Таг: РК Вардар

1 2 325 / 25 НАПИСИ
ВАРДАР НА ЧЕКОР ДО НОВ ПЛАСМАН НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН ПО ПОБЕДАТА НАД КИЛ ВО ГЕРМАНИЈА

ВАРДАР НА ЧЕКОР ДО НОВ ПЛАСМАН НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН ПО ПОБЕДАТА НАД КИЛ ВО ГЕРМАНИЈА

Европскиот првак Вардар направи огромен чекор кон нов пласман на завршниот турнир на Лигата на шампионите во Келн, откако на гостински терен го совлад ...
ШПАНЕЦОТ ПАРОНДО ЌЕ ГО ЗАМЕНИ РАУЛ НА КЛУПАТА НА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

ШПАНЕЦОТ ПАРОНДО ЌЕ ГО ЗАМЕНИ РАУЛ НА КЛУПАТА НА ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ВАРДАР

Европскиот ракометен првак Вардар објави дека Шпанецот Роберто Гарсија Парондо ќе биде тренер на екипата од наредната сезона. Тој ќе го наследи својо ...
САМСОНЕНКО МУ ДАДЕ ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА ЗАЕВ

САМСОНЕНКО МУ ДАДЕ ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА ЗАЕВ

Сопственикот на европскиот шампион Вардар Сергеј Самсоненко му даде на премиерот Зоран Заев еден од златните медали, освоени на фајнл форот на ракомет ...
ЕВРОПСКИТЕ ШАМПИОНИ ЈА ПРОСЛАВИЈА ТИТУЛАТА СО ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА 

ЕВРОПСКИТЕ ШАМПИОНИ ЈА ПРОСЛАВИЈА ТИТУЛАТА СО ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА 

Илјадници граѓани се собраа на Плоштадот Македонија за пречекот на европските шампиони, ракометарите на Вардар, кои денеска се вратија од Келн. Откако ...
ВАРДАР ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

ВАРДАР ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

Вардар го победи Пари Сен Жермен со 24:23 во финалето на ракометната Лигата на шампиони и првпат во својата историја стана европски шампион. Како и ...
1 2 325 / 25 НАПИСИ