Таг: резултати

1 2 10 / 13 НАПИСИ
АПЛИКАЦИЈАТА ЗА ИЗБОРИТЕ Е БЕСПРЕКОРНА, ЦЕЛ СМЕ НА СОФТВЕРСКИ ТЕРОРИЗАМ ОД СТРАНСКИ СИЛИ, ВЕЛАТ ОД „ДУНА“

АПЛИКАЦИЈАТА ЗА ИЗБОРИТЕ Е БЕСПРЕКОРНА, ЦЕЛ СМЕ НА СОФТВЕРСКИ ТЕРОРИЗАМ ОД СТРАНСКИ СИЛИ, ВЕЛАТ ОД „ДУНА“

Апликацијата за следење на резултатите од изборите е беспрекорна, проблемот се јави затоа што страната беше хакирана, велат од компјутерската фирма „Д ...
ДИК ВЕДНАШ ДА ИЗЛЕЗАТ ДА ГИ СООПШТАТ РЕЗУЛТАТИТЕ, ИМАМЕ ПРЕДНОСТ ОД 3 МАНДАТИ, ВЕЛАТ ОД СДСМ

ДИК ВЕДНАШ ДА ИЗЛЕЗАТ ДА ГИ СООПШТАТ РЕЗУЛТАТИТЕ, ИМАМЕ ПРЕДНОСТ ОД 3 МАНДАТИ, ВЕЛАТ ОД СДСМ

СДСМ побара Државната изборна комисија веднаш да ги објави резултатите од вчерашните парламентарни избори, тврдејќи дека се прикажуваат грешни податоц ...
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА СО НАЈМАЛКУ ДВА МАНДАТА

СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА СО НАЈМАЛКУ ДВА МАНДАТА

Генералниот секретар на СДСМ и носител на листата на СДСМ и коалицијата „Можеме“ во третата изборна единица Љупчо Николовски прогласи победа  на предв ...
СДСМ ВОДИ СО 1 ОТСТО НА НИВО НА ЦЕЛА ДРЖАВА, СПОРЕД ПРВИЧНИТЕ НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ НА ДИК

СДСМ ВОДИ СО 1 ОТСТО НА НИВО НА ЦЕЛА ДРЖАВА, СПОРЕД ПРВИЧНИТЕ НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ НА ДИК

Коалицијата на СДСМ има 36,94 отсто од гласовите по преброени гласови од 2.477 избирачки места од вкупно 3.480, според првичните неофицијални резултат ...
СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ И ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ ГОДИНАВА ЌЕ ДОБИЈАТ ПОДДРШКА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ГИ ОБЈАВИ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД КОНКУРСОТ ЗА ПРОЕКТИ ОД ДРЖАВЕН ИНТЕРЕС

СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ И ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ ГОДИНАВА ЌЕ ДОБИЈАТ ПОДДРШКА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ГИ ОБЈАВИ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД КОНКУРСОТ ЗА ПРОЕКТИ ОД ДРЖАВЕН ИНТЕРЕС

Скопскиот џез фестивал (СЏФ), Офф-фест и Златно славејче годинава се поддржани уште во првичните резултати од Годишниот конкурс за финансирање проекти ...
НЕ ГЛЕДАМ РЕЗУЛТАТИ ПО ПРЕПОРАКИТЕ НА УНЕСКО ЗА ОХРИД, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР 

НЕ ГЛЕДАМ РЕЗУЛТАТИ ПО ПРЕПОРАКИТЕ НА УНЕСКО ЗА ОХРИД, ВЕЛИ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ЖБОГАР 

Поминаа две недели од препораките на УНЕСКО во врска со Охридскиот Регион и јас не гледам резултати од тоа, кажа денес евроамбасадорот Самуел Жбогар п ...
КАТАСТРОФА НА СДСМ ВО АЕРОДРОМ И БИТОЛА, ВО ЦЕНТАР И ПРИЛЕП ИЗГУБИЈА НАД 6.000 ГЛАСОВИ

КАТАСТРОФА НА СДСМ ВО АЕРОДРОМ И БИТОЛА, ВО ЦЕНТАР И ПРИЛЕП ИЗГУБИЈА НАД 6.000 ГЛАСОВИ

И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ на претседателски избори освоија помал број на гласови за разлика од локалните избори во октомври 2017 година. Во споредба со резу ...
НА РЕФЕРЕНДУМОТ ГЛАСАЛЕ 666.743 ГРАЃАНИ,„ЗА“ ГЛАСАЛЕ 609.813, „ПРОТИВ“ 37.700

НА РЕФЕРЕНДУМОТ ГЛАСАЛЕ 666.743 ГРАЃАНИ,„ЗА“ ГЛАСАЛЕ 609.813, „ПРОТИВ“ 37.700

Вкупно 666.743 граѓани или 36,91 отсто гласале на вчерашниот референдум од запишаните 1.806.336 гласачи на Избирачкиот список, соопшти Државната избор ...
ДО 9 ЧАСОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ГЛАСАЛЕ 2,45 %

ДО 9 ЧАСОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО ГЛАСАЛЕ 2,45 %

Од обработени податоци на 71,53% избирачки места до 9 часот гласале 2,45% избирачи, соопшти Државната изборна комисија (ДИК). Најголема излезност до 9 ...
РЕЖИСЕРОТ МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ЌЕ СНИМА ПРВ МАКЕДОНСКИ ФИЛМ ПО ОСУМ ГОДИНИ

РЕЖИСЕРОТ МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ЌЕ СНИМА ПРВ МАКЕДОНСКИ ФИЛМ ПО ОСУМ ГОДИНИ

Режисерот Милчо Манчевски ќе го снима првиот македонски  филм после осум години, по „Мајки“ во 2010. Најнаградуваниот македонски автор е поддржан со 1 ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ