСКИ

Пак ќе се воведе евтина тарифа на струјата преку ден која беше укината во јануари лани поради енергетската криза. Како што вели претседателот на Регул ...
ОХРИДСКИ „ВОДОВОД“ ПОБАРАЛ ЦЕНАТА НА ВОДАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 70 ОТСТО, ОД РЕГУЛАТОРНА ВЕЛАТ БАРАЊЕТО Е НЕРЕАЛНО

ОХРИДСКИ „ВОДОВОД“ ПОБАРАЛ ЦЕНАТА НА ВОДАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 70 ОТСТО, ОД РЕГУЛАТОРНА ВЕЛАТ БАРАЊЕТО Е НЕРЕАЛНО

Охридски „Водовод“ доставил барање до Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги да се зголеми цената на водата за 70 проценти. Претседателот ...
СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ЛАЖЕ, ЕВЕ ГИ ДОПИСИТЕ СО КОИ БАРААТ ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ЗА ДЕМАНТОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ЛАЖЕ, ЕВЕ ГИ ДОПИСИТЕ СО КОИ БАРААТ ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ЗА ДЕМАНТОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

ЈП „Водовод и канализација“ лаже дека не побарало поскапување на цената на водата, вели претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимоски, отка ...
ЗА 7,4 ПРОЦЕНТИ ЌЕ ПОСКАПИ СТРУЈАТА, СООПШТИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

ЗА 7,4 ПРОЦЕНТИ ЌЕ ПОСКАПИ СТРУЈАТА, СООПШТИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

Цената на струјата од први јули ќе поскапи во просек за 7,4 проценти, соопшти претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимоски на денешната пр ...
ОДЗЕМЕНИ СИТЕ ЛИЦЕНЦИ ЗА ПАРНО НА БЕГ, ВЛАДАТА СЕГА ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕ НОВ СНАБДУВАЧ СО ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА ЗА СКОПЈЕ

ОДЗЕМЕНИ СИТЕ ЛИЦЕНЦИ ЗА ПАРНО НА БЕГ, ВЛАДАТА СЕГА ТРЕБА ДА ИЗБЕРЕ НОВ СНАБДУВАЧ СО ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА ЗА СКОПЈЕ

Зимава, Балкан енерџи груп (БЕГ) нема да ги снабдува со парно греење домаќинствата во Скопје. Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска ги од ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ