Таг: рестрикции

1 2 3 4 5 8 30 / 79 НАПИСИ
ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР СЕ ИЗВИНИ ШТО ПРЕРАНО ГИ УКИНАЛ МЕРКИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19, БРОЈКАТА НОВОЗАРАЗЕНИ НАЈВИСОКА ГОДИНАВА

ХОЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР СЕ ИЗВИНИ ШТО ПРЕРАНО ГИ УКИНАЛ МЕРКИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19, БРОЈКАТА НОВОЗАРАЗЕНИ НАЈВИСОКА ГОДИНАВА

Холандскиот премиер Марк Руте се извини што поради погрешна проценка се укинати повеќето ковид рестрикции во земјата. Олеснувањето на мерките пред 3 н ...
НЕ МОЖЕМЕ ВЕЌЕ ДА ЖИВЕЕМЕ ЗАТВОРЕНИ, ЕПИДЕМИЈАТА ЌЕ ПОТРАЕ И СПАСОТ Е ВО ВАКЦИНИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ МОЖЕМЕ ВЕЌЕ ДА ЖИВЕЕМЕ ЗАТВОРЕНИ, ЕПИДЕМИЈАТА ЌЕ ПОТРАЕ И СПАСОТ Е ВО ВАКЦИНИТЕ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека сега, кога државата обезбедила доволно вакцини против ковид-19 за да бидат достапни за секој што сака ...
ГЕРМАНИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ УКИНЕ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО АВГУСТ ОТКАКО СИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОНУДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

ГЕРМАНИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ УКИНЕ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО АВГУСТ ОТКАКО СИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОНУДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

Сите коронамерки во Германија би требало да бидат укинати откако вакцината ќе им се понуди на сите, изјави министерот за надворешни работи Хајко Мас. ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОВИД МЕРКИ, ЏОНСОН ВЕЛИ ЛУЃЕТО САМИ ЌЕ СИ БИДАТ ОДГОВОРНИ КАКО ДА СЕ ЗАШТИТАТ

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОВИД МЕРКИ, ЏОНСОН ВЕЛИ ЛУЃЕТО САМИ ЌЕ СИ БИДАТ ОДГОВОРНИ КАКО ДА СЕ ЗАШТИТАТ

Борис Џонсон изјави дека се очекува бројот на нови случаи на коронавирус во Велика Британија да порасне до 50.000 за две недели, но сепак го изнесе вл ...
ЏОНСОН РЕШЕН ДА ГИ УКИНЕ РЕСТРИКЦИИТЕ ВО БРИТАНИЈА НА 19 ЈУЛИ, ЛУЃЕТО ТРЕБА САМИ ДА СИ НОСАТ ОДЛУКИ

ЏОНСОН РЕШЕН ДА ГИ УКИНЕ РЕСТРИКЦИИТЕ ВО БРИТАНИЈА НА 19 ЈУЛИ, ЛУЃЕТО ТРЕБА САМИ ДА СИ НОСАТ ОДЛУКИ

Борис Џонсон денеска ќе објави дека сите преостанати ковид рестрикции во Велика Британија ќе бидат укинати на 19 јули, и покрај предупредувањата од вл ...
ГРЦИЈА ЌЕ ГИ ЗАТВОРА ФИРМИТЕ КОИ ГИ ПРИМААТ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ НА РАБОТА АКО ИМА ЧЕТВРТИ БРАН НА ПАНДЕМИЈАТА

ГРЦИЈА ЌЕ ГИ ЗАТВОРА ФИРМИТЕ КОИ ГИ ПРИМААТ НЕВАКЦИНИРАНИТЕ НА РАБОТА АКО ИМА ЧЕТВРТИ БРАН НА ПАНДЕМИЈАТА

Грчката влада инсистира дека вакцинираните лица ќе ги имаат повеќето привилегии откако земјата ќе се врати во нормала и дека нема да има повторни затв ...
НЕ ПЛАНИРАМЕ РЕСТРИКЦИИ, НЕМА РИЗИК ОД ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ ПЛАНИРАМЕ РЕСТРИКЦИИ, НЕМА РИЗИК ОД ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Не планираме рестрикции оти не гледаме никаков ризик од ширење на индискиот сој во земјава, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Минист ...
БРИТАНИЈА ЌЕ ГО ОДЛОЖИ УКИНУВАЊЕТО НА СИТЕ КОРОНАМЕРКИ ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ

БРИТАНИЈА ЌЕ ГО ОДЛОЖИ УКИНУВАЊЕТО НА СИТЕ КОРОНАМЕРКИ ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ

Британската влада ќе го одложи целосното укинување на рестриктивните мерки во земјата, што требаше да се случи на 21 јуни. Извори од владата кажаа дек ...
УНГАРИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОРОНАМЕРКИ ОТКАКО СО РУСКИТЕ И КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ ГО ПОСТИГНА НАЈВИСОКОТО НИВО НА ИМУНИЗАЦИЈА ВО ЕУ

УНГАРИЈА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОРОНАМЕРКИ ОТКАКО СО РУСКИТЕ И КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ ГО ПОСТИГНА НАЈВИСОКОТО НИВО НА ИМУНИЗАЦИЈА ВО ЕУ

Унгарија ќе ги укине сите преостанати рестриктивни мерки, вклучувајќи полициски час и носење маска на отворено, откако викендов ќе биде достигната бро ...
ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД ПОЛНОЌ ДО 4 ЧАСОТ ЌЕ ВАЖИ ДО 1 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД ПОЛНОЌ ДО 4 ЧАСОТ ЌЕ ВАЖИ ДО 1 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Полицискиот час од полноќ до 4 часот останува на сила до 1 јуни, одлучи Владата на денешната седница по препораката на Комисијата за заразни болести, ...
1 2 3 4 5 8 30 / 79 НАПИСИ