Таг: рекорд

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ
СКОПСКИОТ ТРАМВАЈ ЌЕ МИНУВА ПО СРЕДИНА НА ПАРТИЗАНСКА ПРЕКУ РЕКОРД ДО НОВО ЛИСИЧЕ, ЦЕНТАРОТ ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ ЗА КОЛИ, СПОРЕД ПЛАНОТ НА ШИЛЕГОВ

СКОПСКИОТ ТРАМВАЈ ЌЕ МИНУВА ПО СРЕДИНА НА ПАРТИЗАНСКА ПРЕКУ РЕКОРД ДО НОВО ЛИСИЧЕ, ЦЕНТАРОТ ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ ЗА КОЛИ, СПОРЕД ПЛАНОТ НА ШИЛЕГОВ

Трамвајот кој градоначалникот Петре Шилегов најави дека ќе се гради во Скопје, ќе го затвори за сообраќај центарот на градот. Во најстрогиот центар, н ...
АДРИЈАНА ПОП АРСОВА СТАНА ПРВАТА МАКЕДОНКА КОЈА ИСТРЧАЛА МАРАТОН ЗА ПОМАЛКУ ОД ТРИ ЧАСА

АДРИЈАНА ПОП АРСОВА СТАНА ПРВАТА МАКЕДОНКА КОЈА ИСТРЧАЛА МАРАТОН ЗА ПОМАЛКУ ОД ТРИ ЧАСА

Адријана Поп Арсова, членка на атлетскиот клуб Делта, уште еднаш го подобри националниот рекорд во маратон и притоа стана првата Македонка која ја пом ...
АДРИЈАНА ПОП АРСОВА ВО АЈНДХОВЕН ГО ИСТРЧА НОВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН

АДРИЈАНА ПОП АРСОВА ВО АЈНДХОВЕН ГО ИСТРЧА НОВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕКОРД ВО МАРАТОН

Адријана Поп Арсова, членка на атлетскиот клуб Делта, истрча нов македонски рекорд во маратон, откако викендов во холандскиот град Ајндховен ја помина ...
95-ГОДИШЕН НУРКАЧ ГО СРУШИ СОПСТВЕНИОТ РЕКОРД ВО КИПАР

95-ГОДИШЕН НУРКАЧ ГО СРУШИ СОПСТВЕНИОТ РЕКОРД ВО КИПАР

Деведесет и петгодишниот британец Рeј Вули, ветеран од Втората светска војна го сруши сопствениот рекорд за нуркање како најстар нуркач, откако го при ...
ДЕСЕТГОДИШНИОТ КЛАРК КЕНТ УРНА РЕКОРД НА МАЈКЛ ФЕЛПС И ДОБИ ПРЕКАР СУПЕРМЕН

ДЕСЕТГОДИШНИОТ КЛАРК КЕНТ УРНА РЕКОРД НА МАЈКЛ ФЕЛПС И ДОБИ ПРЕКАР СУПЕРМЕН

Десетгодишниот Кларк Кент најави голема пливачка кариера откако собори рекорд на Мајкл Фелпс на 100 метри пеперутка. Најуспешниот олимпиец на сите вре ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ ТРКАМ СО ФЕДЕРЕР, ВЕЛИ НАДАЛ ПО 11. ТРИУМФ НА РОЛАН ГАРОС

НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ ТРКАМ СО ФЕДЕРЕР, ВЕЛИ НАДАЛ ПО 11. ТРИУМФ НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал вели дека би сакал да го надмине Роже Федерер во бројот на освоени гренд слем титули, откако вчера по 11. пат славеше на Ролан Гарос, но ...
ПРИВЕДЕН И ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ НА 17-ГОДИШНИОТ ЗЛАТКО, КОЈ БЕШЕ ИЗБОДЕН НА „РЕКОРД“

ПРИВЕДЕН И ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ НА 17-ГОДИШНИОТ ЗЛАТКО, КОЈ БЕШЕ ИЗБОДЕН НА „РЕКОРД“

Приведен е и третиот напаѓач на 17-годишниот Златко, кој на 1 март беше нападнат на автобуската постојка „Рекорд“ во Скопје, соопштија од Министерство ...
ПРИВЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА КОИ ГО ПРОБОДЕА МАЛОЛЕТНИОТ ЗЛАТКО НА „РЕКОРД“, ПО ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ СЕ ТРАГА

ПРИВЕДЕНИ ДВЕ ЛИЦА КОИ ГО ПРОБОДЕА МАЛОЛЕТНИОТ ЗЛАТКО НА „РЕКОРД“, ПО ТРЕТИОТ НАПАЃАЧ СЕ ТРАГА

Приведени се две лица кои на 1 март на автобуската постојка „Рекорд“ во Скопје, го прободеа со остар предмет 17-годишниот Златко Т., соопштија денеска ...
НАВИВАЧИТЕ НА ШАЛКЕ МУ ПОСАКАА БРЗО ОЗДРАВУВАЊЕ НА ЗЛАТКО, КОМИТАТА ИЗБОДЕН НА „РЕКОРД“

НАВИВАЧИТЕ НА ШАЛКЕ МУ ПОСАКАА БРЗО ОЗДРАВУВАЊЕ НА ЗЛАТКО, КОМИТАТА ИЗБОДЕН НА „РЕКОРД“

(За САКАМДАКАЖАМ.МК од Гелзенкирхен: Томислав Димишковски) Навивачите на Шалке на денешниот фудбалски меч со Херта во Гелзенкирхен истакнаа транспа ...
ИТАЛИЈАНСКИТЕ МУЗЕИ ЛАНИ ИМАЛЕ РЕКОРДНИ 50 МИЛИОНИ ТУРИСТИ

ИТАЛИЈАНСКИТЕ МУЗЕИ ЛАНИ ИМАЛЕ РЕКОРДНИ 50 МИЛИОНИ ТУРИСТИ

Италијанските музеи и културно- историски знаменитости лани привлекоа повеќе од 50 милиони туристи, објави Министерството за култура, додавајќи оти ов ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ