Таг: реновирање

1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ
ЗА РЕНОВИРАЊЕ НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА СЕ ЗБОРУВА 15 ГОДИНИ, 9 ГОДИНИ Е ЗАТВОРЕНА И СКАПУВАШЕ, А СЕГА СЕ ЗАПАЛИ

ЗА РЕНОВИРАЊЕ НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА СЕ ЗБОРУВА 15 ГОДИНИ, 9 ГОДИНИ Е ЗАТВОРЕНА И СКАПУВАШЕ, А СЕГА СЕ ЗАПАЛИ

Универзалната сала во Скопје која што вчера се запали, над 15 години се најавува дека ќе се реновира, но не само што не е обновена, туку објектот 9 го ...
ПО 43 ГОДИНИ РЕНОВИРАНА СПЕЦИЈАЛИЗИРАНАТА БОЛНИЦА ВО ОТЕШЕВО, СО ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА И ШВАЈЦАРИЈА

ПО 43 ГОДИНИ РЕНОВИРАНА СПЕЦИЈАЛИЗИРАНАТА БОЛНИЦА ВО ОТЕШЕВО, СО ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА И ШВАЈЦАРИЈА

Комплетно е реновиран болничкиот објект на Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на хронични респираторни неспецифични и ...
ПРОСТОРИИТЕ ЗА ЏЕЗЕРИТЕ ПОД ОПЕРАТА ТРЕБА ДА БИДАТ ГОТОВИ ДО КРАЈОТ НА МАЈ ИЛИ ЈУНИ

ПРОСТОРИИТЕ ЗА ЏЕЗЕРИТЕ ПОД ОПЕРАТА ТРЕБА ДА БИДАТ ГОТОВИ ДО КРАЈОТ НА МАЈ ИЛИ ЈУНИ

До крајот на мај или почетокот на јуни ќе бидат готови просториите доделени на Националниот џез оркестар, кои џезерите го добија како траен дом од Вла ...
ПРЕКУ ФОНД ЗА РОМСКОТО НАСЕЛЕНИЕ 26 СЕМЕЈСТВА ОД БИТОЛСКИ БАИР СИ ГИ РЕНОВИРАА КУЌИТЕ

ПРЕКУ ФОНД ЗА РОМСКОТО НАСЕЛЕНИЕ 26 СЕМЕЈСТВА ОД БИТОЛСКИ БАИР СИ ГИ РЕНОВИРАА КУЌИТЕ

Со новата фасада и дограма, условите за живот во домот на семејството Шабанови од битолски Баир станаа многу поквалитетни. Успеаја да го осовременат д ...
БИ СЕ СРАМЕЛА КОГА БИ УНИШТИЛА ЛЕГЕНДАРНО ДЕЛО КАКО ШТО Е „САВА ЦЕНТАР“, ВЕЛИ АРХИТЕКТКАТА КОЈА РАБОТИ НА РЕНОВИРАЊЕ НА КОНГРЕСНИОТ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

БИ СЕ СРАМЕЛА КОГА БИ УНИШТИЛА ЛЕГЕНДАРНО ДЕЛО КАКО ШТО Е „САВА ЦЕНТАР“, ВЕЛИ АРХИТЕКТКАТА КОЈА РАБОТИ НА РЕНОВИРАЊЕ НА КОНГРЕСНИОТ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

Легендарниот белградски конгресен комплекс „Сава центар“, по две години темелна реконструкција е целосно реновиран, но задржани се препознатливите еле ...
РЕНОВИРАНАТА КЛИНИКА ЗА ПСИХИЈАТРИЈА ЌЕ БИДЕ ГОТОВА ЗА 2-3 МЕСЕЦИ, НЕМА ЛИСТИ НА ЧЕКАЊЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ Д-Р БАЈРАКТАРОВ

РЕНОВИРАНАТА КЛИНИКА ЗА ПСИХИЈАТРИЈА ЌЕ БИДЕ ГОТОВА ЗА 2-3 МЕСЕЦИ, НЕМА ЛИСТИ НА ЧЕКАЊЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ Д-Р БАЈРАКТАРОВ

Реновирањето на Клиниката за психијатрија во Скопје, иако беше најавено дека ќе биде готово во октомври 2023, ќе заврши оваа година во наредните месец ...
ГРЦИЈА ЈА ОТВОРИ ПАЛАТАТА АЈГА КАДЕ БИЛ КРУНИСАН АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ, РЕСТАВРАЦИЈАТА ЧИНЕШЕ 20 МИЛИОНИ ЕВРА

ГРЦИЈА ЈА ОТВОРИ ПАЛАТАТА АЈГА КАДЕ БИЛ КРУНИСАН АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ, РЕСТАВРАЦИЈАТА ЧИНЕШЕ 20 МИЛИОНИ ЕВРА

По 16-годишно реставрирање, вчера беше отворена Палатата Ајга во северна Грција, палатата во која Александар Велики бил прогласен за крал пред да запо ...
ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА САЛАТА „ПАРТИЗАН“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ, ЈАКИМОВСКИ ВЕЛИ СО СОВЕТНИЦИТЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ СЕ ОДЛУЧИ КОЈ ЌЕ ЈА СТОПАНИСУВА

ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА САЛАТА „ПАРТИЗАН“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ, ЈАКИМОВСКИ ВЕЛИ СО СОВЕТНИЦИТЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ СЕ ОДЛУЧИ КОЈ ЌЕ ЈА СТОПАНИСУВА

Спортската сала „Партизан“ во скопската општина Карпош денеска повторно е пуштена во употреба. Со тоа, по повеќе од 15 години, овој култен спортски об ...
БЕРЛИНСКИОТ МУЗЕЈ ПЕРГАМОН ЌЕ СЕ РЕНОВИРА 14 ГОДИНИ

БЕРЛИНСКИОТ МУЗЕЈ ПЕРГАМОН ЌЕ СЕ РЕНОВИРА 14 ГОДИНИ

Берлинскиот музеј Пергамон вчера ги отвори вратите за последен пат пред реновирањето кое што се очекува да трае 14 години. Влезниците за последниот де ...
ПОСЛЕ ЕДНА ГОДИНА НАТЕГАЊЕ ВЛАДАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ОД ГРАД СКОПЈЕ

ПОСЛЕ ЕДНА ГОДИНА НАТЕГАЊЕ ВЛАДАТА ЈА ПРЕЗЕДЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ОД ГРАД СКОПЈЕ

Владата конечно ја презеде Универзална сала од Град Скопје бидејќи градоначалничката Данела Арсовска не сакаше да продолжи со реконструкцијата. По едн ...
1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ