Таг: РК Вардар

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ
ПЕХАРОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

ПЕХАРОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

Ракометарите на Вардар се вратија дома и со себе го донесоа највредниот можен трофеј - пехарот на Лигата на шампионите. Дваесет и четири часа откако ...
ПЕХАРОТ СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ – ВАРДАР ПО ВТОРПАТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

ПЕХАРОТ СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ – ВАРДАР ПО ВТОРПАТ ЕВРОПСКИ ПРВАК

Пехарот на Лигата на шампионите се враќа во Македонија по две години, а Скопје ја очекува нова луда прослава. Ракометарите на Вардар по вторпат ја ...
НОВ ПОДВИГ НА ВАРДАР ПРОТИВ БАРСЕЛОНА, УТРЕ ПРОТИВ ВЕСПРЕМ ИГРА ЗА ВТОРАТА ЕВРОПСКА ТИТУЛА

НОВ ПОДВИГ НА ВАРДАР ПРОТИВ БАРСЕЛОНА, УТРЕ ПРОТИВ ВЕСПРЕМ ИГРА ЗА ВТОРАТА ЕВРОПСКА ТИТУЛА

Вардар изведе нов спектакуларен подвиг против Барселона и утре ќе игра во своето второ финале на Лигата на шампионите во Келн. Македонскиот шампион ...
ВАРДАР СО БАРСЕЛОНА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

ВАРДАР СО БАРСЕЛОНА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

Ракометарите на Вардар ќе се сретнат со Барселона во полуфиналето на завршниот турнир на Лигата на шампионите во Келн, што ќе биде реприза на нивниот ...
РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

Ракометарите на Вардар ќе го заокружат најуспешното поглавје во историјата на клубот со уште еден настап во Келн. Трета година по ред, Вардар ќе иг ...
САМСОНЕНКО СИ ЗАМИНУВА ОД РАКОМЕТНИОТ КЛУБ ВАРДАР НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

САМСОНЕНКО СИ ЗАМИНУВА ОД РАКОМЕТНИОТ КЛУБ ВАРДАР НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Сергеј Самсоненко објави дека по завршувањето на сезоната веќе нема да го спонзорира ракометниот клуб Вардар, со што целосно завршува неговиот ангажма ...
СЛАВНАТА ГЕНЕРАЦИЈА НА ВАРДАР СЕ ПРОСТУВА СО ЧЕТВРТОТО МЕСТО ВО ЕВРОПА

СЛАВНАТА ГЕНЕРАЦИЈА НА ВАРДАР СЕ ПРОСТУВА СО ЧЕТВРТОТО МЕСТО ВО ЕВРОПА

Ракометарите на Вардар го освоија четвртото место на завршниот турнир на Лигата на шампионите, на простувањето на генерацијата која пред 12 месеци усп ...
МОНПЕЛЈЕ МУ ЈА ОДЗЕДЕ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР, УТРЕ СО ПСЖ ЗА ТРЕТО МЕСТО

МОНПЕЛЈЕ МУ ЈА ОДЗЕДЕ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР, УТРЕ СО ПСЖ ЗА ТРЕТО МЕСТО

Новиот освојувач на ракометната Лига на шампиони, сепак, ќе го даде Франција. Вардар нема да ја брани титулата во утрешното финале на завршниот тур ...
ВАРДАР СО МОНПЕЛЈЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

ВАРДАР СО МОНПЕЛЈЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

Вардар ќе се сретне со Монпелје во полуфиналето на завршниот турнир на Лигата на шампионите во Келн, каде што доаѓа да ја одбрани европската титула, о ...
ВАРДАР ЌЕ ЈА БРАНИ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

ВАРДАР ЌЕ ЈА БРАНИ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

Втора година по ред, ракометарите на Вардар отидоа до самиот крај и ќе ја завршат својата европска сезона во Келн. Вардар ќе ја брани европската ти ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ