Таг: роденден

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ЦЕЛ ДРАМСКИ МИ ПЕЕШЕ „СРЕЌЕН РОДЕНДЕН“, ТОА НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ЗАБОРАВАМ, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ КОЛЕ АНГЕЛОВСКИ ЗА 80. РОДЕНДЕН

ЦЕЛ ДРАМСКИ МИ ПЕЕШЕ „СРЕЌЕН РОДЕНДЕН“, ТОА НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ЗАБОРАВАМ, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ КОЛЕ АНГЕЛОВСКИ ЗА 80. РОДЕНДЕН

Вчерашниот ден ми беше прекрасен и премногу, премногу возбудлив, вели режисерот Коле Ангеловски, кој вчера го прослави 80. роденден во неговиот матиче ...
МКЦ ГО СЛАВИ 50. РОДЕНДЕН СО ЦЕЛОДНЕВНА ПРОГРАМА ШТО ЌЕ ИСПОЛНИ СЕКОЕ НЕГОВО ЌОШЕ

МКЦ ГО СЛАВИ 50. РОДЕНДЕН СО ЦЕЛОДНЕВНА ПРОГРАМА ШТО ЌЕ ИСПОЛНИ СЕКОЕ НЕГОВО ЌОШЕ

Со целодневна програма која ќе опфати музички, филмски, театарски, литературни, ликовни, креативни и едукативни содржини, Младински културен центар во ...
ЕУ ГО СЛАВИ РОДЕНДЕНОТ НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ ВО ДЕБАР МААЛО СО ПРИКАЗНИ, СИЈАЛИЦИ И ЛАМПИОНИ

ЕУ ГО СЛАВИ РОДЕНДЕНОТ НА ГОРАН СТЕФАНОВСКИ ВО ДЕБАР МААЛО СО ПРИКАЗНИ, СИЈАЛИЦИ И ЛАМПИОНИ

Денес во 17 часот во паркот со бронзеното спомен-обележје на Горан Стефановски во Дебар Маало, ќе се одржи празничен собир во чест на 70-годишнината о ...
ЖЕЛКАТА ЏОНАТАН СО 190 ГОДИНИ Е НАЈСТАРОТО ЖИВОТНО НА ЗЕМЈАТА

ЖЕЛКАТА ЏОНАТАН СО 190 ГОДИНИ Е НАЈСТАРОТО ЖИВОТНО НА ЗЕМЈАТА

Островот Света Елена го слави роденденот на најсторото животно на земјата, џиновската сејшелска желка Џонатан, кој полни 190 години. Желката живее ...
ДОАЈЕНКАТА СОЊА МИХАЈЛОВА ОДИ В ПЕНЗИЈА, БИТОЛСКИ ТЕАТАР ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕН СО ПЕРФОРМАНС ОД ТОМА ЗДРАВКОВИЌ ДО „ДЕНИЦИЈА“

ДОАЈЕНКАТА СОЊА МИХАЈЛОВА ОДИ В ПЕНЗИЈА, БИТОЛСКИ ТЕАТАР ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕН СО ПЕРФОРМАНС ОД ТОМА ЗДРАВКОВИЌ ДО „ДЕНИЦИЈА“

Една од најуспешните актерки што битолското глумиште ја имало, Соња Михајлова, заминува во пензија. Тоа го соопшти од сцената за време на роденденскио ...
ПУТИН НАПОЛНИ 70 ГОДИНИ, ПАТРИЈАРХОТ КИРИЛ ГИ ПОВИКА РУСИТЕ ДВА ДЕНА ДА СЕ МОЛАТ ЗА НЕГОВОТО ЗДРАВЈЕ

ПУТИН НАПОЛНИ 70 ГОДИНИ, ПАТРИЈАРХОТ КИРИЛ ГИ ПОВИКА РУСИТЕ ДВА ДЕНА ДА СЕ МОЛАТ ЗА НЕГОВОТО ЗДРАВЈЕ

Рускиот патријарх Кирил ги повика Русите да се молат за здравјето на Владимир Путин, додека тој денеска полни 70 години. Путин се соочува со најгол ...
МАЈКА МИ ГЛАСАЛА НА РЕФЕРЕНДУМОТ И ОТИШЛА ДА СЕ ПОРОДИ, ВЕЛИ ВРСНИЧКАТА НА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА, 30-ГОДИШНАТА КЕТИ КОСТОВА ОД РОСОМАН

МАЈКА МИ ГЛАСАЛА НА РЕФЕРЕНДУМОТ И ОТИШЛА ДА СЕ ПОРОДИ, ВЕЛИ ВРСНИЧКАТА НА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА, 30-ГОДИШНАТА КЕТИ КОСТОВА ОД РОСОМАН

Неполн час откако моите родители гласале на референдумот за независност на Македонија, мајка ми добила породилни болки и за кратко време ме родила, ве ...
ЌЕ ИМ ГИ СМАЧКАМЕ ГЛАВИТЕ НА СИТЕ КОИ ЈА УГНЕТУВААТ КИНА, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ШЈИ ЗА 100. РОДЕНДЕН НА КОМУНИСТИЧКАТА ПАРТИЈА

ЌЕ ИМ ГИ СМАЧКАМЕ ГЛАВИТЕ НА СИТЕ КОИ ЈА УГНЕТУВААТ КИНА, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ШЈИ ЗА 100. РОДЕНДЕН НА КОМУНИСТИЧКАТА ПАРТИЈА

Кинескиот претседател Шји Џјинпинг ги предупреди странските сили дека нивните глави ќе бидат смачкани ако се обидат да ја малтретираат земјата или вли ...
ВМРО-ДПМНЕ СЕ РЕБРЕНДИРА СО НОВА ПОЛИТИЧКА СТРАТЕГИЈА „МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ ЛУЃЕ“, ОБЈАВИ МИЦКОСКИ НА 31. РОДЕНДЕН

ВМРО-ДПМНЕ СЕ РЕБРЕНДИРА СО НОВА ПОЛИТИЧКА СТРАТЕГИЈА „МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ ЛУЃЕ“, ОБЈАВИ МИЦКОСКИ НА 31. РОДЕНДЕН

Новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ е „Македонија за сите луѓе“, а ја промовираше лидерот Христијан Мицкоски вечерва на прославата на 31. роденд ...
ВОНРЕДНА КОЛУМНА

ВОНРЕДНА КОЛУМНА

И така, на 12 јануари 1991 излезе „Сакам да кажам“. И следната сабота уште една. Па уште една, па уште една... ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ