Таг: рекорд

1 2 325 / 25 НАПИСИ
ИБРАХИМОВИЌ ЗАИГРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ И ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ИБРАХИМОВИЌ ЗАИГРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ И ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Златан Ибрахимовиќ ги одигра првите минути, откако во април заработи тешка повреда на коленото, поради која многумина стравуваа дека кариерата му е за ...
ВАРДАР ПРИМИ ШЕСТ ГОЛА ОД СОСИЕДАД ЗА СВОЈ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ

ВАРДАР ПРИМИ ШЕСТ ГОЛА ОД СОСИЕДАД ЗА СВОЈ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО ЕВРОПСКИТЕ КУПОВИ

Фудбалерите на Вардар беа прегазени од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад со 0:6 во третото коло на Лига Европа, со што поставија нов личен негативен р ...
„ЛА ЛА ЛЕНД“ СО РЕКОРДНИ 14 НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР

„ЛА ЛА ЛЕНД“ СО РЕКОРДНИ 14 НОМИНАЦИИ ЗА ОСКАР

Мјузиклот „Ла Ла ленд“ доби 14 номинации за Оскар и го изедначи досегашниот рекорд што го држеа „Титаник“ и „Се за Ив“.„Ла Ла ленд“ е номиниран и за н ...
РЕКОРДНО ГОЛЕМА СУПЕРМЕСЕЧИНА ПРВПАТ ОД 1948

РЕКОРДНО ГОЛЕМА СУПЕРМЕСЕЧИНА ПРВПАТ ОД 1948

Рекордно голема Супермесечина вчера и денеска го осветлува ноќното небо. Не само што ова е најблиската полна Месечина во оваа година, туку според НАСА ...
СЕ ОЧЕКУВА МНОГУ АКЦИЈА ВО РИО, НА СПОРТИСТИТЕ ИМ ПОДЕЛИЈА 450.000 КОНДОМИ

СЕ ОЧЕКУВА МНОГУ АКЦИЈА ВО РИО, НА СПОРТИСТИТЕ ИМ ПОДЕЛИЈА 450.000 КОНДОМИ

Олимписките игри во Рио почнуваат ноќва со церемонијата на свеченото отворање, а официјалните натпревари стартуваат утре. Покрај натпреварите на спорт ...
1 2 325 / 25 НАПИСИ