Таг: рекорд

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА КОЛИ И ЌЕ БИДЕ ПЕШАЧКА ЗОНА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА КОЛИ И ЌЕ БИДЕ ПЕШАЧКА ЗОНА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се движат автомобили. Градоначалникот Петре Шилегов за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека во моментов работа ...
ЈУЛИ ПОТВРДЕН КАКО НАЈТОПОЛ МЕСЕЦ ВО ИСТОРИЈАТА

ЈУЛИ ПОТВРДЕН КАКО НАЈТОПОЛ МЕСЕЦ ВО ИСТОРИЈАТА

Јули годинава беше најжешкиот месец некогаш регистриран ширум светот, потврдија сателитските податоци. Проценката беше направена од истражувачите на С ...
ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА СО МЕНУВАЊЕ НА АСФАЛТОТ НА УЛИЦАТА ДИМИТРИЈА ЧУПОВСКИ

ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА СО МЕНУВАЊЕ НА АСФАЛТОТ НА УЛИЦАТА ДИМИТРИЈА ЧУПОВСКИ

Град Скопје почна со реконструкција на улицата Димитрие Чуповски, на потегот од крстосницата со булевар Климент Охридски до ТЦ „Палома Бјанка“. Дол ...
АТЛЕТИЧАРКАТА АДРИЈАНА ПОП АРСОВА СО НОВ ДРЖАВЕН РЕКОРД ВО ПОЛУМАРАТОН

АТЛЕТИЧАРКАТА АДРИЈАНА ПОП АРСОВА СО НОВ ДРЖАВЕН РЕКОРД ВО ПОЛУМАРАТОН

Најдобрата македонска атлетичарка Адријана Поп Арсова постави нов државен рекорд во полумаратон, кој е за 4 минути и 34 секунди подобар од стариот. По ...
СКОПСКИОТ ТРАМВАЈ ЌЕ МИНУВА ПО СРЕДИНА НА ПАРТИЗАНСКА ПРЕКУ РЕКОРД ДО НОВО ЛИСИЧЕ, ЦЕНТАРОТ ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ ЗА КОЛИ, СПОРЕД ПЛАНОТ НА ШИЛЕГОВ

СКОПСКИОТ ТРАМВАЈ ЌЕ МИНУВА ПО СРЕДИНА НА ПАРТИЗАНСКА ПРЕКУ РЕКОРД ДО НОВО ЛИСИЧЕ, ЦЕНТАРОТ ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ ЗА КОЛИ, СПОРЕД ПЛАНОТ НА ШИЛЕГОВ

Трамвајот кој градоначалникот Петре Шилегов најави дека ќе се гради во Скопје, ќе го затвори за сообраќај центарот на градот. Во најстрогиот центар, н ...
АДРИЈАНА ПОП АРСОВА СТАНА ПРВАТА МАКЕДОНКА КОЈА ИСТРЧАЛА МАРАТОН ЗА ПОМАЛКУ ОД ТРИ ЧАСА

АДРИЈАНА ПОП АРСОВА СТАНА ПРВАТА МАКЕДОНКА КОЈА ИСТРЧАЛА МАРАТОН ЗА ПОМАЛКУ ОД ТРИ ЧАСА

Адријана Поп Арсова, членка на атлетскиот клуб Делта, уште еднаш го подобри националниот рекорд во маратон и притоа стана првата Македонка која ја пом ...
АДРИЈАНА ПОП АРСОВА ВО АЈНДХОВЕН ГО ИСТРЧА НОВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН

АДРИЈАНА ПОП АРСОВА ВО АЈНДХОВЕН ГО ИСТРЧА НОВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН

Адријана Поп Арсова, членка на атлетскиот клуб Делта, истрча нов македонски рекорд во маратон, откако викендов во холандскиот град Ајндховен ја помина ...
95-ГОДИШЕН НУРКАЧ ГО СРУШИ СОПСТВЕНИОТ РЕКОРД ВО КИПАР

95-ГОДИШЕН НУРКАЧ ГО СРУШИ СОПСТВЕНИОТ РЕКОРД ВО КИПАР

Деведесет и петгодишниот британец Рeј Вули, ветеран од Втората светска војна го сруши сопствениот рекорд за нуркање како најстар нуркач, откако го при ...
ДЕСЕТГОДИШНИОТ КЛАРК КЕНТ УРНА РЕКОРД НА МАЈКЛ ФЕЛПС И ДОБИ ПРЕКАР СУПЕРМЕН

ДЕСЕТГОДИШНИОТ КЛАРК КЕНТ УРНА РЕКОРД НА МАЈКЛ ФЕЛПС И ДОБИ ПРЕКАР СУПЕРМЕН

Десетгодишниот Кларк Кент најави голема пливачка кариера откако собори рекорд на Мајкл Фелпс на 100 метри пеперутка. Најуспешниот олимпиец на сите вре ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ ТРКАМ СО ФЕДЕРЕР, ВЕЛИ НАДАЛ ПО 11. ТРИУМФ НА РОЛАН ГАРОС

НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ ТРКАМ СО ФЕДЕРЕР, ВЕЛИ НАДАЛ ПО 11. ТРИУМФ НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал вели дека би сакал да го надмине Роже Федерер во бројот на освоени гренд слем титули, откако вчера по 11. пат славеше на Ролан Гарос, но ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ