Таг: ревизорски извештај

ОКОЛУ 3.000 ДИВОГРАДБИ ВО ОХРИД СЕ ДОЛЖ ЕЗЕРОТО И ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ГАЛИЧИЦА, ДРЖАВНИТЕ РЕВИЗОРИ БАРААТ ДА СЕ ОТСТРАНАТ, НО И ДА СЕ СПРЕЧИ НЕЛЕГАЛНОТО ГРАДЕЊЕ

ОКОЛУ 3.000 ДИВОГРАДБИ ВО ОХРИД СЕ ДОЛЖ ЕЗЕРОТО И ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ГАЛИЧИЦА, ДРЖАВНИТЕ РЕВИЗОРИ БАРААТ ДА СЕ ОТСТРАНАТ, НО И ДА СЕ СПРЕЧИ НЕЛЕГАЛНОТО ГРАДЕЊЕ

Недоволно уредена законска регулатива за спроведување на легализацијата, чести измени и дополни на законот во делот на продолжување на рокот за поднес ...
ОТВОРЕНА ПРЕДИСТРАГА ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ, ОСТАНАЛА ДОЛЖНА ВО КАМПАЊАТА НА ТРИ ФИРМИ, МЕЃУ КОИ И НА СЕСТРАТА НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

ОТВОРЕНА ПРЕДИСТРАГА ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ, ОСТАНАЛА ДОЛЖНА ВО КАМПАЊАТА НА ТРИ ФИРМИ, МЕЃУ КОИ И НА СЕСТРАТА НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

По налог на Скопското обвинителство, МВР од утрово бара докази во три оштетени фирми на кои ВМРО-ДПМНЕ не им платила за набавка на пропаганден материј ...
НАРОДНАТА КАНЦЕЛАРИЈА НА ИВАНОВ ВО ТЕТОВО БИЛА ПРОДАДЕНА ВО 2015, ПА ДРЖАВАТА МУ ПЛАЌА КИРИЈА НА ГАЗДАТА

НАРОДНАТА КАНЦЕЛАРИЈА НА ИВАНОВ ВО ТЕТОВО БИЛА ПРОДАДЕНА ВО 2015, ПА ДРЖАВАТА МУ ПЛАЌА КИРИЈА НА ГАЗДАТА

Народната канцеларија на Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов која во февруари 2011 година беше отворена во Тетово на улица Борис Кидриќ ...
СОБРАНИЕТО ГИ РАЗРЕШИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ КОИ ПОДНЕСОА ОСТАВКА

СОБРАНИЕТО ГИ РАЗРЕШИ АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ КОИ ПОДНЕСОА ОСТАВКА

Собранието попладнево ги разреши петте членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои претходно поднесоа оставки. Претседателот на ...
АНТИКОРУПЦИОНЕРКАТА КОЈА НЕ ДАВА ОСТАВКА ЛАНИ ПОТРОШИЛА 37 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА ТАКСИ ЗА ДА ДОАЃА НА РАБОТА

АНТИКОРУПЦИОНЕРКАТА КОЈА НЕ ДАВА ОСТАВКА ЛАНИ ПОТРОШИЛА 37 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ЗА ТАКСИ ЗА ДА ДОАЃА НА РАБОТА

Петмина од седум членови на Антикорупциската комисија, вклучувајќи го претседателот Игор Тантуровски, поднесоа оставки неделава по серијата текстови н ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски денеска си поднесе оставка. Од Собранието велат дека утрово Тантуровски ја доставил својат ...
АНТИКОРУПЦИОНЕРОТ ГОРАН МИЛЕНКОВ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ

АНТИКОРУПЦИОНЕРОТ ГОРАН МИЛЕНКОВ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ

Антикорупционерот Горан Миленков денеска си поднесе оставка од функцијата член на Државната комисија за спречување на корупција. Миленков за САКАМД ...
СОМНЕЖ ЗА УКРАДЕНИ 8 МИЛИОНИ ЕВРА САМО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ЗА СКОПЈЕ 2014

СОМНЕЖ ЗА УКРАДЕНИ 8 МИЛИОНИ ЕВРА САМО ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ЗА СКОПЈЕ 2014

Дури и да требало да се градат, спомениците од проектот „Скопје 2014“ можеле да се направат за 8 милиони евра помалку. За 11 тендери кои италијанските ...
8 / 8 НАПИСИ