Таг: РФМ

СПЕКТАКЛ НА СИТЕ РАКОМЕТНИ ЅВЕЗДИ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, АКТУЕЛНИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ГИ ПОБЕДИЈА ЛЕГЕНДИТЕ

СПЕКТАКЛ НА СИТЕ РАКОМЕТНИ ЅВЕЗДИ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, АКТУЕЛНИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ГИ ПОБЕДИЈА ЛЕГЕНДИТЕ

Во хуманитарен натпревар во салата „Борис Трајковски“, актуелната ракометна репрезентација вечерва ја победи со 25:21 (12:12) екипата составена од вет ...
РФМ НАЈАВИ РАКОМЕТЕН СПЕКТАКЛ ВО ЧЕСТ НА ЛАЗАРОВ, МИРКУЛОВСКИ, АЛУШОВСКИ И ДРУШТВОТО

РФМ НАЈАВИ РАКОМЕТЕН СПЕКТАКЛ ВО ЧЕСТ НА ЛАЗАРОВ, МИРКУЛОВСКИ, АЛУШОВСКИ И ДРУШТВОТО

Најуспешната генерација во историјата на македонскиот ракомет и официјално ќе се прости од публиката на ревијалниот натпревар што ќе се одигра на 3 ја ...
РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40% ОД ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40% ОД ЦЕНАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СКОПЈЕ

Ракометната федерација на Македонија објави дека ќе ги субвенционира картите за претстојното Европско првенство за жени, чии натпревари ќе се играат и ...
РФМ ЌЕ ГИ НАГРАДИ КАДЕТИТЕ СО 700.000 ДЕНАРИ ЗА ОСВОЕНИОТ ЕХФ ШАМПИОНАТ ВО ЛЕТОНИЈА

РФМ ЌЕ ГИ НАГРАДИ КАДЕТИТЕ СО 700.000 ДЕНАРИ ЗА ОСВОЕНИОТ ЕХФ ШАМПИОНАТ ВО ЛЕТОНИЈА

Ракометната федерација на Македонија ќе ги награди кадетите кои пред неколку дена го освоија ЕХФ шампионатот во Летонија со 700.000 денари (над 11.000 ...
МУКАЕТОВ ЕДНОГЛАСНО ДОБИ ТРЕТ МАНДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА

МУКАЕТОВ ЕДНОГЛАСНО ДОБИ ТРЕТ МАНДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА

Живко Мукаетов едногласно доби уште еден мандат и во наредните четири години ќе биде претседател на Ракометната федерација на Македонија. Генералниот ...
16 РАКОМЕТАРИ ОД СКОПЈЕ И ДВАЈЦА ОД РАДОВИШ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, РАКОМЕТНОТО ПРВЕНСТВО ПРЕКИНАТО

16 РАКОМЕТАРИ ОД СКОПЈЕ И ДВАЈЦА ОД РАДОВИШ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, РАКОМЕТНОТО ПРВЕНСТВО ПРЕКИНАТО

Шеснаесет членови на ракометниот клуб „Голден арт КЛ 7“ од Скопје се позитивни на ковид-19, потврдуваат за САКАМДАКАЖАМ.МК од Центарот за јавно здравј ...
РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА ДОНИРА 615.000 ДЕНАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19 И НЕМА ДА КОРИСТИ ВЛАДИНА ПОМОШ ЗА ПЛАТИ

РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА ДОНИРА 615.000 ДЕНАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19 И НЕМА ДА КОРИСТИ ВЛАДИНА ПОМОШ ЗА ПЛАТИ

Раководството на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) објави дека нема да ја користи финансиската поддршка за своите 13 вработени во спортската ...
7 / 7 НАПИСИ