Таг: рестрикции

1 2 3 4 10 20 / 93 НАПИСИ
МЕСТО НА 3 ЈАНУАРИ, ГРЦИЈА УТРЕ ВОВЕДУВА НОВИ КОРОНАМЕРКИ ПОРАДИ БРЗОТО ШИРЕЊЕ НА ОМИКРОН

МЕСТО НА 3 ЈАНУАРИ, ГРЦИЈА УТРЕ ВОВЕДУВА НОВИ КОРОНАМЕРКИ ПОРАДИ БРЗОТО ШИРЕЊЕ НА ОМИКРОН

Поради брзото ширење на сојот омикрон, грчката влада одлучи порано да ги воведе новите коронамерки, што оригинално требаше да стапат на сила на 3 јану ...
НЕ МОЖЕ ЗА СЕКОЈ НОВ СОЈ НА КОВИД ДА ВОВЕДУВАМЕ РЕСТРИКЦИИ, СОСТОЈБАТА Е МИРНА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ МОЖЕ ЗА СЕКОЈ НОВ СОЈ НА КОВИД ДА ВОВЕДУВАМЕ РЕСТРИКЦИИ, СОСТОЈБАТА Е МИРНА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Прилично е стабилна епидемиолошката состојба со ковид-19 во земјава и лично сметам дека ниту поради сојот омикрон ниту поради кој друг нов сој треба д ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГИ ОГРАНИЧИ ПРИВАТНИТЕ СОБИРИ И ЌЕ ГИ ЗАТВОРИ КЛУБОВИТЕ ПРЕД НОВА ГОДИНА

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГИ ОГРАНИЧИ ПРИВАТНИТЕ СОБИРИ И ЌЕ ГИ ЗАТВОРИ КЛУБОВИТЕ ПРЕД НОВА ГОДИНА

Германија следната недела ќе ги ограничи приватните собири, ќе ги затвори клубовите и ќе забрани присуство на гледачи на големите јавни настани во оби ...
ДАНСКА ГИ ЗАТВОРА НОЌНИТЕ КЛУБОВИ И ПОРАНО ГИ ПРАЌА ДЕЦАТА НА РАСПУСТ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

ДАНСКА ГИ ЗАТВОРА НОЌНИТЕ КЛУБОВИ И ПОРАНО ГИ ПРАЌА ДЕЦАТА НА РАСПУСТ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ

Данските деца ќе бидат пуштени на празничниот распуст уште на 15 декември поради новото големо ширење на коронавирусот, а од утре нема да работат ноќн ...
ГЕРМАНИЈА ИМ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ВЛЕГУВААТ ВО ПРОДАВНИЦИ И БАРОВИ, ОД ФЕВРУАРИ МОЖНА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА

ГЕРМАНИЈА ИМ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ВЛЕГУВААТ ВО ПРОДАВНИЦИ И БАРОВИ, ОД ФЕВРУАРИ МОЖНА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА

Само оние кои се вакцинирани против ковид-19 или ја прележале болеста ќе можат да влегуваат во продавници, барови и културни установи, одлучија денеск ...
БЕРЛИН ЌЕ ИМ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ВЛЕГУВААТ И ВО ПРОДАВНИЦИ, ОСВЕН ВО САМОПОСЛУГИ И АПТЕКИТЕ

БЕРЛИН ЌЕ ИМ ЗАБРАНИ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ВЛЕГУВААТ И ВО ПРОДАВНИЦИ, ОСВЕН ВО САМОПОСЛУГИ И АПТЕКИТЕ

Неколку германски сојузни покраини најавија заострување на мерките со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, додека земјата денеска забележа нов ...
И ЧЕШКА И СЛОВАЧКА ИМ ЗАБРАНИЈА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ОДАТ ВО РЕСТОРАНИ, ПАБОВИ И ЈАВНИ УСТАНОВИ

И ЧЕШКА И СЛОВАЧКА ИМ ЗАБРАНИЈА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДА ОДАТ ВО РЕСТОРАНИ, ПАБОВИ И ЈАВНИ УСТАНОВИ

На невакцинираните во Чешка и Словачка од денеска им е забранет влез во пабовите и јавните установи, додека болниците во двете земји се полнат со кови ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ВО ГРЦИЈА ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ САМО ВО АПТЕКИ И МАРКЕТИ

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ВО ГРЦИЈА ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ САМО ВО АПТЕКИ И МАРКЕТИ

Грчката влада усвои нови мерки за борба против коронавирусот и премиерот Кирјакос Мицотакис кажа дека тие не се насочени против невакцинираните, туку ...
ВЛАДАТА ПРОГЛАСИ ЕНЕРГЕТСКА КРИЗНА СОСТОЈБА, ВЕЛАТ ДЕКА НЕМА ДА ИМА РЕСТРИКЦИИ

ВЛАДАТА ПРОГЛАСИ ЕНЕРГЕТСКА КРИЗНА СОСТОЈБА, ВЕЛАТ ДЕКА НЕМА ДА ИМА РЕСТРИКЦИИ

Владата на денешната седница донесе одлука за прогласување на кризна состојба во енергетскиот сектор во траење од 30 дена, кажа министерот за економиј ...
СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б

СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б

Цената на електричната енергија нема да поскапе по изборите, а нема да има ниту рестрикции, одговорија за САКАМДАКАЖАМ.МК високи владини извори. Распи ...
1 2 3 4 10 20 / 93 НАПИСИ